بررسی دلایل خیانت زنان به مردان

بررسی دلایل خیانت زنان به مردان

شنبه 25 شهریور 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

بررسی دلایل خیانت زنان به مردان

دلایل خیانت زنان و راه کار

خیانت، واژه ای که این روزها بیشتر از زبان هر مرد و زنی می شنویم و متاسفانه زندگی های زیادی را آلوده خود کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل خیانت زنان به مردان بپردازیم و راه های پیشگیری از آن را بیان کنیم تا کمتر شاهد آن باشیم.

عدم تامین نیازهای مالی

یک از دلایل خیانت زنان این است که گاهی زنان به دلیل این که از نظر مالی نمی توانند تامین شوند به مسیر دیگری کشانده می شوند. واضح است که این علت یکی از بدترین و نامعقول ترین دلایل برای خیانت محسوب می شود، چرا که با اندکی همدلی و همراهی می توان به حداقل نیازهای مالی دست پیدا کرد، البته لازم به ذکر است که تعداد افرادی که بدین وسیله به همسر خود خیانت می کنند بسیار کم است. گاهی نیز زن به تن فروشی یا به عبارت دیگر فحشا می پردازد چرا که همسرش معتاد، بیکار یا بیمار است و توانایی تامین نیازهای مالی خانواده را ندارد.

احساس نیاز به توجه و احترام

یکی دیگر از دلایل خیانت زنان به همسرانشان این است که آنان از سوی همسران خود به اندازه کافی مورد توجه، احترام و تمجید قرار نمی گیرند. یکی از خصوصیات زنان این است که آنان مشتاق شنیدن تعریف و تایید از سوی همسرانشان هستند. مثلا اگر تغییری در ظاهر خود ایجاد نمودند انتظار دارند که همسرشان متوجه بشود و از آن تمجید به عمل بیاورد. بنابراین گاهی کمبودهایی این چنینی می تواند منجر شود که زنان به مردان دیگری روی بیاورند.

معمولا زنان در این هنگام احساس تنهایی می کنند چرا کسی را که دوست داشتند اکنون مدت زمان زیادی را با دوستان و همکاران خود می گذراند و آن طور که باید و شاید به همسر خود توجه نمی نماید و او را مورد تحسین قرار نمی دهد. البته نیاز به توجه و احترام، در همه انسان ها اعم از زن و مرد وجود دارد. اما زنان کمی نسبت به این نیاز حساس تر هستند. بنابراین هر چند وجود این نیاز و برطرف شدن آن امری طبیعی است اما مطلقا دلیل موجهی برای خیانت کردن محسوب نمی شود. یک زن برای جلب محبت و احترام بایستی متقابلا به همسر خود احترام بگذارد و به او محبت کند و اگر با این وجود باز هم از او بازخورد مناسبی را دریافت نکرد می تواند به متخصصین روانشناسی مراجعه نماید.

برطرف نشدن نیازهای زناشویی

گاهی اوقات نیز زنان خیانت می کنند چرا که پاسخ مطلوبی در برابر نیازهای جنسی خود دریافت نمی کنند. روابط زناشویی سرد و وجود اختلالات جنسی در مردان سبب می شود که برخی از زنان به همسران خود خیانت کنند. معمولاً در زوج هایی که روابط جنسی گرم و مطلوبی برقرار است کمتر شاهد خیانت یکدیگر هستیم. مشکل ارضا نشدن نیازهای جنسی از جمله مشکلاتی است که امروزه با وجود پیشرفت های علم پزشکی به خوبی قابل حل و درمان در زنان و مردان است و بنابراین دلیل قابل قبولی برای روی آوردن به فرد دیگری نمی تواند باشد.

القای حس پوچ گرایی به همسر و تغییر رفتار با او به مرور زمان

در بررسی دلایل خیانت زنان، متاسفانه برخی از مردان به همسر خود تنها به دید یک شریک جنسی و مسئول منزل نگاه می کنند که سبب می شود زنان به مرور سرخورده و تک بعدی شوند و از جنبه های دیگر زندگی باز بمانند. بنابراین زنان برای رفع این حس پوچ گرایی و عدم اعتماد به نفس خود به اشتباه خیانت می کنند و سعی دارند که نیاز و خواسته خود را در جای دیگری به دست بیاورند. گاهی اوقات نیز برخی از مردان دچار تغییرات شدید شخصیتی می گردند، یعنی اگر اوایل ازدواج مهربان و با گذشت بودند؛ پس از مدتی پرخاشگر می شوند، کمتر صحبت می کنند و به همسر خود کمتر اهمیت می دهند این موضوع نیز می تواند زمینه ساز خیانت زن به مرد باشد.

جلب محبت همسر از طریق برانگیختن حس حسادت

یکی از بدترین و پست ترین دلایل برای خیانت این است که تعداد بسیار معدودی از زنان که دچار مشکلات و کمبودهای روانی هستند برای جلب محبت همسر خود و گاهی نیز صرفا جهت ارضای حس کنجکاوی خیانت می کنند. در حقیقت آن ها می خواهند احساسات همسر خود را از طریق حسادت ورزیدن به مردان دیگر تحریک نمایند.

جبران دوران مجردی

بعضی از زنانی که دوران مجردی خود بسیار محدودیت داشتند و بدون آگاهی و بینش درست ازدواج نموه اند و وقتی ازدواج می کنند متوجه روابط آزاد بین زنان و مردان دیگر می شوند، تصمیم به جبران دوران مجردی خود می گیرند. به این صورت که در مهمانی های نامناسب شرکت می کنند و با کسانی دوست می شوند که می توانند انگیزه خیانت در آنان را برانگیخته نماید.

خیانت همسر

از دلایل خیانت زنان ، زنانی که مورد خیانت همسرانشان واقع می شوند دو دسته هستند. کسانی که به کارشناسان و مشاورین مراجعه می کنند و بنا به نظر ایشان سعی می کنند همسر خود را متوجه اشتباهش بکنند و در صورت امکان اصلاحش نمایند و دسته ای که برای جبران خیانت همسرشان متقابلا به او خیانت می کنند! این زنان تصور می کنند که اگر به همسر خود خیانت کنند طعم تلخ این رفتار را به او می چشانند و تلافی آن را در می آورند. اما باید بدانیم که اشتباه یک نفر مجوزی برای اشتباه کردن ما نیست و به جای آن می توانیم از اصول و روش های صحیح بهره ببریم.

تنوع طلبی

پیش تر در مورد دوران مجردی و گذشته محدود و اثر آن بر خیانت صحبت کردیم اما در مقابل زنانی که در خانواده های بسیار آزاد و بدون چارچوب رشد کرده اند نیز در معرض خیانت قرار می گیرند. متاسفانه در برخی از این زنان این طرز تفکر که می توانند روابط خود را بعد از ازدواج حفظ کنند، نهادینه شده است. برای این دسته ازدواج و محدود کردن خود و نیازها الزاما به یک نفر سخت است و اغلب نمی توانند خود را کنترل کنند و دچار خیانت یا ازدواج های متعدد می شوند.

 

حسن ختام 

در بررسی دلایل خیانت زنان به مردان می توان گفت که تحقیقات انجام شده نشان داده اند، مردان علی رغم تعهد به همسر خود، در صورت مجذوب شدن به یک شخص دیگر به راحتی تعهد خود را زیر پا می گذارند اما در مقابل زنان دست کم تا زمانی که از همه جنبه ها (مادی، معنوی و جنسی) تامین شده باشند نمی توانند دست به خیانت بزنند و فقط در صورتی که یک یا چند تا از نیازهای زن به درستی پاسخ داده نشود به سمت تاریکی و خیانت سوق داده می شوند. زنان کمتری هستند که می توانند به همسر خود خیانت جنسی کنند و رابطه نزدیکی را با مرد دیگری تجربه کنند چرا که رفتارشان نسبت به همسر فعلی خود چه از نظر عاطفی و چه از نظر جنسی در یک رابطه جدید با فرد دیگر کاملا مشخص و نمایان  است. اغلب زنان معتقدند که اگر یک زن از همه نظر تامین شود دیگر چه دلیل وجود دارد که خیانت کنند اما در مقابل زنانی هستند که علی رغم عدم دریافت پاسخ های مناسب به نیازهایشان وفادارانه به همسر خود سرویس می دهند ولی در عوض او خیانت می کند!

 

برای جمع بندی مباحث گفته شده، دلایل خیانت زنان را به 3 دسته بزرگ طبقه بندی می نماییم:

  1. عدم رضایت و احساس خوشبختی در زندگی
  2. برطرف نشدن کامل نیازهای جنسی و عدم اطمینان از همسر خود در این رابطه
  3. دیدگاه نادرست مبنی بر فناپذیری رابطه و ضربه پیش از موعد به همسر خود
مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *