روش تحلیل آزمون های آزمایشی

روش تحلیل آزمون های آزمایشی

روش تحلیل آزمون های آزمایشی

چگونه به تحلیل آزمون های آزمایشی بپردازیم

بررسی کارنامه آزمون های آزمایشی موسساتی که داوطلبان قبل از کنکور در آن شرکت می کنند پرسشی که همواره با دانش آموزان همراه است. آیا باید به کلیه مطالب که در کارنامه عملکردی آزمون داده می شود دقت کرد؟ تراز که در کارنامه آزمون ها ثبت می شود چه کاربردی دارد؟ برای مثال کلاسی را تصور کنید که در آن امتحان دین و زندگی گرفته می شود و دانش آموزی در این درس نمره 17 را به دست آورده است و این دانش آموز بالاترین نمره این درس را کسب کرده است.

مجدد امتحان دین و زندگی گرفته می شود این بار هم 17 را به دست می آورد اما تفاوت این بار اینجاست که دانش آموز پایین ترین نمره کلاس را کسب کرده. مسلما ارزش این دو نمره 17 یکسان نیست.
بدین معنی که نمره خام آزمونتان با نمره خام دانش آموز دیگر یکسان است اما رتبه که در آزمون کسب کرده اید برابر نیست.

 

کاربرد رتبه در کارنامه آزمون ها سراسری

کابرد رتبه سنجش جایگاه شما در میان دیگر داوطلبانی است که در آزمون ثبت نام کرده اند، توصیه می شود به رتبه توجه نکنید زیرا دانش آموزان فقط بخشی از منابع را در هر بار آزمون می دهند توجه به رتبه باعث غرور یا عدم اعتماد به نفس می شود. بخاطر داشته باشید رتبه تنها در آزمون جامع را می توان توجه کرد.
اما چرا موسسات این اطلاعات را در کارنامه می گذارند؟ بخاطر این که یک داوطلب را بمباران اطلاعات کنند، فقط همین.

برای بررسی کارنامه بهتر است هر درس را مجزا بررسی کنید.
یک : میزان درصدی که برای هر فصل در اوقاتی که در منزل تست زنی میکنید یادداشت کنید برای مثال در فصل دو عربی 45 درصد را بدست آورده اید.
دو : دلایل اشتباه در تست ها را در خانه بررسی کنید.
میزان نمره ای که در تست زنی خانه بدست آورده اید با آزمون ها مقایسه کنید، نمره هر درس در آزمون را بدون در نظرگیری نمرات منفی بررسی کنید
مهارت هایی که به آن مسلط هستید در هر بخش را ارتقا بخشید، نقاط ضعف را ریشه یابی کنید.

 

نحوه افزایش تراز در آزمون های آزمایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *