آیا تو نیمه گمشده من هستی ؟

آیا تو نیمه گمشده من هستی ؟

دوشنبه 1 آبان 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

آیا تو نیمه گمشده من هستی ؟

نشانه‌های پیدا کردن نیمه گمشده

هر زوجی که بخواهند خاطرات مشترکشان را مرور کنند بی‌تردید یکی از لحظاتی که به آن اشاره خواهند کرد مربوط به زمانی است که به این اطمینان قلب رسیده اند نیمه گمشده وجود خود را یافته‌اند. این زمانی که هر یک از زوجین به آن اشاره می‌کنند همان هنگامه ای است که در وجود خود به این نتیجه رسیده اند که بجز شخصی که آن را یافته اند با کس دیگری حاضر به زندگی نیستند. اما کسانی که هنوز به این تجربه نرسیده اند بر چه اساسی و با توجه به چه نشانه هایی می توانند مطمئن شوند که فرد مورد نظرشان همان نیمه گمشده آن‌ هاست؟ در این مطلب کوشیده‌ایم به ذکر این نشانه ها بپردازیم.

1- بوجود آمده احساس بهتر پس از ملاقات

همه ما در زندگی ممکن است روزهای بدی نیز داشته باشیم. روزهایی که دوست داریم زمان را در تنهایی سپری کرده و برای هیچ کس و هیچ کاری وقت نمی‌گذاریم. کسی می تواند شریک عاطفی مناسبی برای ما باشد که بودن در کنار او کمک کند همه احساسات بدی را که در طول آن روز در وجودمان شکل گرفته را بدست فراموشی سپرده و حتی احساس مثبت را نیز در ما ایجاد نماید. ملاقات و دیدار او این انگیزه را در فرد ایجاد می‌کند که برای ساختن زندگی بهتر در کنار او حاضر است بیشتر تلاش کرده و ناسازگاری روزگار را بجان بخرد.

2- احساس رضایت از در میان گذاشتن آرزوها با او

بودن در کنار کسی که نیمه گمشده ماست ما را بر می انگیزاند تا همه آن چه را در ذهن و قلب خود به عنوان آرزو و برنامه برای برخورداری از زندگی بهتر در سر می پرورانیم با او درمیان بگذاریم. این حس و تمایل از آن جا ناشی می‌شود که در کنار او بودن این تصور را در ما ایجاد می کند که می توانیم به هر آن چه که می‌خواهیم برسیم. برخورداری از حمایت عاطفی قدرت دستیابی به محال ترین آرزوها را نیز ایجاد می کند.

3- احساس پیدا کردن قدرت اعتراف به اشتباهات

بروز خطا و اشتباه در زندگی هر انسانی محتمل و امکان پذیر است. اما نپذیرفتن اشتباه می تواند به قدری خطرناک باشد که رابطه ای را کاملا نابود سازد. اگر با کسی آن قدر احساس راحتی می کنید که می توانید اشتباهات خود را با او در میان بگذارید و به این اطمینان رسیده‌اید که او هیچ گاه با به رخ کشیدن این خطا شما را شماتت نخواهد کرد؛ بدانید و آگاه باشید که این شخص همان نیمه گمشده شماست.

4- تمایل به تلاش برای فراهم نمودن زندگی بهتر برای او

زندگی هرکسی پس از پیدا کردن کسی که او را عاشقانه دوست می‌دارد، در جهتی تغییر می‌کند که گویی برای او زندگی می‌کند نه خودش. این حس تا جایی ادامه پیدا می‌کند که حاضر است خود را قربانی نیمه گمشده اش کند و برای راحتی عزیزش آماده است از علاقه مندی های خودش دست بکشد.

5- پرهیز از انجام بعضی از کارها به تنهایی

عادت به تماشای یک برنامه تلویزیونی در کنار یکدیگر، پرهیز از تفریح و خوردن خوراکی های مطلوب ذائقه طرفین، به تنهایی و تبدیل بعضی از رفتارها به مشخصه های دو نفره؛ چیزی نیست جز نشانه هایی از یافتن نیمه گمشده!

6- به ندرت پیش آمدن اختلاف نظر

دو نفری که رابطه عاطفی درست و از صمیم قلبی با یک دیگر پیدا کنند، هر بهانه ناچیز و بی اهمیتی را دست مایه محق نشان دادن خود نمی‌کنند. گذشت و اجتناب از بی ادبی و توهین در مباحثات و تلاش برای دستیابی به نقطه مشترک در زمان بروز اختلاف نظر بجای به کرسی نشاندن حرف خود و علاوه بر آن حل اختلاف نظر بصورت دوستانه نشان از این دارد که با طرف مقابل به اشتراکات عاطفی رسیده‌اید.

7- بیان بی‌تکلف و عاری از تعارف چیزهایی که شما را آزرده می‌سازد

موضوعات ناخوشایندی که بین دو نفر به وجود می آیند؛ اغلب بی ارزش تر از آن است که موضوع چالش و بحث قرار بگیرد. پیشنهاد ما این است که در این گونه موارد، طرف آزرده شده چند ساعتی را به موضوع بیاندیشد و اگر با گذشت زمان نتوانست از پس دغدغه آن مسئله بر بیاید، رک و صریح موضوع را مطرح کند. توانایی بیان صریح و رو راست موضوعاتی که شما را آزرده خاطر می‌سازد نشان از این دارد که فرد مورد نظر را به عنوان نیمه گمشده زندگی در وجود خود پذیرفته اید.

8- داشتن هیجان و تمایل به دریافت پیام از سوی او

شروع هر رابطه‌ای با هیجان خاص و طبیعی خود همراه است. اما اگر با گذشت زمان این هیجان هم چنان ادامه داشته باشد و گاه و بی گاه دوست داشته باشید پیام هایی از او دریافت کنید یا این که پیش از رسیدن پیامی از طرف او هیجان زده می‌شوید به این معناست که علاقه شما عمق پیدا کرده است.

9- اطلاع از غذای مورد علاقه همدیگر

اگر با هم به رستورانی رفتید و توانستید غذای مورد علاقه هم دیگر را حدس بزنید؛ می تواند با قاطعیت خاصی گفت که به قلب هم راه یافته اید.

10- متوجه شدن منویات درونی یکدیگر در جمع

گاهی یگی از طرفین منظور و پیامی را می‌خواهد در جمع به دیگری برساند که بیان در آن شرایط ممکن نیست. بر این اساس تلاش می‌کند با بیان عبارتی کوتاه و یا با نمایش حالت خاص چهره مفهوم پیامش را انتقال دهد. رسیدن به این میزان از درک و شناختن هم دیگر تا این حدی که با کوچک ترین اشاره از مقصود و نظر هم مطلع شوند از نشانه های برقراری رابطه عمیق عاطفی است.

11- برخورداری از مهارت ایجاد حس سرخوشی در طرف مقابل

اطلاع از این که چه کار و رفتاری می‌تواند طرف مقابلتان را که بی دلیل یا با دلیل حالش گرفته است را سرحال بیاورید نشانه شناخت شما از اوست. تلاش برای ایجاد این تغییر حالت نشانه علاقمندی شما به اوست. این که بتوانید در یک روز بد، حتی بدون حل شدن مشکلاتش، لبخندی را به لبش بنشایند، نشانه عمق رابطه عاطفی شماست.

12- بوجود آمدن حس رضایت از انجام هرکاری در کنار او

طبیعی است که هریک از ما به انجام بعضی از کارها علاقمند و یا نسبت به انجام برخی از امور بی‌تفاوت باشیم. اما این که برای ما بودن در کنار یک شخص خاص لذت بخش بوده و از انجام هرکاری، حتی کارهایی که درحالت عادی علاقه ای به انجامش نداریم، احساس خوشایندی داشته باشیم نشان از این دارد که در وجود ما این حس شکل گرفته که بودن با او هر چیزی را حتی شنیدن حرف های تکراری و انجام شوخی های لوس نیز مطلوب جلوه می‌دهد. این چیزی نیست جز نشانه ای برای پیدا کردن نیمه گمشده.

13- صرف زمان برای تهیه هدیه

هزینه کردن برای خرید هدیه شاید هنر خاصی نباشد اما صرف وقت برای پیدا کردن چیزی که در طرف مقابل احساس خوشایندی ایجاد کرده و به زبان ساده خوشحالش کند یا حتی صرف زمان برای ساختن وسیله ای که حس می کنیم برای او خوشایند است نشان دهنده آن است که حاضریم صرفا برای یک نفر خاص ذهن خودمان را درگیر کنیم. کسی که می‌تواند این چنین ذهن و زمان ما را درگیر کند قطعا نیمه گمشده ماست.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *