تاثیر خیار در کاهش وزن و سلامتی

تاثیر خیار در کاهش وزن و سلامتی

شنبه 20 آبان 1396 سمانه الکایی دسته ها

تاثیر خیار در کاهش وزن و سلامتی

 

معجزه تاثیر خیار در کاهش وزن و سلامتی

برخلاف باور اکثر مردم که فکر می کنند خیار نوعی سبزی است، این سبز دوست داشتنی در دسته میوه ها قرار می گیرد. خیار حاوی مواد شیمیایی مفید، آنتی اکسیدان های متنوع و آب و فیبر محلول فروان است. خیار به دلیل داشتن کالری پایین و داشتن فیبر بالا، یکی از بهترین مواد خوراکی برای کم کردن وزن می باشد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به تاثیر خیار در کاهش وزن و سلامتی بپردازیم.

 

1 ) سرشار از مواد معدنی مغذی

درست است که خیار دارای کالری پایینی است ولی در 300 گرم خیار شما می توانید مواد معدنی زیر را دریافت کنید :

 

  • 45 واحد کالری
  • 0 گرم چربی
  • 11 گرم کربوهیدرات
  • 2 گرم پروتئین
  • 2 گرم فیبر
  • 14 درصد از ویتامین C مورد نیاز شما در طول روز
  • 64 درصد از K مورد نیاز شما در طول روز
  • 12 درصد از منگنز مورد نیاز شما در طول روز

جالب است بدانید که 96 درصد خیار را آب تشکیل می دهد. همچنین بیشتر فیبر خیار در پوست آن وجود دارد پس سعی کنید خیار را با پوست بخورید.

 

2 ) وجود آنتی اکسیدان

بهتر است برای درک بهتر این قضیه، آنتی اکسیدان ها را برای شما تعریف کنیم و بگوییم چه فایده ای دارند. همان طور که از اسمشان مشخص است، این مواد از اکسیداسیون شدن جلوگیری می کنند. اکسیداسیون باعث می شود تا اتم های واکنش پذیر به الکترون بوجود بیاید. این اتم ها که به رادیکال آزاد معروف هستند، باعث بیماری های قلبی، عروقی و همچنین سرطان ها می شوند.

 

3 ) مقادیر زیادی آب

به خاطر دارم وقتی که بچه بودم، یک خرگوش داشتم که هیچگاه ندیدم آب بخورد. این سوال برایم مطرح شده بود که آب مورد نیازش را از کجا دریافت می کند. بدن ما برای انجام تمام فعالیت های حیاتی خود به آب نیاز دارد. وقتی ما دست خود را حرکت می دهیم، از آب موجود در بدنمان استفاده کرده ایم. اکثر ما بیشتر آب مورد نیاز خود را با آشامیدن آب و یا سایر نوشیدنی ها فراهم می کنیم. از آنجا که 96 درصد خیار را آب تشکیل داده است ما می توانیم با خوردن خیار بیشتر آب مورد نیاز خود را برطرف کنیم. درست همان کاری که خرگوشم می کرد.

 

4 ) کمک در کم کردن وزن بدن

مهم ترین ویژگی خیار در کاهش وزن، کالری پایین آن است. شما می توانید با مصرف زیاد خیار مقدار کمی کالری دریافت کنید و به راحتی وزن خود را کم کنید. از آن گذشته شما بخاطر وجود مقادیر زیاد آب در خیار دیگر لازم نیست آب هم بخورید.

 

5 ) تاثیر مثبت در عملکرد گوارش

مصرف خیار در تنظیم عملکرد روده ها بسیار مفید است. خیار حاوی مقدار زیادی آب است و کمبود آب باعث بروز یبوست می شود. شما با مصرف خیار از ابتلا به یبوست جلوگیری می کنید و عمل دفع در شما راحت تر انجام می شود.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *