شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری سال بعد

اگر قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارید باید قبل از آن به طور کامل در مورد شرایط انصراف از دانشگاه اطلاع داشته باشید تا بتوانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید. برای اطلاع از شرایط ادامه مطلب را دنبال کنید.

شرایط انصراف از دانشگاه جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری

اگر دانشجوی دوره روزانه هستید، برای این که بتوانید مجدد در کنکور شرکت کنید باید تا تاریخ 1 اسفند ماه از دانشگاه انصراف داده باشید، در غیر این صورت نمی توانید در آزمون سال بعد شرکت کنید. برای کسانی که دانشجوی دوره ای غیر از روزانه هستند (شبانه، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور) مشکلی برای شرکت مجدد وجود ندارد.

  • در صورتی که دانشجوی دوره روزانه هستید باید حتما دو ترم در دانشگاه تحصیل کنید تا بتوانید سال بعد در دوره روزانه قبول شوید.

  • هر داوطلب تنها یک بار حق انصراف از دانشگاه روزانه و شرکت مجدد در آزمون سراسری را دارد.

  • باید حتما به یاد داشته باشید که محرومیت از شرکت در کنکور سال بعد فقط برای قبولی های دوره روزانه است. اگر در دانشگاه و دوره روزانه قبول شوید و ثبت نام نکنید و یا این که دو ترم را پشت سر هم در دانشگاه شرکت نکنید حق شرکت در کنکور سال بعد را نخواهید داشت.

  • داوطلبان مرد در صورتی که مشکل نظام وظیفه داشته باشند فقط در صورتی می توانند در کنکور سال بعد شرکت کنند که مدرک کاردانی معادل را دریافت نکرده باشند و در ترم هایی غیر از ترم اول و دوم اعلام انصراف کرده باشند.

شرایط انصراف از دانشگاه جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری ارشد

کسانی که قبولی دوره روزانه کارشناسی ارشد هستند و می خواهند مجددا در کنکور سراسری ارشد شرکت کنند باید قبل از ثبت نام از دانشگاه انصراف دهند. کسانی که دانشجوی دوره های دیگر هستند مشکلی برای شرکت در آزمون سراسری ارشد ندارند.

شرایط انصراف از دانشگاه جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری دکتری

کسانی که قبولی دوره روزانه دکتری هستند و می خواهند مجددا در کنکور سراسری دکتری شرکت کنند باید قبل از ثبت نام از دانشگاه انصراف دهند. کسانی که دانشجوی دوره های دیگر هستند مشکلی برای شرکت در آزمون سراسری دکتری ندارند.

هزینه انصراف از دانشگاه روزانه، پیام نور، آزاد، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان

میزان هزینه انصراف از دانشگاه دولتی نسبت به رشته و دانشگاه و سال تحصیلی متفاوت است و باید از دانشگاه در مورد میزان خسارت پرسید.

هزینه انصراف از دانشگاه خودگردان معادل شهریه ثابت تعداد ترم های باقی مانده است.

هزینه انصراف از دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت است.

نکته:

  • اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید، اگر مجدد در دانشگاه دوره روزانه پذیرفته شدید از پرداخت جریمه معاف خواهید شد.

  • اگر دانشجوی دانشگاه آزاد هستید و مجدد در کنکور در دانشگاه آزاد پذیرفته شدید از پرداخت جریمه معاف خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *