ارتباط ترتیب تولد با شخصیت فرزندان

ارتباط ترتیب تولد با شخصیت فرزندان

شنبه 6 آبان 1396 سمانه الکایی دسته ها

ارتباط ترتیب تولد با شخصیت فرزندان

ترتیب تولد چه تاثیری بر شخصیت فرزندان دارد؟

در اینجا میخواهیم ارتباط ترتیب تولد با شخصیت فرزندان را مورد بررسی قرار دهیم حتما شنیده اید که می گویند ته تغاریها لوس هستند یا تک فرزند ها منزوی اند . تا چند سال پیش من فکر می کردم که اینها نیز جزو خرافاتی است که مردم عامه به آن باور دارد تا یک تحقیق از دکتر جانسون کامرا از دانشگاه کالیفرنیا خواندم.

دکتر جانسون معتقد است که: اولین نابرابری های جامعه در خانواده ها و در رفتار والدین با فرزندان دیده می شوند.

جالب است بدانید که 75 درصد شخصیت های موفق فرزند اول هستند و فرزند اول بدونید شدیدا در موفق شدن یا موفق نشدن شما تاثیر دارد.

بدترین وضعیت هم در میان خانواده ها فرزندان میانی دارند. چرا که کمترین توجه والدین به بچه های میانی است.

کتابی به نام چرا فرزندان اول فرمانروایی می کنند و فرزندان آخر می خواهند دنیا را دگرگون کنند وجود دارد که نویسنده آن مایکل گروس اعتقاد دارد: موقعیت یک فرزند در خانواده در شخصیت رفتار و آینده او تا 50 درصد تاثیر دارد.

 

بیایید به تاثیرات موقعیت بر هر فرزند نگاهی کنیم:

 

فرزندان اول

این فرزندان وظیفه شناس تر، سلطه جوتر و جاه طلبانه تر از بقیه فرزندان هستند. جالب است بدانید اکثر دانش آموزان موفق در رشته های مهندسی و پزشکی فرزندان اول هستند . تمام کسانی که به فضا رفته اند یا فرزند اول یا بزرگترین پسر بوده اند.

70 درصد برندگان جایزه نوبل فرزند اول یا تک فرزند بودند.

 

فرزندان وسط

این دسته از افراد معمولا انسان های عادی را تشکیل می دهند چرا که بیشتر با هم سن و سالان خود بوده اند تا با خانواده یا برادر و خواهر. فرزندان میانی صلح جو هستند و معمولا در دعواهای خانوادگی نقش میانجی را بازی می کنند.

 

فرزندان آخر

این فرزندان که به ته تغاری هم معروف هستند معمولا به خاطر اینکه محبوب پدر و مادر هستند، تو سری خور خواهر و برادر خود می شوند. برای همین است که 80 درصد شخصیت های نهضت های عدالت جو و آزادی محور فرزندان آخر بوده اند.

از جمله معروف ترین آنها می تواند به گاندی , مارتین لوتر کینگ ، استیون فالیش اشاره کرد.

 

تک فرزند ها

تک فرزند ها معمولا بخاطر انتظاراتی که پدر و مادر از آن ها داشته اند به شدت با پشت کار هستند و در کارهایشان جدی و موفق هستند. بخاطر رفتار والدینشان معمولا پر توقع و از خود راضی هم هستند.

 

دوقلو ها

اینها معمولا بخاطر این که رفتار مساوی را دیده اند و پدر و مادر بینشان فرقی نمی گذارند به شدت شبیه هم هستند.

 

دکتر استیو هاردی اعتقاد دارد که : بچه های اول هر خانواده بیشتر از آنکه شبیه پدر و مادر خود شوند شبیه به بقیه بچه های اول دیگر خانواده ها می شوند و بچه های آخر هم همین الگو را دارند . دلیل این امر این است که پدر و مادر با هر فرزند بسته به موقعیتش در خانواده رفتار متفاوتی دارند.

 

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *