روش های تسلط بر مباحث ریاضی

روش های تسلط بر مباحث ریاضی

روش های تسلط بر مباحث ریاضی

 

چگونه بر مسائل ریاضی تسلط یابیم

پژوهشگران برای بر حل مشکل بسیاری از دانش آموزان در کل دنیا در امر تسلط برای مسائل ریاضی نکات قابل توجهی را مطرح کرده اند، اگر شما هم می خواهید بر مسئله های درس ریاضی تسلط پیدا کنید پس این چهار گام را برای تسلط در حل تمارین ریاضی انجام دهید. علم ریاضی از منظر خیلی از انسان های دنیا بسیار نگران کننده است. نکته ای که برای این انسان در اولین قدم بعد از مواجه شدن با تمارین ریاضی دارند این است که چگونه می توانند پاسخی برای عبارات مجهول تمرین ها پیدا کنند. پژوهشگران اثبات کرده اند پاسخگویی به تمرین های ریاضی به هیچ وجه کار دشواری نیست و تنها با انجام دادن گام های زیر می توان به ریاضی تسلط یافت.

 

مرحله اول: مطمئن شوید که تمرین ریاضی مورد نظر را به خوبی فرا گرفته اید و پاسخ عبارات مجهول را یافته اید.

مرحله دوم: برنامه ریزی گام به گام برای پاسخگویی به تمرین مورد نظر ایجاد کنید.

مرحله  سوم: حالا برنامه ای که ایجاد کردید را به اجرا در بیاورید.

مرحله چهرام: طرحی که در نظر گرفته اید را اجرا کنید.

مرحله پنجم: حالا تمام مراحلی را که انجام داده اید از ابتدا وارسی کنید که مشکلی پیش نیامده باشد.

 

دانشمند مشهور علم ریاضی جورج پولیا مجارستانی این مراحل را برای پاسخگویی به اکثر تمرین های ریاضی کار آمد میدانست او در سی سال پیش مقاله ای تحت نام چگونه مسئله را ریاضی پاسخ دهیم نوشت که این مقاله به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است. اما در این علم استفاده از شکل های مختلف برای ایجاد تصورات تصویری، پاسخگویی به مسائل مشابه، استفاده از فیلم های آموزشی، استفاده از امکانات نرم افزاری، متکی بودن به خود و اعتماد به نفس داشتن، تسلط بر تعدادی از فرمول های ریاضی، استراحت کافی و مناسب، استفاده از آموزگاران مناسب می تواند در تسلط برای علم ریاضی نیز موثر باشد.

بسیار از ریاضی دان ها تنها با داشتن استعداد به موفقیت نرسیده اند بلکه آن ها با بهره گیری از تلاش و درایت لازم و رعایت مراحل مختلف به دستاوردها بزرگی در علم ریاضی رسیده اند. شاید شما نیز بتوانید در این مسیر گام بردارید، پژوهش ها نشان داده است خردسالانی که در علم ریاضی نسبت به دیگر هم سن های خود موفق هستند در بزرگسالی نیز مقابل چالش های زندگی از جمله تحصیل، خانواده و … از امکان موفقیت بیشتری برخوردارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *