درس عبرت گرفتن از خراب کردن آزمون های آزمایشی

درس عبرت گرفتن از خراب کردن آزمون های آزمایشی

درس عبرت گرفتن از خراب کردن آزمون های آزمایشی

آزمون های آزمایشی

برای همه کنکوری ها حداقل یک بار ممکنه اتفاق بیفته که از نتیجه و حاصل عملکرد خودشون در کنکورهای آزمایشی رضایت نداشته باشن و تا حالا دیده نشده که کسی واقعا از همه آزمون هایی که داده کاملا راضی باشه. وقتی هم که آزمون میده و تحلیلش میکنه و جوابا میاد و خراب میکنه، تموم مشکلاتش رو مثل یه فیلم از جلوی چشمش مدام عبور میده که برای فرد آسیب زا و استرس آورند که در صورت ادامه دادن به دامن زدن به مشکلات پیش اومده میتونه شروعی برای ناامیدی و یاس باشه و کارایی مطالعه در روزهای بعد رو هم تحت الشعاع قرار میده، این جاست که یه مشاور متخصص تحصیلی که مسلط به مسائل روان شناختی باشه میتونه وارد عمل بشه و به شخص کمک بکنه.

شمایی که داری این متن رو میخونی، شما هم آزمونت رو خراب کردی؟ حتی چند بار شده که خراب کرده باشی آزمونت رو؟ ایرادی نداره، سرتون رو بالا بگیرید و گوش بده ببین چی میگم بهتون. اصلا سیاست اصلی برای شرکت در آزمون های آزمایشی این هست که شما بتونید سطح خودتون رو بسنجید، ببینید کجای کار هستید، آزمون آزمایشی جای رقابت و پیشی گرفتن نیست، فقط می خوایم که خودمون رو بشناسیم، نقاط ضعف و قوتمون رو بدونیم و برای برطرف شدن مشکلاتمون بیشتر از قبل فعالیت بکنیم. این رو هم بگم خدمتتون که ممکن بود این خراب کردن شما در کنکور اصلی اتفاق بیفته ها و دیگه پشیمونی برای شما فایده ای نداره و بیشتر خوشحال باش که وقتی در زمان کنکور آزمایشی خراب کاری میکنی فرصت بهبودی شرایطت رو داری و میتونی جبران کنی، اینجاس میگن که پشیمونی خیلی هم سود و فایده داره برای شما البته اگه تلاش بکنید برای رفع اشکالاتتون و دیگه تکرارشون نکنید.

الان باید شما خوشحال باشید که اشتباه کردید و خراب شده آزمونتون، خراب کردن آزمون یعنی شما کلی اطلاعات از نقاط ضعفتون پیدا کردید و میتونید با تلاش بیشتر این نقاط ضعف رو از بین ببرید که این مزیت و برتری رو هر داوطلبی نمیتونه به راحتی به دست بیاره ها، قدرش رو بدونید. اگه قرار بود همه آزمون ها رو خوب باشید و مشکلی بوجود نیاد اصلا چرا باید آزمون رو شرکت کنید شما؟ چیزی بهتون اضافه میشه؟ چه فایده ای برای شما داره اشتباه نکردن در آزمون؟ منظور من این نیستا که بی خیال باشید و بگید هر چه پیش آید خوش آید، نه، منظورمون اینه که تا جایی که میشه اشتباهاتتون رو کم کنید و اگر هم اشتباهی داشتید اون رو جبرانش کنید.

کنکور یک مسیر سخت و پر پیچ و طولانی و طاقت فرساس، کلید موفقیت اصلیتون منطقی بودن و مقاوم بودن شما در این راه هست. عزم خودتون رو باید جزم کنید، دنبال بهونه نباشید، از شنبه شروع می کنم نگید، در کل باید بهتون به عنوان مشاور بگم که “به این فکر کنید که روزانه چه چیزهایی شما رو ناراحت میکنه؟ از چه کارهایی پشیمون می شید و زانوی غم به بغل می گیرید؟ همه این موارد رو بنویسید و بچسبونیدش روی درب اتاقتون که جلوی چشماتون باشه و بهش فکر کنید که چه کارهایی می تونید بکنید که اثر گذاری این موارد در زندگیتون کمتر بشه، مثلا زمانی که شما 4 ساعت در فضای مجازی فعالیت می کنید، لازمه که میزان استفاده از این وسیله ارتباطی رو در برنامتون کم و کمتر بکنید و کاهش بدید اثرگذاریش رو ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *