قبولی مجدد در کنکور

قبولی مجدد در کنکور

قبولی مجدد در کنکور

شرایط قبولی مجدد در کنکور

از موضوعات پر سوالی که ذهن داوطلبان و متقاضیان کنکورهای سراسری و آزاد را به خود مشغول کرده است این است که شرایط شرکت و قبولی مجدد در کنکور سراسری چیست؟

برای دریافت جواب شرایط قبولی مجدد در کنکور با با همراه باشید.

داوطلبان و متقاضیان برای شرکت در کنکور و رشته های روزانه شامل چهار دسته می شوند

دسته اول از داوطلبان:

داوطلبی است که در کنکور سراسری و دانشگاه روزانه قبول شده، برای ثبت نام نرفته است و یا ثبت نام کرده ولی برای تحصیل نرفته است. این دسته از افراد به مدت یک سال از شرکت در دوره های روزانه محروم می شوند ولی برای ورود به رشته های شبانه، غیر انتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد و … منعی ندارند.

به عنوان مثال ورودی سال 96 از کنکور و ورود در رشته های روزانه 97 محروم می شود

دسته دوم از داوطلبان:

داوطلبی است که در کنکور سراسری و دانشگاه روزانه قبول شده و برای ثبت نام و تحصیل به دانشگاه رفته است ولی در ترم یک و یا ترم دو انصراف داده است. این دسته از افراد هم به مدت یک سال از شرکت در دوره های روزانه محروم هستند.

توجه مهم:

داوطلبان دسته های اول و دوم بعد از گذراندن یک سال محرومیت خود مجددا می توانند در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته روزانه به صورت رایگان تحصیل کنند.

کنکور سراسری

 

دسته سوم از داوطلبان:

داوطلبی است که سال های قبل تر در دانشگاه مشغول به تحصیل شده و از زمان تحصیل او بیش از سه ترم گذشته است. این دسته از افراد می توانند با انصراف دادن در رشته تحصیلی خود تا پایان بهمن ماه همان سال مجددا در کنکور سراسری شرکت کنند.

توجه:

در صورتی که داوطلب در رشته جدید قبول شود و از رشته قبلی خود انصراف نداده باشد حق ثبت نام و ورود به دانشگاه و رشته جدید خود را ندارد. (دانشجویان دانشگاه های آزاد، شبانه، غیرانتفاعی و…می توانند انصراف خود را تا اعلام نتیجه نهایی کنکور به تعویق بیندازند)

دسته چهارم از داوطلبان:

داوطلب فارغ التحصیل می باشد که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارد که این دسته از افراد شامل سه گروه می شوند.

1- فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، پیام نور، شبانه، غیرانتفاعی و…

این گروه از داوطلبان هیچ مانعی برای ورود به رشته های روزانه را نداشته و می توانند در هر رشته ای که مورد نظرشان هست به صورت رایگان تحصیل کنند.

2- فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی روزانه

این گروه از داوطلبان برای تحصیل مجدد در رشته های روزانه مشکلی ندارند، اما باید شهریه ای بابت تحصیل مجدد خود در دانشگاه سراسری پرداخت کنند به جز تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی که لازم به پرداخت شهریه نیستند.

3- فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روزانه 

این گروه از داوطلبان برای تحصیل مجدد در رشته های روزانه مشکلی ندارند، اما بدون هیچ استثنایی باید برای تحصیل مجدد در هر رشته از رشته های روزانه شهریه پرداخت کنند.

 

مطالب مشاوره ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • قبولی مجدد در کنکور مهسا گفت:

  سلام تورخدازودترجواب منوبدیدمن دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ثبت نام اینترنتی ام کردم ولی نرفتموانصراف زدم الان اگه بخوام توتکمیل ظرفیت شرکت کنم اگرکه دانشگاه پیام نوریاشبانه قبول شم بعدش انصراف بزنم میتونم سال بعدکنکورشرکت کنم

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام خیر نمیتونید

 • قبولی مجدد در کنکور atibeyrami گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم اما بر اثر فوت اقوام نتونستم در زمان مشخص شده انتخاب رشته کنم و علاقه ای ب تحقیل در دانشگاه های بدون کنکور ندارم من رشته انسانی هستم خواستم بدونم میتونم با همین رتبه ام برم دانشگاه ازاد یا فقط میتونم بدون کنکورو‌ پیام نور اینا برم!!؟؟؟

 • قبولی مجدد در کنکور nadia گفت:

  سلام.. من شبانه ثبت نام کردم و سال دیگم میخوام کنکور بدم … حتما باید قبل ثبت نام کنکور انصراف بدم یا میشه تا اعلام نتایج صبر کرد؟؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. میتونید تا اعلام نتایج صبرکنید

 • قبولی مجدد در کنکور amir گفت:

  سلام من شبانه قبول شدم و بعد از ثبت نام اینترنتی دانشگاه و پرداخت شهریه ثابت به دلایلی پشیمون شدم و امروز رفتم ثبت نام بدون کنکور آزاد رو انجام دادم حالا اگه نتایج بدون کنکور آزاد بیاد مشکلی پیش نمیاد فقط لازمه که ثبت نام حضوری دانشگاهی که شبانشو قبول شدم نرم؟؟؟؟؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد

 • قبولی مجدد در کنکور فرگل گفت:

  سلام .
  من دارای مدرک کارشناسی و ارشد دانشگاه غیرانتفاعی هستم و فارغ التحصیل شدم . تا به حال از تحصیل دوره روزانه استفاده نکردم . الان کنکور دادم و دانشگاه روزانه (لیسانس) قبول شدم . آیا می توانم در دانشگاه ثبت نام کنم ؟ و اینکه تحصیل رایگان داشته باشم ؟ (رشته اول و رشته ای که الان پذیرفته شدم هر دو از زیرگروه انسانی است.) ممنونم

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. بله میتونید و تحصیل هم رایگانه

 • قبولی مجدد در کنکور عرفان گفت:

  من در دانشگاه غیر انتفاعی انتخاب رشته کردم و قبول شدم می خواستم بدونم آیااگر ثبت نام نکنم می توانم کنکور ۹۸رابدم و می خواستم بدونم من که ثبت نام نکردم باید بازهم انصراف بدم یا نه با تشکر

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. ثبت نام نکردن شما به منزله انصراف تلقی میشه و میتونید سال بعد کنکور شرکت کنید

 • قبولی مجدد در کنکور mehdi گفت:

  slm khaste nabashid mikhastm bgm k mn daneshgah ruzane parastari ghabul shodam sal 97 va razi nistam mikham konkur bedam baraye sale 99 mishe konkur dad ?

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام . بله میتونید

 • قبولی مجدد در کنکور سمانه گفت:

  سلام من کارشناسی شیمی و کارشناسی ارشد شیمی هر دو از دانشگاه ازاد دارم ایا میتونم کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم برای تحصیلات رایگان در رشته پزشکی یا داروسازی ؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام . بله میتونید

 • قبولی مجدد در کنکور مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سال ٩۵ کنکور دادم و زبان روسی شبانه دانشگاه فردوسی قبول شدم و بعد از یک ترم انصراف دادم و امسال (٩٧) دوباره کنکور دادم و دوباره زبان روسی شبانه قبول شدم
  آیا مشکلی برای ثبت نام برام پیش نمیاد؟ ینی میشه همون رشته ی قبلیم دوباره درس بخونم؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام بله میتونید مشکلی نداره

 • قبولی مجدد در کنکور Eliz گفت:

  سلام تو رو خدا زود جوابمو بدید…من امسال روزانه قبول شدم اما میخوام بمونم برا سال بعد میدونم که از روزانه محرومم آیا از شبانه هم محروم میشم؟؟؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. خیر از شبانه محروم نمیشید

 • قبولی مجدد در کنکور صدف گفت:

  سلام من امسال گیاه پزشکی روزانه دانشگاه ملی اوردم و اینکه هیچ شناختی نسبت به رشتم ندارم میشه شما اگه درباره ی این رشته چیزی میدوننی بگین ؟ این رشته خوبه ایا و اینکه اینده ی شغلی داره و اینکه این رشته رو بخونم بهترهیا اینکه بمونم و یک سال بعدش کنکور بدم ؟ تورو خدا جواب بدین
  ممنون.

 • قبولی مجدد در کنکور الاى گفت:

  سلام من سال گذشته پیام نور قبول شدم و لی ثبت نام نکردم .
  امسال هم دانشگاه دولتی قبول شدم . یه جا خوندم باید انصراف قطعی مو تا اسفند سال پیش میدادم و اگه نداده باشم امسال حق ثبت در رشته جدید و ادامه تحصیل رو ندارم. این حرف درسته؟ تورو خدا کمکم کنید

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. اون قانونی که گفتید فقط برای کسانی هست که در رشته های روزانه مشغول به تحصیل هستند و برای شما مشکلی پیش نمیاد

 • قبولی مجدد در کنکور سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید.من در کنکور ۹۶در رشته ی روزانه قبول شدم و نرفتم و تو سایت سنجش درخواست رفع محرومیت از کنکور۹۷ دادم ولی کد پیگیریما گم کردم که ببینم محرومیت رفع شده یا نه.و تو کنکور۹۷شرکت کردم و قبول شدم ایا کسی که از کنکور محروم باشه میتونه تو سایت انتخاب رشته بکنه؟من الان میخوام این دانشگاهیو که قبول شدم برم مشکلی برام پیش نمیاد؟

 • قبولی مجدد در کنکور نوید گفت:

  سلام من ۹۵ و ۹۶ کنکور دادم و غیر مجاز شدم و برای اینکه کنکور سوم رو بدم پیام نور حسابداری ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم و کنکور ۹۷ رو هم دادم و چون یک مشکلی پیش اومد ۹۷ هم غیر مجاز شدم یعنی کلا تلاش نکردم الان سوالم اینه آیا من انتخاب واحد کنم در رشته حسابداری و نخونم و بمونم به کنکور ۹۸ که تا اون موقع میشم ترم ۴ حسابداری میتونم کنکور ۹۸ رو بدم تا حالا انصراف هم ندادم با تشکر

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. تا زمانی که شما دانشجوی اون رشته در پیام نور باشید میتونید کنکور را شرکت کنید و محدودیتی نداره

 • قبولی مجدد در کنکور مریم گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من سال ۸۵ در رشته مامایی مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم الان مجددا تصمیم دارم برای دندانپزشکی کنکور بدم.
  ولی ممکنه نتونم واسه کنکور ۹۸ خودم رو آماده کنم و نتونم همه دروس رو تموم کنم. میخواستم بدونم که آیا شرایط کنکور در دو سال آینده نسبت به الان تغییر کلی خواهد داشت؟؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. متاسفانه اطلاعی از چگونگی کنکور در دوسال آینده نداریم

 • قبولی مجدد در کنکور مریم گفت:

  سلام
  در کنکور ۹۷ شرکت کردم و دوره روزانه قبول شدم ولی نمیخوام ثبت نام کنم ایا میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم و روزانه دوباره برم ؟ یا فقط رشته های شبانه میشه ؟ یا اینکه مثلا رشته ای در دانشگاهی شبانه نداشته باشه ولی روزانه بتونم قبول شم میشه رفت ؟ و هزینه شبانه داد ؟ برای رشته های مهندشی هزینش چقده ؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام . خیر شما کلا برای یک سال از روزانه محروم میشید ولی برای شرکت در شبانه مشکلی ندارید

 • قبولی مجدد در کنکور محمد گفت:

  سلام تورو خدا اگه میشه جواب منو بدید من از دروس دبیرستانم ی درس افتاده دارم ولی کنکور دادم و انتخاب رشته کردم نمره قبولی رو در شهریور کسب نکردم اگه دانشگاه روزانه یا شبانه قبول شم میتونم برم دانشگاه یا حتما باید تمام درسای دبیرستانم رو پاس کنم ؟؟؟ نمیشه برم دانشگاه بعد دی درسه رو پاس کنم ؟؟؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. شما میتونید از دانشگاهتون فرجه بگیرید تا در دی ماه اون واحد رو پاس کنید

 • قبولی مجدد در کنکور مبینا گفت:

  سلام من امسال قبول نشدم میخواستم بدونم اگه پیام نور بدون ازمون بخونم میتونم کنکور بدم و تا اعلام نتایج انصراف ندم؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. بله میتونید

 • قبولی مجدد در کنکور سمیه ملایی گفت:

  سلام ببخشید من چن نفر رو میشناسم که قبلا کارشناسی دانشگاه سراسری خوندن الان پرستاری میخونن بدون شهریه من خودم بهداشت عمومی بودم الان میخوام پرستاری بخونم ایا میشه مثل اونا شهریه ندم؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام. خیر قانون های تغییر کرده و فقط پزشکی و دندان و دارو رایگانه

 • قبولی مجدد در کنکور علی کرم زاده گفت:

  سلام به جواب این سوال خیلی نیاز دارم.
  اگر دانشگاه دولتی قبول بشم و تو امتحان شهریور بیفتم میتونم بعد از اینکه اون امتحان رو تو دی دادم برم دانشگاه یا نه؟

  1. قبولی مجدد در کنکور سمانه الکایی گفت:

   سلام . بله میتونید