سخنی با پشت کنکوری ها

سخنی با پشت کنکوری ها

سخنی با پشت کنکوری ها

پشت کنکوری های عزیز

شاید پیش خودتون فکر کنین چقدر بد شانسین، چرا نشد چیزی که می خواستین؟ چرا جواب زحمتای پشت کنکورو نگرفتین؟ خوب بیان جور دیگه فکر کنین شاید واقعا تقصیر خودتون باشه شاید به اندازه هدفتون تلاش نکردین شاید درست درس نخوندین اصلا شاید خدا برنامه بهتری براتون داره پس اگر واقعا هدفتون براتون مهمه یک بار دیگه تلاش کنین این بار قوی تر، با برنامه تر، مصمم تر برای رسیدن به خواستتون بجنگین و از خوبی های پشت کنکوری بودن هم استفاده کنین. این که دیگه درگیر مدرسه و امتحان نهایی نیستین و تجربه هاتون خیلی بهتون کمک میکنه پس خیلی زود شروع کنین و بدونید کافه کنکور و مشاورهامون پشتتونن.

خیلی از دوستان پشت کنکوری کافه از سرزنش های خانواده و فامیل برای مشاورهامون میگن و این که این حرفا ناامیدشون می کنه و حس میکنن تو این مسیر میبرن ولی جواب مشاورها بهشون اینه. میدونی کی می بری؟ وقتی همش سر تو بالا کنی ببینی تا قله چقد راهه!! اون وقت ۱روز حتما پرت میشی پایین!! اما اگه جای نگاه کردن به قله به تابلوهای کنارت نگاه کنی (که مطمئن شی راهو درست اومدی) و سر راه گل بچینی و بوش کنی یا وقت خستگیت یه نفس آروم بکشی تا چشم به هم زدی رسیدی، رسیدی و اون جاست که سرت و بالا بگیری و به همه اثبات کنی. پشت کنکوری ها یک لحظه فکرشو کنید، بعد از یک شکست اساسی دوباره بلند بشین با تمامی سختی ها به راهتون ادامه بدین و به هدفتون که همه از محال بودنش حرف میزدن برسین واقعا چقدر شیرینه.

البته مهم ترین چیز برای پشت کنکوری ها داشتن برنامه خوبه اگر مشاور دارین که هیچ اگر ندارین سریع در یکی از آزمون ها شرکت کنید و طبق برنامه پیش برین مطمئنا اگر اراده کافی و برنامه خوب داشته باشین با داشتن تجربه سال قبل حتما موفق میشین. یکی از روش هایی که به بچه های پشت کنکوری توصیه میشه روش مدرسه ای که در ادامه توضیح میدیم ولی بهترین روش مطالعه را مشاوره ها طبق شرایطتون میتونن تعیین کنند.

روش مدرسه ای

در این روش دانش‌ آموز پشت کنکوری برای خودش برنامه‌ای مانند برنامه‌ کلاسی دوران مدرسه (برنامه‌ کلاسی مدرسه) می‌نویسد.
مانند دوران مدرسه در زمانی که به مدرسه می‌رفتند از خواب بیدار شده و بعد از آماده شدن طبق ساعات تعریف‌شده (آغاز و پایان) که نباید از دو ساعت بیش‌تر شود، هر صبح سه درس (یک عمومی و دو اختصاصی) را مطالعه کنند و تمام کتاب درسی را بخوانند و سعی ‌کنند اشکالات خود را رفع کنند.

در صورتی که بر مطلب و مبحث مربوط اشراف دارند از کتاب‌های آموزشی و از درس‌نامه‌ها و جزوات کلاسی هم استفاده کنند.
بعد از ظهر همان روز شروع به تمرین درس‌هایی کنند که آن روز مطالعه کرده‌اند (مانند حل تمرینات کتاب‌ درسی، حل نمونه سؤالات تشریحی کتاب‌های دو سالانه، حل نمونه سؤالات تستی و …)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *