تمرین های تقویت تمرکز در زمان مطالعه و سر جلسه آزمون

تمرین های تقویت تمرکز در زمان مطالعه و سر جلسه آزمون

تمرین های تقویت تمرکز در زمان مطالعه و سر جلسه آزمون

تمرین های تقویت تمرکز در زمان مطالعه و سر جلسه آزمون

برای این که تمرکزتون رو تقویت کنید و خیلی راحت و سریع تر تو مطالعه به تمرکز برسین این ده تا تمرین بهترین تمرین هایی برای تقویت تمرکز است 

 

تمرین های تقویت تمرکز شماره 1

یه کتاب بردارین یکی از صفحه هاشو انتخاب کنین و تعداد کلمه هایی که تو هر پارگراف داره رو بشمرید. یه بار دیگه هم بشمرید تا مطمئن بشید درست شمردید. اوایل با یه پارگراف شروع کنین بعد کم کم تمریناتون رو زیاد کنین و یه صفحه رو کلماتش و بشمرین. این کار شمردن رو ذهنی و با چشماتون انجام بدین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 2

ذهنی از یک تا صد بر عکس بشمرین (100 ,99,98,…)

تمرین های تقویت تمرکز شماره 3

تو ذهنتون از صد، سه تا سه تا بشمرین و کم کنین (100, 97, 94,….)

تمرین های تقویت تمرکز شماره 4

یه کلمه رو انتخاب کنین تو ذهنتون واسه پنج دقیقه اون کلمه رو تکرار کنین وقتی که تونستین راحت و آسون تر تمرکز کنین واسه ده دقیقه این کار و بکنین بدون این که تمرکز تون و از دست بدین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 5

یه میوه بردارین مثلا: یه سیب، از همه طرف بهش نگاه کنین لمسش کنین بوش کنین وقتی دارین این کارو میکنین حواستون باشه که نباید به چجوری رشد کردنش یا ارزش غذاییش یا این که از کدوم مغازه خریدینش فکر کنین فقط و فقط حواستون رو روی خود سیب جمع کنین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 6

این تمرین شبیه تمرین پنجه اما فرقش اینه که این دفعه باید چشماتون رو ببندین و اون سیب و تصور کنین بوش و مزه اش و رنگش و هرچه قدر واضح تر میتونین تصورش کنین. اگه نتونستین این کار و انجام بدین چشماتون و باز کنین میوه رو نگاه کنین و بعد دوباره سعی کنین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 7

حالا یه وسیله مثل قاشق، چنگال یا یه لیوان رو بردارین و روش تمرکز کنین سعی کنین که فقط و فقط به خود وسیله نگاه کنین از همه طرف بهش نگاه کنین بدون این که یه کلمه تو ذهنتون باشه.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 8

بعد از این که از پس تمرین هفتم بر اومدین و تونستید راحت انجامش بدین اونوقت واسه این تمرین یه شکل هندسی بکشین بعد هرجوری دوست دارین رنگش کنین و دوباره شروع کنین به نگاه کردنش و تمرکز کردن روش به هیچ چیز دیگه ای هم تو ذهنتون فکر نکنین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 9

حالا دوباره مثل تمرین شماره شش، چشماتون ببندین و سعی کنین که اون شکل و تصور کنین اگه نتونستین چشماتون و باز کنین چند دقیقه به شکل نگاه کنین بعد دوباره چشماتون و ببندین و سعی کنین تصورش کنین.

تمرین های تقویت تمرکز شماره 10

سعی کنین حداقل پنج دقیقه به هیچی فکر نکنین. این تمرین رو وقتی میتونین راحت انجامش بدین که تمرین های قبلی و انجام داده باشین به طور کامل و بدونه تنبلی بعد میتونین خیلی راحت  این تمرین و انجام بدین و به هیچی فکر نکنین.

konkurkomak 

منبع : کنکورکمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *