راه های فراموش کردن شکست عشقی

راه های فراموش کردن شکست عشقی

شنبه 20 آبان 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

راه های فراموش کردن شکست عشقی

فراموش کردن شکست عشقی چگونه مقدور خواهد بود؟

شاید برای شما سوال باشد که چه مدت زمان لازم است تا شخصی را که دیگر نمی خواهید در زندگیتان باشد را فراموش کنید؟ باید به شما بگویم که دقیقا پس از پایان یک رابطه عشقی، هر فرد مراحل مشخصی را (به ترتیب) طی می کند تا دوباره همه چیز به حالت اول بازگردد. اگر فرد مذکور موفق شود از این مراحل به راحتی عبور کند، به فراموش کردن شکست عشقی نزدیک شده و دوباره بهبود خواهد یافت. اما اگر فرد در یکی از این مراحل گیر بیفتد، فراموش کردن شکست عشقی در رابطه عشقی برای او به شدت سخت می شود و این چیزی است که برای اکثر افراد رخ می دهد.

6 مرحله برای از یاد بردن

وقتی یک رابطه عشقی و عاطفی تمام می شود، همین 6 مرحله که اشاره خواهم کرد وجود دارد که برای فراموش کردن فرد مذکور باید گذرانده شود :

 مرحله شوک/انکار

در این مرحله فرد سعی خواهد کرد که آن چه رخ داده است را رد کرده و آن را باور نکند. به عنوان مثال، وقتی کسی یکی از اعضا نزدیک خانواده خود را از دست می دهد، یا رابطه عشقی او پایان میابد، ممکن است برای مدتی در این مرحله گرفتار شود. در اکثر موارد این مرحله به سادگی می گذرد و نباید نگران آن باشید.

 مرحله خشم

برخی ها پس از مرحله شوک اولیه، خشمگین و پرخاشگر و نامتعادل می شوند. دقیقا در همین جاست که فرد به فکر انتقام می افتد و یا سعی می کند به نوعی تلافی کند. این مرحله نیز در از یاد بردن یک فرد، خیلی مهم نیست و پس از مدت کوتاهی سپری خواهد شد.

خطرناک ترین مرحله

در این مرحله، افراد شروع به مرور خاطرات، گوش کردن آهنگ های غمگین، غرق شدن در تخیلات و حتی انجام کارهایی مانند رفتن به جاهایی که قبلا باهم می رفتند، می کنند. اگر افراد در این مرحله گیر کنند، هرگز نجات نخواهند یافت مگر این که به صورت بسیار اتفاقی فرد دیگری مشابه فرد قبلی یافت شود و به آن ها کمک کند که فرد قبلی را تماما از یاد ببرند.

 مرحله افسردگی

این مرحله پس از مرحله قبل رخ نمی دهد، بلکه هردو به صورت هم زمان رخ می دهد. در این مرحله حال لحظه ای فرد میان امید و افسردگی، مدام درحال تغییر خواهد بود. افسردگی نتیجه از دست دادن امید است و در این مرحله رخ می دهد.

 مرحله پذیرفتن

این مرحله جایی است که فرد آن چه رخ داده را می پذیرد و حرکت خود به سمت آینده را آغاز می کند. این مرحله فقط در یک حالت رخ می دهد و آن وقتی است که امید به برگشت فرد مقابل یا امید به از سر گرفته شدن رابطه، صد در صد قطع شده باشد. به همین علت بسیار مهم است که رابطه خود را در جایی و به نوعی تمام کنید که هیچ تردیدی وجود نداشته، و صد در صد مطمئن باشید که تصمیم صحیحی گرفته اید. اگر رابطه شما به شکل صحیح نیز پایان یافته نشده باشد، کافیست با مذاکره با خود، به یقین برسید که هرگز قرار نیست چیزی باز گردد و تصمیمی که گرفتید به نفع هر دوی شما بوده است. حتی اگر ۱ درصد امید به بازگشت در ذهن شما وجود داشته باشد، رابطه هرگز از ذهن شما فراموش نخواهد شد.

مرحله بهبود

این مرحله، مرحله نهایی است که در آن همه چیز به حالت اول باز می گردد و زندگی عادی شخص ادامه پیدا خواهد کرد.

 

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *