اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری از زبان مهندس اسلامی

اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری از زبان مهندس اسلامی

اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری از زبان مهندس اسلامی

اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری از زبان مهندس اسلامی

در این مقاله قصد داریم با دیدگاهی متفاوت و به زبانی ساده در مورد مبحث اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری صحبت کنیم :

کنکور سراسری از مهم ترین رویدادهای زندگی هر دانش آموز است

هر دانش آموزی هزاران آرزو و رویا برای آینده تحصیلی و شغلی خود دارد و هیچ وقت نمی تواند بپذیرد که این رویاها فراموش شود و یا این که از آرزوهای خود دست بکشد. پس در پی آن خواهد بود که از زمان خود در این مدت سرنوشت ساز نهایت سعی خود را بکند و بتواند از لحاظ علمی، تکنیکی و روحی به کیفیت مناسب دست پیدا کند.

برنامه ریزی و چگونگی کیفیت آن

اما گفتیم کیفیت، می دانیم که هر زمان در مورد کیفیت بحث شده است “برنامه از پیش تعیین شده” نقش کلیدی ای ایفا میکند. درست مثل یک مراسم عروسی یا خدای نکرده ختم. در این مراسم ها اگر از قبل زمان هر بخش از مراسم مشخص نباشد بدون شک آن مراسم با شکست روبرو خواهد بود و می توان در یک کلمه گفت مراسم بی کیفیتی بود.

 

همان طور که می بینید در بسیاری از مواقع ما همه چیز را میدانیم اما در اجرای آن مشکل داریم. همه ما بدون شک می دانیم بدون داشتن برنامه در سال کنکور همه تلاش های ما بدون ثمر خواهد بود. میدانیم که اگر هر موقع خواستیم هر درسی را بخوانیم در نهایت ممکن است کنکور هم به ما هر نتیجه ای که خواست بدهد. در این مورد می توان مثالی از کشاورزی زد. می دانید که به کاشتی که بدون برنامه ریزی برای آبیاری آن باشد دیم می گویند. اگر با چند کشاورز صحبت کنید خواهید دید آن ها بر روی کاشت های دیم خود حساب باز نمی کنند، چون ممکن است بارانی در کار نباشد و به طبع محصولی هم در کار نباشد. خواندن بدون برنامه دقیقا مانند کاشت دیم در کشاورزیست. شما اگر بی برنامه درس بخوانید واقعا اگر انتظار داشته باشید نتیجه عالی کسب کنید این انتظار اشتباه و غیر منطقی است.

 

شک نکنید بدون برنامه ریزی بر روی ثانیه ثانیه زندگیتان، موفقیت غیر ممکن است!!!

 

منبع : کنکورکمک

ما را در اینستاگرام دنبال کنید : konkurkomak

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *