اهمیت مطالعه کنکور از تابستان

اهمیت مطالعه کنکور از تابستان

اهمیت مطالعه کنکور از تابستان

شروع مطالعه کنکور از تابستان چقدر تاثیر دارد

تابستان آخر، یعنی آخرین تابستان قبل از کنکور برای داوطلبان خیلی مهم است. دانش آموزان هر ساله وقتی تابستان می رسید به تفریح و استراحت و گردش و مسافرت می پرداختند ولی این تابستان باید رنگ دیگری داشته باشد. نه این که تفریح و گردش و استراحت کاملا قطع شود. همیشه تفریح و سرگرمی در کنار کارهای دیگر نه تنها خوب، بلکه مفید است و خستگی و یکنواختی را دور می کند.

مطمئنا دانش آموزانی که قصد قبولی در رشته ای خاص و رتبه ای خاص و عالی را دارند تابستان های گذشته نیز کم و بیش به مطالعه می پرداختند. اما اگر شما جزو دانش آموزانی هستید که این تابستان اولین تابستانی است که می خواهید در آن درس بخوانید، قطعا برای شما مقداری سخت تر خواهد بود. چون باید کاملا رویه خود را تغییر دهید. بنابراین سعی کنید با یک برنامه ریزی دقیق پیش بروید تا از فرصت طلایی تابستان خود نهایت استفاده را ببرید.

1- اما نتایج مثبتی که درس خواندن و شروع جدی به درس خواندن برای کنکور در تابستان دارد این است که:

شما می توانید از کسانی که این فرصت را از دست داده اند و در تابستان بدون برنامه و هدف پیش رفته اند و نتوانستند استفاده مفیدی از این دوره سه ماهه داشته باشند جلو بیوفتید. در کنار این قضیه شروع درس خواندن در تابستان باعث می شود بتوانید درس های قدیمی را مرور کنید و هم چنین درس های جدید را نیز مقداری مطالعه کنید تا با آن آشنایی داشته باشید. این موضوع باعث می شود که هم فهم و یادگیری بهتری در درس ها داشته باشید و هم این که باعث اعتماد به نفس، انگیزه و قوت قلب در شما می شود. زیرا زمان خود را بیهوده از دست نداده اید. می توانید با آرامش درس بخوانید نه با استرس. از این که ممکن است وقت کم داشته باشید و با فشار و فشرده درس نمی خوانید آرامش می یابید و این آرامش تمرکز شما را بالا می برد. شروع درس خواندن در تابستان کمک می کند با برنامه ای منظم و سبک و دقیق پیش بروید و زمان بیشتری هم برای مرور مطالب داشته باشید.

2- تاثیر دیگری که درس خواندن در تابستان دارد این است که:

همان طور که در بالا گفته شد شما می توانید دروس پایه خود را مرور کنید. چون هنوز دروس جدید پیش دانشگاهی به آن اضافه نشده است و درس ها زیاد و سنگین نشده است. می توانید به رفع اشکال در دروس پایه بپردازید و این درس ها عمیق و بهتر یاد بگیرید اشکالات خود را در آن رفع کنید.

3- فایده دیگری که مطالعه در تابستان برای شما دارد این است که:

تابستان بهترین فرصتی است که شما می توانید به عنوان یک داوطلب شروع به درس خواندن کنید. زمان خوبی است برای آزمون و خطا، این که شما شروع به خواندن و برنامه ریزی کنید و ببینید چه برنامه ای با شرایط شما سازگاری بهتری دارد و شما بهتر می توانید آن را انجام دهید. مسیر درس خواندن برای کنکور، برای یک دانش آموز سال دوازدهمی که اولین بار است تجربه می شود، نیاز به مشاوره، آزمون و خطا، برنامه ریزی درست، شناخت بهترین منبع مطالعاتی و غیره دارد. برای هر درسی چندین منبع برای تست و کمک آموزشی وجود دارد. ممکن است اولین منبعی را که شناختید و شروع به خواندن و تست کرده اید مناسب شما نباشد و یا اصلا کتاب خوب و مفیدی نباشد. به نظر شما بهتر نیست این موضوع را در تابستان بفهمید تا در مهر و اواسط پاییز؟

4- فایده دیگر مطالعه در تابستان:

آشنایی با نقاط قوت ضعف در دروس پایه است. دانش آموز متوجه می شود در کدام درس ها مشکلات زیادی دارد که باید با کلاس رفتن و یا کتاب های کمک آموزشی مفید و درست آن ها رفع کند.

5- بهترین زمان برای این که دانش آموز بتواند بفهمد که کدام کنکور آزمایشی مناسب است تابستان است:

در حال حاضر موسسه های زیادی هستند که کنکور های آزمایشی برگزار می کنند. بنابراین تحقیق و تفحص برای یافتن برنامه و موسسه ای درست در تابستان بهترین زمان برای این کار است.

در آخر نکات و مسائلی که می تواند در مورد شروع مطالعه برای کنکور از تابستان گفت این است که چون شما به تازگی امتحانات سال سوم خود را گذرانده اید تا حد زیادی با دروس آشنایی دارید. بنابراین چه بهتر که این فرصت را غنیمت شمارید و به مطالعه و مرور دروس سوم بپردازید. اگر خوب و با برنامه ای دقیق مطالعه خود را شروع کنید مطمئن باشید تا حد زیادی می توانید پیش بروید که در ماه های بعد یعنی از مهر تا کنکور نیاز نباشد زمان زیادی را صرف خواندن مطالب پایه، علی الخصوص سوم کنید. بنابراین بیاد داشته باشید که تا چه حد می توانید از رقیبان خود که کم هم نیستند جلو بیوفتید.

سعی کنید در ایام تابستان پیگیر این قضیه نیز باشید که ببینید افراد موفق، کسانی که مسیر کنکور را قبل از شما طی کرده اند برای تابستان و زمان هایی مانند این که هر کسی نمی تواند به خوبی از آن استفاده کند چه برنامه ای داشتند. استفاده از راهنمایی های کسانی که موفق عمل کرده اند می تواند تا حد زیادی به تهیه یک برنامه درست به شما کمک کند. هم چنین می تواند ایجاد انگیزه و قوت قلب در شما بکند تا با دلی قرص مسیر خود را شروع و تا آخر ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *