دارچین و خواص آن | معرفی رازهای پشت پرده دارچین و لاغری

دارچین و خواص آن | معرفی رازهای پشت پرده دارچین و لاغری

دوشنبه 22 آبان 1396 سمانه الکایی دسته ها

دارچین و خواص آن | معرفی رازهای پشت پرده دارچین و لاغری

دارچین و خواص آن و تاثیر در لاغری

قبل از این که شروع به خواندن مطلب کنید، بگذارید به شما هشداری بدهم. در این مطلب قرار نیست با جملاتی مانند: دارچین خاصیت جادویی در کاهش وزن دارد یا با خوردن دارچین در هفته 6 کیلو وزن کم کنید، رو به رو شود. مهم ترین اصل در لاغر کردن، مصرف کمتر کالری و ورزش کردن است. با این حال مصرف دارچین تاثیرات مثبتی در کاهش وزن می گذارد که نمی توان از آنها غافل شد. همان طور که گفتم دارچین قرار نیست شما را یک شبه لاغر کند ولی مصرفش در فرایند لاغری موثر است و به شما کمک می کند. در این مطلب به معرفی دارچین و خواص آن می پردازیم.

 

دارچین و کاهش وزن

همان طور که در بند اول توضیح دادم، برای اینکه بتوانید لاغر کنید باید کالری کمتری مصرف کنید. مصرف دارچین باعث می شود که سرعت تخیله معده کاهش بیابد. با کاهش سرعت هضم غذا، مواد غذایی بیشتر در معده شما باقی می مانند و شما دیرتر دچار گرسنگی می شوید. این گونه است که دارچین می تواند در فرآیند لاغری اثر گذار باشد و نقش مهمی ایفا کند.

 

ارتباط قند خون و کاهش وزن

بعد از اینکه قند خون بالا برود، در پی آن انسولین ترشح می شود. حال با افزایش سطح انسولین در بدن دوباره قند خون به طور آنی پایین می آید. این پایین آمدن قند خون باعث می شود که شما دچار گرسنگی شوید. حال اگر شما مواد غذایی بخورید که باعث شوند قند خون شما بالا برود و انسولین ترشح شود، باعث می شود که شما زودتر احساس گرسنگی کنید. و حالا مفتخرم بگویم که مصرف دارچین باعث می شود که قند خون شما بالا نرود و انسولین ترشح نشود و در نتیجه دیرتر احساس گرسنگی کنید.

 

ارتباط دارچین و تناسب اندام

بر طب تحقیقاتی که دکتر استفان کری، استاد دانشکده مواد غذایی دانشگاه کالیفرنیا در مجله سلامتی، در سال 2017 منتشر کرد، دارچین باعث می شود که چربی های بدن کاهش بیابند و عضلات سفت شوند. سوالی که مطرح می شود این است که چگونه ؟

در این تحقیقات به این مطلب اشاره شده است که مصرف انسولین با رژیم های غذایی چرب و شیرین باعث می شود که مقاومت بدن به ترشح انسولین بالا برود و به همین ترتیب این مقاومت بالا باعث می شود که انباشت چربی ها کمتر شود و شما را در حفظ اندامی متناسب یاری می کند.

 

دارچین در رژیم های غذایی

باز هم نمی توانید صرفا بخاطر این که دارچین دارای خواص زیادی هست به صورت خود سر از آن در رژیم های غذایی استفاده کنید. مصرف بیش از اندازه دارچین باعث بروز مشکلات زیادی می شود. بهترین کار این است که قبل از مصرف دارچین در غذاها با دکتر خود مشورت کنید و مقدار لازم برای اضافه کردن دارچین به غذا ها را از او سوال کنید. همچنین مصرف دارچین با هر گونه داروی شیمیایی یا دارویی گیاهی برای کاهش میزان قند خون، به شدت خطرناک است. افرادی هم که بیماری کبدی دارند نباید از دارچین استفاده کنند.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *