روش های صحیح آزمون دادن

روش های صحیح آزمون دادن

روش های صحیح آزمون دادن

چگونه آزمون بدهیم

همه ما می دونیم که برای این که بتونیم سطح مهارت خودمون رو بسنجیم می بایست مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیریم. خب بیاید در مورد کنکور سراسری صحبت کنیم، به نظرتون چجوری میشه متوجه شد که شماها چقدر آمادگی دارید برای کنکور؟

بله، درست متوجه شدید، با آزمون های آزمایشی که میتونیم ازشون بهره مند بشیم. وقتی شما آزمون میدید با این کار چند تا نشون دارید می زنید اولا شما برای آزمون باید برنامه ریزی کنید دوما برای این برنامه ریزی باید تلاش کنید و مطالعه کنید سوما برای این مطالعاتی که داشتید لازمه که هدفمندتر باشید و تست زنی هم کار بکنید تازه چهارما بعد از آزمون دادن باید آزمونتون رو تحلیل کنید در ضمن بعد از تحلیل شما در بخش پنجما لازمه که نقاط قوت و ضعفتون رو پیدا بکنید، پس دیدید چقدر آزمون دادن مهم هست؟

یه بار دیگه مراحل روش های صحیح آزمون دادن رو برای شما عنوان می کنم به صورت خلاصه

  1. برنامه ریزی جامع بلند مدت، میان مدت، کوتاه مدت حرفه ای و تخصصی

  2. یافتن منابع مناسب، معتبر مطالعاتی و سپس شروع به مطالعه طبق برنامه ریزی انجام شده

  3. تست زنی

  4. تحلیل آزمون یا تست هایی که انتخاب کردید و زدید

  5. یافتن نقاط قوت و ضعف در آزمون آزمایشی

این نکته رو به خاطر داشته باشید که آزمون و تست زنی یک مهارت هست که هر کسی توان رسیدن بهش رو نداره و فقط با تمرین و تکرار و پشتکار و تلاش میشه بهش دست پیدا کرد. شما نمی تونید با خودتون بگید که دیگه نیازی به آزمون ندارم، حتی اگه روی مبحثی هم راحت می تونید تستش رو بزنید دوباره بعد از مدتی تست هاش رو مرور کنید. برای این کار می تونید با رتبه برترهای سال های گذشته که اکنون مشاورهای تخصصی موسسه کنکور کمک هستن تماس بگیرید تا به بهترین نحو شما رو به سمت موفقیت راهنمایی کنن. راهکاری که عرض کردم خدمتتون بسیار ساده و کاربردی هست ” تکرار تکرار تکرار “، چون ذهن ما جوری ساخته شده که رفتارهای تکراری رو تبدیل به عادت میکنه و وقتی هم که عادتون بشه دیگه سختی ای برای شما نخواهد داشت (امتحانش کنید و از راهنمایی های تخصصی مشاورین موسسه کنکور کمک نیز راهنمایی لازم رو بگیرید).

خب برای این که بتونیم شخصیت آزمونی و راهبرد مشخص خودمون رو از همین الان تعیین بکنیم باید چه کارهایی رو انجام بدیم؟

  • اولین قدم: برای ایجاد شخصیت آزمونی خودمون، اصلاح کردن طرز تفکرمون هست. شما لازمه که تمام ذهنیت و تصورات قبلیتون نسبت به آزمون ها و تست زنی ها رو از ذهنتون کنار بزارید. برای افزایش سرعت و راندمان کاریتون میتونید از تجربه های کنکوری رتبه های برتر سال گذشته هم استفاده بکنید، میتونید از مشاورین متخصص استفاده بکنید، از افراد با تجربه در زمینه کنکور استفاده بکنید، این کار باعث میشه که اشتباهات شما به پایین ترین حد خودش برسه و موفقیت شما زودتر به ثمر بشینه.
  • دومین قدم: به هیچ عنوان آزمون های خودتون رو با دوستان و آشنایان خودتون مقایسه نکنید، میدونی چرا؟ چون مقایسه کردن ترازهای آزمون با دیگران یه بازی دوسر باخت هست. به این صورت که اگه ترازهای شما بیشتر از اونا باشه، شما رو میتونه به توانایی هاتون مغرور بکنه و از مسیر درست دورتون بکنه، پس به هیچ عنوان خودتون رو با کسی مقایسه نکنید و اگر هم تراز شما کمتر از دوستانتون باشه شما رو میتونه آروم آروم به سمت ناامیدی و ناتوانی بکشونه و این تصور که من از بقیه عقب تر هستم، من ناتوانم و … .
  • سومین قدم: آزمون های متعددی رو امتحان کنید، روش تست زنی های خودتون رو به صورت متحد در بیارید، روش های مختلف رو به کار بگیرید در تست زنی و ببینید که با کدوم روش بهتر و سریع تر و درست تر می تونید به جواب برسید و همون روش رو پی در پی تمرینش کنید تا در کنکور به راحتی بتونید با روشی که قبلا کلی تمرینش کردید بهتر بتونید از پس تست ها بر بیاید.

نکته اصلی و نهایی : حالا بعد از این مراحل سختی که پشت سر گذاشتین، حالا نوبت عادت های شماست که شخصیتِ آزمونی شما را تشکیل میده . هنوزم دیر نشده و تابستون هست و کلی وقت دارید، همین امروز شروع کنید، برای شروع با شماره 09191111396 تماس بگیرید تا به بهترین شکل شما رو برای رسیدن به موفقیت راهنماییتون بکنیم. هم زمان دارید، هم روش واحد و تمرین شده، هم ابزار و وسیله، هم تکنیکی که متخصصش شدید. فقط این وسط میمونه کوشش و همت و پشتکار شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *