تست زدن الزامیه! حتی اگه بترسی!

تست زدن الزامیه! حتی اگه بترسی!

تست زدن الزامیه! حتی اگه بترسی!

از تست زدن نترسید!

یکی از مشکلاتی که بعضی از بچه های کنکوری باهاش رو به رو هستن ترس از تست زدنه. البته اینو هم بگم که تست زدن خودش ترسناک نیست. ولی وقتی تست ها رو میزنی و بعد میری سراغ جوابا و متوجه میشی که خیلی هاشو اشتباه زدی، اون وقته که روحیه تو می بازی. آخرشم تست زدن رو کنار میزاری و ترجیح میدی با همون خوندن جزوه و کتاب ادامه بدی.

کنکوری عزیز مشکل تو از تست نزدنه!

تستی که فورا بعد از خوندن درس میزنی بهش میگن تست آموزشی و کامل کننده یادگیریه توئه. این رو هم بدون که یادگیری موضوعی بدون این که تمرین کار کنی و تست بزنی ممکن نیست و حتما تست آموزشی باید کار بشه. پیشرفت کردن توی تست زدن یه دفعه اتفاق نمی افته. احتمال داره اوایل سخت باشه و تعداد اشتباهاتت هم زیاد، ولی یخورده که بگذره و بیشتر کار کنی قطعا بهتر می شی. کاری نیست که با تمرین و تکرار شدنی نباشه. اینو یادت باشه که تو بعد از مطالعه کردن تست نمی زنی که خودت رو بسنجی بلکه تست میزنی تا بهتر یاد بگیری و اشکالاتت رو رفع کنی.

زمان رو در نظر نگیر!

موقع زدن تست آموزشی زمان در نظر نگیر. سعی کن اول به سوالا، خودت جواب بدی، اگر هم نتونستی جواب درست رو بفهمی اول برو سراغ جزوه و کتاب درسی و در آخر هم سراغ پاسخنامه، و اگه تست نکته جدیدی هم داشت اون رو به خلاصه هات اضافه کن. وقتی نتونستی سوالی رو جواب بدی نگران نشو چون تست آموزشی فقط برای یادگیریه نه سنجش.

با ترست رو به رو شو!

یادت باشه که تست آموزشی رو حتما توی برنامه ات داشته باشی و اون رو به زمان دیگه ای موکول نکنی. برای همه درس هات، چه خوندنی باشه چه تمرینی، زمان مناسب رو برای تست زدن مشخص کن تا با تمرین کردن زیاد توی تست ها بتونی توی اون مبحث به تسلط برسی. تعداد تست هایی که کار می کنی بهتره که از تعداد کم شروع شه و به تدریج تعدادش رو بالا ببری. وقتی مدتی تست زدن رو شروع کنی مطمئن باش خودت کم کم علاقه مند میشی که بیشتر کار کنی و با تست درسا رو متوجه بشی. الان وقت تمرین کردنه تا توی کنکور بتونی از پس تست ها بر بیای.

اینو یادت باشه برای این که ترس از تست زدنت از بین بره باید بیشتر سراغش بری نه این که ازش دوری کنی. بنابراین سعی کن بیشتر خودت رو درگیر تست زدن کنی و توی برنامه ات حتما قرارش بدی. چه تو چه کسی که رتبه یک کنکوره قرار نیست هر تستی که در مقابلش گذاشته میشه رو بتونه سریع حل کنه. این طبیعیه که اوایل تست زنی کند باشی اما کم کم سرعتت بالا میره و بهتر میتونی تست بزنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *