راه های کسب محبوبیت در جامعه

راه های کسب محبوبیت در جامعه

پنجشنبه 27 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

راه های کسب محبوبیت در جامعه

چگونه برای خود محبوبیت در جامعه را کسب کنیم

جذابیت در بین افراد جامعه شاید یکی از دغدغه های مهم انسان هایی است که در دنیا امروزی زندگی می کنند. برای رسیدن به محبوبیت گاه دست به دامن شبکه های مجازی و یا استفاده از پوشش و رفتارهای خاص می شوند. محبوبیت در نوع رفتار شما و جایگاه اجتماعی شما بسیار موثر است. در برخی از موارد محبوبیت باعث تسهیل در امور روزانه زندگیتان نیز می شود. این محبوبیت گاه باعث احترام بیش از پیش اطرافیان نیز می گردد. بعضی اوقات رسیدن به این محبوبیت و رسیدن به راز محبوب شدن تنها با عدم انجام یه سری از رفتارها صورت می گیرد. سعی کنید اگر هدفتان محبوب شده است این رفتارهای مورد بحث در این مقاله را به هیچ وجه انجام ندهید.

استفاده از شهرت دیگران

یکی از رفتارهای غلط این است که بارها در گفت و گو با دیگران از رفتارها، اخلاق ها و حرف ها دیگر انسان ها معروف استفاده کنید. در واقع شما با این کار سطح و کلاس خود را نسبت به این افراد در جمع پایین تر بیان می کنید. شما این مفهوم را به دیگران القا می کنید که برای این که خود را فردی محبوب عنوان کنید سعی دارید دست به دامن دیگر شخصیت های معروف شوید. یکی از مضرات این کار این است که جایگاه خود را در جامعه و حین گفت و گو تنزل می بخشید. مسلما انسان ها به کسانی که با این روش اصطلاحا با گدایی کردن و خود را متصل کردن به انسان های موفق، بیزار هستند. اگر شما در حین گفتگو با اطرافیانتان اعتماد به نفس کافی را داشته باشید نیاز نیست به دیگر شخصیت ها متصل باشید و این امکان را شما برای دیگران فراهم می کنید تا آن ها با شخصیت و نگرش و افکار مستقلتان آشنا شوند.

توانایی مدیریت احساسات

برخی از افراد در جامعه وجود دارند که توانایی و مهارت مدیریت احساسات خود را به هیچ وجه ندارند. ممکن است با عدم مدیریت، رفتارهای دور از شأن در مقابل اطرافیان از خود نشان دهند. برای مثال اگر در مقابل فردی پرخاشگر قرار گرفتید که مهارت کنترل و مدیریت احساس خود را ندارد شاهد خواهید بود که به یک بار با لحن عصبی و با صدا بلند با شما صحبت می کند. حتی ممکن است جسم و یا شی ای به اطراف پرت کند. در مواقع دیگر شما در مقابل فردی برون گرا قرار می گیرید در این نوع طرف ممکن است در حین گفتگو با صدا و لحن بلند بخندد یا گریه کند. معمولا انسان ها در مقابل این افراد سعی می کنند کم تر به معاشرت بپردازند و در واقع این گونه عدم مدیریت در بروز احساسات باعث می گردد انسان ها از این گونه افراد دور باشند و سعی نکنند وقت خود را با این افراد بگذرانند.

روابط عمومی و محبوبیت

انسان ها از افرادی که خودشان را برای دوستی و جلب نظر یا در واقع محبوبیت کوچک می شمارند دوری می جویند. بعضی از انسان این کار را عادت خود می دانند سعی می کنند شخصیت متفاوتی از خود نشان دهند. در واقع این کار خود را فخر فروشی می نامند. این امر یکی از اشتباهات بسیار خطرناک و اصلی در زمینه ارتباط با دیگران است.
توصیه می شود اگر جز این دسته از انسان ها هستید که دست به این رفتار برای جلب محبوبیت می زنید باید اطلاع داشته باشید که این کار دیگران را از شما متنفر و دور می سازد در مواقعی هم باعث قطع ارتباط اطرافیان با شما می گردد.

استفاده از ابزارهای پرت کننده حواس

ممکن است در حین گفتگو هستید و یک وسیله جانبی مثل تبلت یا حتی تلفن همراه شما در کنارتان وجود داشته باشد. استفاده بد موقع از این ابزار باعث می شود دیگران نسبت به ایجاد ارتباط با شما دلسرد شوند و دیگر مایل نباشند با شما ارتباط برقرار کنند زیرا شما در آن لحظه استفاده از تلفن همراه و یا تبلت را به برقراری و مکالمه با اطرافیانتان ترجیح داده اید. بررسی ها نشان داده است انسان هایی که بد موقع یا بیش از حد عادی، از این گونه ابزارها استفاده می کنند نسبت به دیگر افراد از قابلیت و محبوبیت ارتباطی کمتری برخوردار هستند

رفتارهای غمگین و افسرده

یکی دیگر از رفتارهای مناسب برای رسیدن به محبوبیت این است که سعی کنید روی گشاده و لبخندوار در هنگام ارتباط با دیگران داشته باشید. مسلما کسی دوست ندارد با افرادی که چهره گرفته یا غمگین دارند ارتباط داشته باشند. سعی می کنند از افرادی که چهره غیر متعارف و افسرده ای دارند دوری بجویند. اگر می خواهید فردی محبوب باشید و دیگران از شما دوری نجویند سعی کنید فکر بسته نداشته باشید و فکری سرشار از امید و باورهای صحیح داشته باشید. برای مثال انسان ها، از افرادی که در فکرشان قضاوت های بی جا می کنند دور می شوند و به کسانی که فکرشان سرشار از نشاط و امید، حرکت و پویایی است نزدیک می شوند.

جدی بودن و سرسختی

در جامعه حتما با افرادی روبرو شده اید که بیش از حد جدی هستند. جدی بودن بیش از حد و غیر متعارف باعث می شود دیگران از ارتباط با شما تا حد زیادی دلسرد و نا امید شوند در واقع شما باید به نسبت مکان و جایگاه، کمی نیز، در برخوردتان با دیگران انعطاف پذیر باشید تا با اخلاق و رفتارتان دیگران مجاب شوند و بپذیرند که نگرشتان چه قدر مثبت است.

یکی از معضلات جامعه امروزی وجود افرادیست که به راحتی به شایعه پراکنی می پردازند. چهره افراد شایعه پرداز به چشم دیگر افراد جامعه چهره ای مخدوش و کاملا منفی است و انسان تا جایی که امکان دارد از این گونه افراد دور می شوند.

از عوامل موثر در دوری و عدم محبوبیت این است که انسان برای جلب رضایت سعی می کند تا حد امکان خود را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مطرح کند که بیش از حد شدن این نوع رفتار باعث یکنواختی و نگاه منفی دیگران نسبت به خود می شود.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *