کلیپ انگیزشی – تخیل

کلیپ انگیزشی – تخیل

پنجشنبه 3 تیر 1395 مهندس امیر مهدی اسلامی دسته ها

کلیپ انگیزشی – تخیل

 

 

کلیپ انگیزشی – تخیل

ما انسان ها توانایی این رو داریم که هیچ موجود دیگه ای نداره و اون ” قوه تخیل ” ما هست

شاید برای شما سوال باشه که قوه تخیل چه کمکی می تونه به ما بکنه؟

باید بگم که ما با تخیل می تونیم قبل از این که واقعا اتفاقی بیفته، بتونیم اون رو ببینیم، منظورم اینه که از شماها میخوام که 10 سال یا حتی 20 سال آیندتون رو با قدرت تخیلتون متصور بشید و ببینید. از شما این انتظار رو داریم که در تخیلتون کسی رو که انتظار دارید در این مدت زمان بهش تبدیل بشید رو تصور کنید، شما با این کار باید در آینده زندگی کنید. تصویر سازی آینده با قدرت تخیل شما میتونه کمک زیادی رو به رسیدن به اهدافتون بکنه.

برای بهتر شدن این کار می تونید موسیقی گوش بدید، به تفریح و گردش بپردازید یا حتی روزانه به مدت 30 دقیقه به مکانی آرام و ساکت برید و در مورد آیندتون تصورات ذهنی و تخیلات خودتون رو تصویرسازی کنید با این هدف که در آینده چه کسی خواهید بود و در چه جایگاهی می خواهید داشته باشید. مشکلاتی را که دارید رو ببینید، مشکل اصلی خیلی از شماها این است که هم در آینده زندگی می کنید هم در زمان حال و مدام درباره مشکلاتتون در گذشته صحبت می کنید و دائما از رنج و سختی ها میگید. 

این رو آویزه گوشتون بکنید که هر انسانی که به جایگاه بالایی رسیده یا فردی بزرگ شده، همگی مجبور به عبور از جاده های سخت و پر پیچ و خم زندگی داشته اند و هیچ کسی را نخواهید دید که بدون این موانع به راحتی و جایگاه بالایی برسه، از شما میخوام که هر روز به آینده برید و مدتی رو در آینده سپری کنید.

موضوع مهم و اساسی این است که ” چیزی رو که می بینید که می خواهید باشید؛ همون چیزی هست که بهش تبدیل خواهید شد” پس باید قدرت تخیل قوی ای داشته باشید تا شما رو از غم و غصه و نگرانی رها کنه و به مرحله بعدی زندگی وارد کنه، باید خیلی قبل تر از زمانی که اون اتفاق بیفته خودتون رو در اون نقطه ای که دوست دارید تصور کرده باشید، قانون اول در این مسیر ” قدرت تخیل ” هست و قدم دوم که به آن اشاره خواهیم کرد ” ایمان داشتن به خود ” هست .

بعضی وقتا اطراف خودتون می بینید که هیچ راه و روزنه امیدی وجود نداره و همه شواهد برعلیه این هست که شما اقداماتی برای پیشرفت صورت بدید، اما به هیچ وجه ناامید و مایوس نشوید و به راهتون با قدرت بیش از پیش ادامه بدید و نگران اطرافتون نباشید، باید به این جمله ایمان داشته باشید که به هرچیزی که توی تصوراتتون میگذره و با قدرت تخیل تصورش کردید، با پا فشاری و تلاش میشه به ثمر بشینه و کسی نمیتونه جلوی موفقیتتون رو بگیره البته اگر این ها رو نداشته باشید آینده از آن شما نخواهد بود و شکست خواهید خورد. 

حتی اگر شکست رو هم تجربه کردید از شما میخوام که رو به جلو حرکت کنید حتی در شکست و ناامیدی، هر شکستی که دیدید، هر عقب نشینی ای که کردید، هر مانعی که بر سر راه شما بود از شما میخوایم که تسلیم نشید و همین تسلیم نشدن خودش حرکت به سمت جلو حتی در بطن شکست هست، شما وقتی دوباره تلاش می کنید تا کاری را انجام بدید، بار دوم دیگه از نقطه صفر شروع به کار نمی کنید چون تجربه کسب کردید و اشتباهات گذشته برای شما درس عبرت شده است حتی اگر آن راه چند برابر سخت تر از قبل شده باشد.

شاید در این مراحل گفته شده با “ترس” روبرو بشید، باید بهتون بگم که ترس واقعی نیست، بلکه تنها جایی که ترس میتونه وجود داشته باشه، در تفکرات ما نسبت به آینده خودش رو نشون میده، ترس محصول تفکرات ما به آیندس که باعث میشه از چیزهایی که در حال حاضر وجود ندارن و در آینده هم ممکنه بوجود نیان بترسیم.

باید بگم که ترس یک انتخاب است. دقت کردید که افرادی که ریسک می کنن و به جاهای دوردست میرن؟ چون اونا ترس رو کنار گذاشتن و به ندای قلبشون گوش دادن و رفتن به سمتی که بهش اعتقاد داشتن، به دنبال پیشرفت و تغییر بودن، از اتفاقات پیش رو نترسیدن و برای خودشون غول نساختن از این ترس ها. 

سعی کنید رویا پردازی هاتون رو شفاف و واضح متصور بشید، جوری که با تمام وجودتون حسش کنید که با کمک تصویرسازی ذهنی و قوه تخیل این کار رو میتونید انجامش بدید. شما در موقعیتی که الان هستید به صورت موقتی و کوتاه مدت خواهید بود، قرار نیست همه عمرتون رو در این دوره باقی بمانید، اصلا مهم نیست که در گذشته چه اتفاقاتی برای شما افتاده یا چه گذشته ای رو دارید، برای این که تغییر رو در زندگیتون بوجود بیارید و در آینده زندگی کنید باید روزانه در رویای خود سیر کنید و برای اون وقت بزارید. پرورش دادن و پرداختن به رویاهاتون وقت تلف کردن نیست بلکه این یک سبک زندگی است که شما وقت خودتون رو در اون سرمایه گذاری می کنید.

این طرز تفکر که با تخیل و اعتقاد و ایمان داشتن به خودتون میتونید تغییرات مثبتی رو اعمال کنید باید در بطن زندگی شما نفوذ کنه و صاحب اصلی طرز تفکر شما نسبت به زندگی بشه و مدیریتش رو به عهده بگیره، در این جا ما نقشه دومی برای رسیدن به اهدافمان نداریم بلکه همین هایی که اشاره شدن تنها راه موفقیت در این زمینه هستند و استفاده از نقشه و راه دوم تمرکز ما را در این راه برهم می زند

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *