تاثیر قانون جذب در کنکور سراسری

تاثیر قانون جذب در کنکور سراسری

تاثیر قانون جذب در کنکور سراسری

آیا قانون جذب در کنکور سراسری تاثیر دارد؟

شاید تاکنون عبارت قانون جذب نیز به گوش شما خورده باشد و ممکن است که اطلاعاتی در این باره داشته باشید. بسیاری از افراد این موضوع را باور ندارند یا دست کم نسبت به آن بی تفاوت هستند. اما واقعیت آن است؛ که متاسفانه آگاهی عموم مردم، نسبت به قانون جذب، پایین است و اطلاعات نادرست زیادی درباره آن منتشر شده است. در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر قانون جذب در کنکور سراسری، مطالبی را تقدیم حضورتان کنیم.

استفاده از قانون جذب در کنکور سراسری

چه عواملی جهت دست یابی به موفقیت در کنکور موثر هستند؟

حتما شما نیز به اهمیت برنامه ریزی مناسب، جو آرام خانه، مدرسه خوب و مشاور آگاه، واقف هستید. اما این موارد به تنهایی کافی نیستند. یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در کنکور، این است؛ که واقعا بخواهید و باور داشته باشید که می توانید موفق شوید. قانون جذب در کنکور، در واقع چیزی جز، هم زمانی و همراهی دو عامل خواستن و باور داشتن نیست ولی تنها خواستن و آرزوی رسیدن به موفقیت نمی تواند به شما کمک چندانی کند. قطعا تمام کسانی که در کنکور سراسری شرکت می نمایند، می خواهند که به رشته ها و دانشگاهای خوب کشور، راه پیدا کنند؛ اما از این بین تنها تعداد اندکی هستند، که می توانند خود را در آن موقعیت تجسم کنند و باور دارند روزی به آن دست پیدا می کند. قانون جذب، به شما کمک می نماید، که حتی در بدترین وضعیت و شرایط، خودتان را برای رسیدن به هدفتان آماده کنید و در این مسیر رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

استفاده از قانون جذب در کنکور سراسری

برای درک بهتر این مطلب، دانش آموزان کلاس خودتان را بررسی نمایید. غالبا افرادی که نمرات بهتری دارند، بیشتر به مسائل درسی فکر می کنند و کسانی که مثلا در نقاشی یا ورزش موفقیت های زیادی به دست آورده اند نیز افکار خود را اکثرا به این موضوعات اختصاص می دهند.

استفاده از قانون جذب در کنکور سراسری

اما نکته مهمی که در این جا حائز اهمیت است، این است که آیا مسئله ای که در فکرمان گنجانده شده است، کاملا مشخص و کاربردی است ؟ قطعا فکر کردن در مورد شغل آینده و رشته مورد علاقه تان، موضوع مهمی است که سزاوار فکر کردن است. اما متاسفانه بعضی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور را به خود مشغول کرده است، موضوعات پیش و پا افتاده و بی اهمیتی هستند که آن ها را به حاشیه هایی می کشاند و این موضوع برای آینده درسی شان زیان آور است.

یکی از کارهایی که می تواند، باور شما را تقویت و منسجم نماید این است؛ که نام خودتان را به همراه رشته و دانشگاه مورد علاقه تان را چاپ کنید و در معرض دیدتان قرار دهید تا هرگاه افکار منفی به سراغتان آمد، با مرور آن،  از هدف خود دور نشوید.

استفاده از قانون جذب در کنکور سراسری

 

جمع بندی مطالب

1-ابتدا رشته و دانشگاه مورد علاقه خودتان را پیدا نمایید و بصورت واضح و شفاف آن را در ذهنتان مجسم کنید.

2-به توانایی هایتان اعتماد کنید و باور داشته باشید تا زمانی که خودتان در مسیر موفقیتتان دست اندازی قرار ندهید، هیچ عاملی نمی تواند، رسیدن به هدفتان را به مخاطره بیاندازد. ( حتما شما هم با مطالعه شرایط بسیاری از رتبه های برتر کنکور سراسری به این نتیجه خواهید رسید، که هیچ بهانه ای نتواسته مانع موفقیت آنان بشود، چرا که به خودشان ایمان داشتند)

3-از معاشرت و نزدیکی افرادی که انگیزه شما را کم می کنند و با حرف های دلسرد کننده، گام های شما را در مسیر موفقیت سست می نمایند، خودداری نمایید. “ما اصلا نمی تونیم به پزشکی و مهندسی فکر کنیم”، “امکان نداره بتوانیم در دانشگاه های سراسری شهر تهران قبول بشویم” و امثال این جملات، از نمونه این عبارت هایی هستند که می توانند از انرژی شما را برای درس خواندن بکاهید و رفته رفته افکارتان مشابه این گونه اشخاص گردد و در نهایت هیچ کدام به موفقیتی که لایق آن بودید، نخواهید رسید.

4-سعی کنید با افرادی که علاقه مند به درس خواندن هستند، بیشتر در تماس باشید. تا بتوانید شور و شوق مضاعفی برای درس خواندن بیابید و در چارچوب مناسبی با آن ها به رقابت درسی بپردازید.

5-نسبت به سیر مطالعاتی و یادگیری خود، دید مناسب و شناخت صحیحی داشته باشید. گاهی اوقات مشاهده می شود برخی از دانش آموزان، به ویژه آنانی که به تازگی برنامه ریزی کرده اند و شروع به درس خواندن نموده اند، انتظار دارند، در مدت زمان یک هفته، تغییرات چشم گیری را  در ترازها و درصدهای خود مشاهده کنند، حال آن که می دانیم در هیچ زمینه ای، بدون تلاش بی وقفه و تحمل سختی، نمی توان به موفقیت رسید. مانند آن نقاش یا موسیقی دان معروفی که برای یک اثر هنری جاودان خود، سال ها ریاضت می کشد و در این مسیر از بسیاری از تفریحات خود صرف نظر می کند.

6- در آخر به اهمیت حضور و همراهی یک مشاور ماهر و آگاه اشاره خواهیم نمود. سعی کنید از مشاورانی استفاده نمایید، که کنکور و مسیر رسیدن به موفقیت را به خوبی درک و لمس کرده باشند. از راهنمایی های او برای انتخاب منابع و کتب کمک آموزشی، روش صحیح مطالعه، برنامه ریزی هفتگی، نحوه ارتقای تراز و نمرات، شیوه مناسب تست زنی و … استفاده نمایید. همیشه به این نکته توجه داشته باشید، که بازه زمانی شما برای مطالعه، محدود است و بهتر است از تجارب افراد خبره بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *