روش جمع بندی و مرور شیمی در ماه آخر کنکور

روش جمع بندی و مرور شیمی در ماه آخر کنکور

روش جمع بندی و مرور شیمی در ماه آخر کنکور

جمع بندی و مرور شیمی

ابتدا باید بگم خدمتتون این که شما لازمه از همون اول که درس خوندن رو شروع می کنید، آینده نگر باشین و به فکر زمان جمع بندی کردن هم باشید و هر موقع که تست زنی می کنید، اون هایی رو که به نظرتون مهم و کنکوری تر هستن رو نشانه دار کنید تا در دوران جمع بندی کردن بتونید با کمترین میزان تعداد تست، بیشترین حجم مرور رو داشته باشید و یا هر زمانی که با نکته جدید و مهمی مواجه شدید، اون رو در دفترچه خلاصه برداریتون یادداشت کنید تا برای زمان جمع بندی هیچ اضطراب و استرسی نداشته باشید.

اگر اینها نشد …

خب با این تفاسیر اگر شما از اون گروه دانش آموزایی هستید که که این فعالیت رو انجام ندادید و دقیقه نود به فکرش افتادین باید بهتون بگم که لازم نیست اضطراب و پریشانی خاصی داشته باشید چون آن قدر کتاب های کم حجم و جمع بندی در بازار هست که نگرانی هاتون رو برطرف میکنه.

استرس رو از خودتون دور کنید و تمرکزتون رو روی مطالعتون بزارید :

بعد از عید برای دانش آموزایی که درس هاشون به کلی تموم شده و مرور و تست زنی هم داشتن، دوران جمع بندی به حساب میاد و برای داوطلبایی که درس هاشون به کلی تموم نشده هم باید بگم که بعد از امتحانات ترم دوم که در خرداد ماه هست میشه دوران جمع بندی، که در اصل جمع بندی واقعی این زمان شروع میشه که البته نسبت به دیگران وقت کمتری دارن اما بازم بهتر از خیلی از دانش آموزای دیگه هستن و جلوترن. اونایی که از بعد از زمان عید وقت جمع بندیشون هست باید مباحثی که مشکل دارن از شیمی رو بیشتر تمرین و مطالعه و مرور کنن و از روی نکاتی که به صورت خلاصه قبلا یادداشت کردن و یا از روی کتاب های آموزشی درست حسابی بخونن و مرور کنن و تست هایی رو که قبلا نشانه دار کردن رو بزنن و سطح خودشون رو بسنجن و هم یه یاد آوری عمیق بشه براشون.

اصلی ترین قسمت جمع بندی و مرور شیمی :

در دوران بعد از زمان امتحان های ترم دوم که دوران جمع بندی اصلی به حساب میاد، دانش آموزان لازمه که سه روز یک بار و دانش آموزای با قدرت تر دو روز یک بار آزمون های کنکورهای سال های قبل رو تمرین کنن یا برای این که سوالات تکراری نزنن می تونن از تست های شبیه ساز کنکوری استاندارد به صورت قرار گرفتن در شرایط کنکوری شبیه سازی شده استفاده کنن.

و پس از این که نصف روز برای این آزمون مهم و شبیه سازی شده وقت گذاشتین حتما به سراغ آزمون برید و تحلیل و بررسی کنید و اشتباهات خودتون رو پیدا کنید. اگر خدای نکرده یادتون رفته بود لازمه برید اون قسمت از کتاب یا یادداشت هاتون رو دوباره بخونید و ریشه اشتباهتون رو پیدا کنید و برطرف کنید تا خدای نکرده اگر این سوال در کنکور بیاد، شما به اشتباه نیفتین و مشکلی باهاش نداشته باشید.

نکته اصلی و مهم، حرف آخر :

10 روز آخر یا هفته آخر که دوران تورق سریع مروری دروس هست، به صورت کلی باید کل کتاب های شیمی که دارید رو بیارید و همه نکاتی رو که خلاصه برداری کردید، یا سوالاتی را که نشانه دار کرده بودین قبلا در زمان خلاصه برداری و تست زنی رو به صورت مروری ورق میزنین تا چشمای شما مجدد با تیترها، سرفصل ها، فرمول ها و قواعد و …. آشنا بشه و تو ذهنتون دوباره تداعی و یادآوری بشه، نگران این هم نباشید که نکنه یادتون نیاد اگه واقعا خوب مطالعه کرده باشید یادتون میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *