آیا داشتن مشاور برای کنکور لازم است؟

آیا داشتن مشاور برای کنکور لازم است؟

آیا داشتن مشاور برای کنکور لازم است؟

ضرورت داشتن مشاور برای کنکور چقدر می باشد

جواب دادن به این سوال که آیا داشتن مشاور برای کنکور لازم است یا خیر خیلی هم ساده نیست. در واقع می توان گفت که بدون مشاور می توان در کنکور موفق شد، ولی داشتن مشاور کمک می کند که مسیر هموارتر شده و راحت تر مسیر رسیدن به موفقیت در کنکور طی شود. متاسفانه دیده شده است که برخی موسسات کنکوری برای تبلیغ خود این گونه به داوطلبین القا می کنند که بدون مشاور نمی توان در کنکور موفق شد، در صورتی که این گونه نیست و خیلی از رتبه های برتر و کسانی که در کنکور توانستند رتبه خوبی کسب کرده و موفق باشند بدون مشاور به نتیجه رسیدند. اما در ادامه، مطالب و نکاتی آمده است که به شما نشان می دهد که مشاور می تواند در رسیدن شما به موفقیت کمک زیادی باشد به گونه ای که در وقت و انرژی شما صرفه جویی خواهد شد.

مشاور شما راهی که شما قرار است طی کنید را رفته است

مسیر کنکور مسیری پر پیچ و خم است و دانستن نکات ریزی که در آن نهفته است می تواند کمک زیادی به شما بکند. مشاوران کنکوری که در موسسات هستند اکثرا کسانی هستن که دارای رتبه های تک رقمی و دو رقمی سال های اخیر بوده اند و توانستند کنکور و مسیر پر پیج و خم آن را با موفقیت طی کنند و به دلیل آشنایی با مسائل کنکوری و هم چنین به عنوان کسی که این مسیر را گذرانده است، می توانند کمک زیادی به شما بکنند. در واقع وقتی شما از کسانی که دارای رتبه برتر هستند مشاوره و راهنمایی برای برنامه ریزی می گیرید، با کسانی مشورت می کنید که صد در صد در این راه موفق بوده اند و کمک آن ها می تواند خیلی تاثیر گذار باشد.

مشاور باعث دلگرمی شما خواهد بود

نکته ای که در مشاوره با رتبه های برتر وجود دارد این است از هم صحبتی و مشاوره آن ها احساس امنیت خاطر می کنید. می دانید که یک شخصی که خود در مسیر کنکور موفق بوده، هوای شما را در این راه دارد و به شما کمک می کند تا شما نیز مانند او موفق شوید. بحث های انگیزشی که بین مشاور و داوطلب صورت می گیرد باعث می شود که داوطلب انگیزه و اعتماد به نفس قوی پیدا کند. وقتی با یک دانشجوی موفق پزشکی دانشگاه تهران و یا برق شریف و … صحبت می کنید، خود این هم صحبتی به شما انگیزه می دهد. علاوه بر این مشاور نیز به نوبه خود حواسش کاملا به شما هست تا شما را با انگیزه در مسیرتان هدایت کند.

در کنکور فرصت آزمایش و خطا نیست

شما فقط یک سال برای کنکور زمان دارید و فرصت زیادی برای آزمایش و خطا نیست. ممکن است روشی که با آن مطالعه می کنید اشتباه باشد، از منابع درستی استفاده نکنید، برنامه ریزی درستی نداشت باشید. مشاوره به شما کمک می کند تا این مشکلات را رفع کنید و در زمان یک ساله تا کنکور بتوانید از فرصت خود نهایت استفاده را ببرید.

در آخر در مورد این موضوع که آیا داشتن مشاور برای موفقیت در کنکور لازم است؟ باید گفت با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد به طور قطع مشاور، خصوصا کسانی که در این راه موفق بوده اند، می تواند کمک زیادی به شما بکند تا به رتبه ای که مد نظرتان است نزدیک شوید. اما اگر امکان استفاده از مشاور را ندارید می توانید از مطالب انگیزشی و مشاوره ای که در سایت کنکور کمک است استفاده کنید تا موفقیت خود را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *