دلایل صحیح و غلط برای ازدواج

دلایل صحیح و غلط برای ازدواج

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

دلایل صحیح و غلط برای ازدواج

بررسی دلایل صحیح و غلط برای ازدواج

هر کس برای ازدواج خود ملاک ها و دلایلی دارد که بعضی از آن ها درست و بعضی ها هم غلط است در این مطلب به بررسی دلایل صحیح و غلط برای ازدواج می پردازیم.

دلیل غلط 1 : جذابیت جنسی

یکی از بدترین دلایل برای ازدواج جذابیت جنسی است. هر فرد جدیدی برای شما جذابیت جنسی دارد. ازدواج هایی که به این دلیل شکل می گیرند معمولا در عرض کمتر از 1 سال به هم می خورند. باید بدانید اگر همسر شما زیباترین فرد دنیا هم باشد بعد از مدتی برای شما عادی می شود.

دلیل درست 1 : تفاوت های همدیگر را درک می کنید

اگر قرار باشد که یک فرد دقیقا مثل شما باشد دیگر چه نیازی است با او ازدواج کنید؟ می توانید با خود زندگی کنید. زوج مثل دو قطعه پازل هستند که باید همدیگر با تکمیل کنند.

 

دلیل غلط 2 : فرار از خانواده

خیلی از جوانان بعد از سن خاصی دیگر نمی توانند با خانواده زندگی کنند. برای همین با اولین فرصت برای ازدواج موافقت می کنند تا به آزادی های بیشتری برسند. این افراد در زندگی زناشویی نیز دچار مشکل می شوند چرا که آن جا هم مرزهایی وجود دارد. اگر می خواهید از خانواده جدا شوید راه های دیگری نیز جز ازدواج وجود دارد.

دلیل درست 2 : شریک شدن در علایق مشترک

اگر شما نسبت به فرد مقابلتان علایق مشترکی دارید. این یک مزیت خیلی خوب برای ازدواج است. شما باید در باقی عمر خود با هم زندگی کنید و نیاز دارید که با هم وقت بگذرانید و اگر این علایق مشترک باشید هر دو از اوقات فراغت لذت می برید.

 

دلیل غلط 3 : شیفتگی

خیلی از جوانان عاشقی را با شیفتگی اشتباه می گیرند. معمولا شیفتگی ها سریع اتفاق می افتند و زود از بین می روند. دانشمندان عقیده دارند که شیفتگی به علت هورمون ها اتفاق می افتد و به محض این که شیفتگی از بین برود شما حس می کنید با فرد مناسبی ازدواج نکردید و دنبال فرد جدید می گردید.

 

دلیل درست 3 : طرفتان نیازهای شما را پر می کند نه خواسته های شما را

اگر شما دوست دارید یک ماشین شخصی داشته باشید و شخصی می تواند آن را برای شما بخرد، دلیل نمی شود که با او ازدواج کنید. شخص مناسب کسی است که بتواند نیازهای شما را برطرف کند. کسی که بتواند شما را درک کند. شخصی که بتواند به شما آرامش بدهد.

 

دلیل غلط 4 : می خواهید با ازدواج مشکلاتتان را حل کنید

بسیاری از قدیمی ها به جوانی که افسرده است یا هدفی در زندگی ندارد پیشنهاد می کنند که ازدواج کند تا زندگی اش مسیر پیدا کند. به جرات می توان گفت که این بدترین دلیل برای ازدواج است. چرا اگر شما در دوران مجردی نمی توانید مشکلاتتان را حل کنید در دوران متاهلی این مشکلات بیشتر می شود.

دلیلی درست 4 : ازدواج در راستای اهدافتان است

اگر شخصی برای خود هدف گذاری کرده باشد و حال نوبت به ازدواج رسیده باشد معمولا موفق است و مثلا شما با خود می گویید بعد از پیدا کردن کار و خریدن خانه می خواهم ازدواج کنم. این گونه افراد معمولا بعد از ازدواج نیز در راستای حفظ آن تلاش می کنند.

 

دلیل غلط 5 : کاملا عاشق هستید

افرادی که کاملا عاشق هستند عیب های طرف مقابل خود را نمی بینند و فکر می کنند که با عشق می توان به همه مشکلات غلبه کرد ولی بعد از بروز اولین مشکلات حس عشق از بین می رود و حتی جای خود را به نفرت می دهد.

دلیل درست 5 : همدیگر را درک می کنند

اگر شما بتوانید همدیگر را درک کنید یعنی با مشکلات زندگی می توانید کنار بیایید. در واقع مهم ترین دلیل برای ازدواج همین درک متقابل است. تمام مشکلاتی که گاها به طلاق می انجامد اگر در آن ها هم دیگر را درک می کردند خیلی سریع حل می شد.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *