بهترین منابع و کتاب های تست زیست دهم

بهترین منابع و کتاب های تست زیست دهم

بهترین منابع و کتاب های تست زیست دهم

درس زیست شناسی یکی از مهم ترین کتب اختصاصی در رشته تجربی است. بنابراین انتخاب یک منبع مناسب برای آن ضروری  است. از درس زیست شناسی، 50 سوال در کنکور سراسری مطرح می شود که در سال های اخیر همان طور که مشاهده شد این سوالات به سمت ترکیبی شدن و مفهومی شدن پیش رفتند. بنابراین مهم است، منبعی که تهیه می کنیم شامل این تغییرات باشد و سوالات تستی آن مطابق با کنکور سراسری و تغییرات باشد. هم چنین با توجه به تغییراتی که کتاب درسی داشته است نیاز است با اطلاع کافی از کتاب های کمک درسی، بهترین را انتخاب کرد.

در این پست به معرفی بهترین منابع زیست دهم می پردازیم اما داوطلبین باید توجه داشته باشند که اولین منبع مناسب در کنکور همین کتاب درسی است و منابع کمک درسی و توضیحی به فهم بهتر دروس کمک می کند.

کتاب تست زیست دهم خیلی سبز

این کتاب در زمینه منبعی مناسب برای درس زیست، هم چنین زیست دهم به خوبی عمل کرده است. این کتاب شامل تست های خط به خط از کتاب درسی است. هم چنین دارای تست های مفهومی به همراه درس نامه های جامع به همراه پاسخ نامه های تشریحی از ویژگی های این کتاب است. سبک طراحی سوالات این بر اساس نوع سوالات کنکوری است.توضیحات و درسنامه ها در بخش پاسخ به تست ها قرار دارد و نکات مهم و کلیدی را کاملا پوشش می دهد. از آن جایی که این کتاب از نظر درسنامه و تست کتاب نسبتا کاملی است می تواند به عنوان منبعی برای درس زیست سال دهم به خوبی عمل کند.

معرفی کتاب زیست دهم نشر الگو

این کتاب دارای درسنامه و تست های تالیفی خوبی است و به عنوان یکی از منابع خوب برای زیست دهم است. درسنامه این کتاب منطبق بر کتاب درسی تالیف شده است. از نظر تست نیز شامل سوالات کنکور سراسری سال های گذشته و کنکور های آزمایشی و تالیفی است. بانک پرسش های چهارگزینه ای مفهومی و توضیح و بررسی کامل نکات و تصاویر کتاب درسی.

این کتاب دارای تست های ترکیبی نیز است.

کتاب تست زیست دهم فاگوزیست

این کتاب یکی از بهترین کتاب ها در زمینه درس زیست شناسی دهم است. در هر فصل نکات مهم و کنکوری را به طور کامل بیان کرده، به طوری که اگر دانش آموز در بخش درسنامه و یادگیری متن زیست دچار مشکل بوده باشد می تواند با مطالعه این کتاب به سطح بالایی از زیست دهم برسد.

این کتاب بر اساس سوالات و تغییراتی که در سوالات کنکور سراسری اعمال شده است تالیف شده است و تمام نکات ترکیبی و مفهومی به طور کامل در آن بررسی شده و توضیح داده شده است. این کتاب دارای تست نیست و خواندن یک کتاب تست در کنار آن منبع مناسب و کاملی خواهد بود.

معرفی کتاب تست زیست نانو پایه دهم

از کتاب ها و منابع دیگری که برای زیست دهم مناسب است زیست نانو است. در این کتاب اصول و ترکیب مفهوم به خوبی رعایت شده است و دارای درسنامه جامع و کاملی است. این کتاب بیشتر جنبه درسنامه ای و آموزشی دارد. ویژگی اصلی این کتاب آموزش مفهومی نکات کتاب و ترکیب مطالب و توضیحات کامل تصاویر کتاب درسی است. هم چنین دارای سوالات تشریحی و تستی نیز است.

معرفی کتاب زیست دهم میکرو گاج

این کتاب نیز شامل درسنامه و تست است و هم چنین مطالب کتاب درسی را به صورت کنکوری توضیح می دهد. در کنار این ها تست های تالیفی و تست های کنکور سراسری همراه با پاسخ تشریحی در کتاب آمده است.

و در آخر:

منابعی که در بالا معرفی شده است جزو بهترین کتب از لحاظ درسنامه و تست در زمینه کتاب زیست شناسی سال دهم است. داوطلبین باید با توجه به این که چه نیازی بیشتر در زمینه یادگیری و یا بیشتر تمرین تست دارند منبع مناسب با توانایی های خود را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *