ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر است؟

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر است؟

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که رتبه های برتر کنکور سال های قبل چند ساعت در روز مطالعه داشتند؟ امروز به شما خواهیم گفت که رمز و راز مطالعه رتبه های برتر چه بوده است.

 

ساعت مطالعه

در مطالعه برای کنکور تنها چیزی که مهم و تأثیرگذار هست کیفیت مطالعه می باشد. مثلا دانش آموزی روزانه 10 ساعت درس می خواند به این شکل که بخش عظیمی از زمان خود را به فکر کردن در مورد مسائل مختلف، نگاه کردن به حجم و سطر کتاب رو به رو، خمیازه کشیدن و … می گذراند و فقط مقدار اندکی از زمان را به خواندن و مطالعه درس صرف می کند. این دانش آموز به خیال خود 10 ساعت مطالعه داشته چرا که ساعت مطالعه او را چیزی جز حواس پرتی، فکر و خیال، عدم تمرکز و بی حوصلگی پر نکرده است و این فرد بهره ای از ساعت مطالعه خود نبرده است و به عبارتی کار او عملا بی فایده بوده است.

کمیت یا کیفیت؟

همان طور که کمیت یعنی میزان ساعت مطالعه بالا تأثیرگذار هست کیفیت یکی از عوامل مهم مطالعه محسوب می شود. برای این که شما نتیجه مطلوب از مدت زمان سپری شده برای مطالعه را بگیرید لازم است که طبق برنامه ریزی کامل و اصولی عمل کنید. برنامه ریزی ای که اصولی طراحی شده باشد می تواند به شما کمک کند که از زمان هایی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید.

حتی داشتن یک برنامه ریزی مناسب این امکان را به دانش آموزان و داوطلبان کنکور می دهد تا با مطالعه روزانه 6 ساعت به نتیجه دلخواه خود برسند.

اکثر نفرات برتر کنکور کسانی بودند که مثل خود شما دانش آموز بودند و مقدار ساعت مطالعه آن ها به دلیل رفتن به مدرسه و یا کلاس کنکور بسیار کم بود ولی با یک برنامه ریزی دقیق و منظم از میزان کم وقت خودشان برای مطالعه مطلوب و سودمند استفاده کردند.

ساعت مطالعه پیشنهادی برای داوطلبان کنکور

دانش آموزان دبیرستانی حداقل هفته ای 30 تا 45 ساعت مطالعه

دانش آموزان سال چهارم (پیش دانشگاهی) حداقل هفته ای 50 ساعت مطالعه (در روزهای تعطیل 10 ساعت و در روزهای غیر تعطیل 6 ساعت)

فارغ التحصیلان و پشت کنکوری ها حداقل هفته ای 50 ساعت مطالعه

نتیجه می گیریم که میزان مطالعه در کسب رتبه های تک رقمی و بالا تأثیرگذار هست ولی مهم تر از آن کیفیت مطالعه و استفاده مفید از زمان مطالعه به وسیله برنامه ریزی اصولی و دقیق هست که می تواند شما را به قله پیروزی کنکور برساند.

ساعت مطالعه برای کنکور

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور 96

سیدرضا سالاری کیا

سید رضا سالاری کیا گفت: روزانه 12 تا 13 ساعت درس می خواندم و فقط برای دروس ریاضی و فیزیک کلاس می رفتم و از شبکه ها و فضاهای مجازی استفاده نمی کردم.

مهدی روانخواه

مهدی روانخواه گفت: طبق برنامه ریزی دقیق درس می خواندم و روزانه 11 ساعت مطالعه می کردم و هم چنین از راهنمایی های مشاورم کمک می گرفتم و اصلا کلاس کنکور نرفتم.

امیر حسین قاسمی نژاد

امیرحسین  قاسمی نژاد رائینی گفت: از کلاس های فوق برنامه استفاده نمی کردم از سال های قبل از کنکور درس خواندن را شروع کردم و کاملا از شبکه های اجتماعی دور بودم.

محمد امین مطهری نیا

محمد امین مطهری نیا گفت: برای رسیدن به هدفم با برنامه ریزی منظم تلاش کردم و روزانه 8 ساعت مطالعه داشتم.

صابر دین پژوه

صابر دین پژوه گفت: روزانه 6 الی 7 ساعت مطالعه داشتم و وقتم رو برای کلاس کنکور به هدر ندادم و از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دور بودم.

مهدی شفیعی

مهدی شفیعی گفت: برای کنکور برنامه ریزی مناسب و هدفمندی داشتم و مطالعه زمان بندی شده دقیق برای هر درس بهترین راه و کمک برای من بود.

برنامه ریزی کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *