تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

تاثیر معدل برای 5 گروه آزمایشی رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان خارجه برای دیپلمه های نظام جدید و قدیم اعلام شد.

برای داوطلبین دیپلم نظام جدید

داوطلبینی که پایه دوازدهم را از سال 98 به بعد تمام کرده اند شامل داوطلبین نظام جدید هستند. تاثیر معدل برای داوطلبین دیپلم نظام جدید 30 درصد به صورت قطعی است. بنابراین دروسی که در پایه دوازدهم امتحان آن ها به صورت نهایی برگزار می شود دارای 30 درصد قطعی معدل در کنکور سراسری است و در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ خواهد شد.

برای داوطلبین دیپلم نظام قدیم

اما داوطلبینی که در بین سال های 84 تا 90 دیپلم خود را دریافت کرده اند، جزو داوطلبین نظام قدیم هستند و تاثیر معدل آن ها در کنکور سراسری 25 درصد است.

هم چنین داوطلبینی که دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود را در سال های بین 91 تا 97 دریافت کرده اند شامل تاثیر 25 درصد معدل سال سوم و 5 درصد معدل پیش دانشگاهی هستند.

تاثیر معدل برای داوطلبین دیپلم فنی حرفه ای و کار و دانش

برای این داوطلبین معدل دیپلم تاثیری در نتیجه کنکور آن ها نداشته و صرفا رتبه کنکور برای پذیرش در دانشگاه لحاظ خواهد شد. اگر این داوطلبین بخواهند معدل آن ها در نتیجه کنکورشان تاثیر داشته باشد باید در امتحانات نهایی گروه آموزشی مربوطه شرکت کنند.

تاثیر معدل برای داوطلبین شرکت کننده با دیپلم متفاوت

اگر داوطلبی قصد شرکت در گروه آزمایشی متفاوتی را داشته باشد (مثلا با دیپلم تجربی قصد شرکت در کنکور ریاضی را داشته باشد) تاثیر معدل برای آن ها متفاوت است. به این ترتیب که میزان تاثیر دروس موثر بر اساس دروس موجود محاسبه می شود و در رابطه با محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین می شود.

تاثیر معدل در کنکور 99 شامل چه داوطلبینی نمی شود؟

داوطلبینی که دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت کرده اند شامل این قانون نمی شوند و معدلشان در رتبه کنکورشان بی تاثیر خواهد بود. همین طور داوطلبین فنی و حرفه ای و کار و دانش نیز شامل این قانون نیستند مگر این که در امتحانات نهایی گروه آموزشی مربوطه شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *