معرفی دانشگاه تهران

معرفی دانشگاه تهران

معرفی دانشگاه تهران

 

میخوام قبل از شروع عرض کنم که اگر اون تیتر هنوزم برات یک رویای بزرگ

و دست نیافتنیه بدونی که اون حدودا چهارصدمین دانشگاه دنیاست و تو اشرف مخلوقات …!

تاریخچه دانشگاه تهران

می گن و ما هم شنیدیم که این دانشگاه با این همه اسم و رسم و جایگاه هنوز هم یک موسس دقیق و مشخص نداره …! اما گفته شده و باز هم ما شنیدیم که در سال 1305 فکر ایجادش در مخیله گران قدر دکتر سنک (!!) نماینده مجلس به پرواز در اومده؛ حال این که کجا فرود اومده هیچ کس خبر نداره… پس شما هم فقط بشنوین! اما در حرکتی مقرون به صرفه اومدن دارالفنون، مدرسه علوم سیاسی، مدرسه طب، مدرسه عالی فلاحت و صنایع روستایی، مدرسه فلاحت مظفر (اولین مدرسه کشاورزی در ایران)، مدرسه صنایع و هنر (تأسیس توسط کمال الملک)، مدرسه عالی معماری و … رو با هم یکی کردن شد دانشگاه تهران! البته از روی دست موسسات آموزش عالی فرانسه هم نگاه کردن. اگر قرار بود که هدف فقط آشنایی با دانشگاه باشه هزار صفحه براتون می نوشتم اما حالا هدف طلایی ما و شما آینده شماست؛ پس …

 

دانشکده ها و رشته های مورد پذیرش 

دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشکده اقتصاد، دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی، دانشکده کشاورزی، دانشکده تربیت بدنی، دانشکده محیط زیست، دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دانشکده جغرافیا، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشکده دامپزشکی، دانشکده زیست‌شناسی، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده مدیریت، دانشکده فیزیک، دانشکده منابع طبیعی، دانشکده کارآفرینی، دانشکده مطالعات جهان مؤسسه ژئوفیزیک…! (بگو ماشاالله)

 

دانشگاه تهران

 

ظرفیت پذیرش برخی رشته ها

تعداد پذیرش رشته انسانی تعداد پذیرش رشته    تجربی تعداد پذیرش رشته   ریاضی
100 حقوق 106 پزشکی 120 برق
12 روانشناسی 50 دندانپزشکی 120 مکانیک
17 مدیریت 76 داروسازی 90 عمران
80 علوم سیاسی 44 پرستاری 20 IT
53 علوم قضایی 18 فیزیوتراپی 30 صنایع
33 ادبیات فارسی 20 هوشبری 50 معماری
15 مامایی 6 حسابداری
18 روانشناسی 15 مدیریت
60 دامپزشکی 30 فیزیک
15 زیست س م 60 مهندسی مواد و متا
18 حسابداری 60 مهندسی شیمی
40 مدیریت 8 شیمی

 

به اعداد فکر نکن … ! کافیه باور کنی که یکی از اون ها حتما تویی! …

 

وضعیت خوابگاه

طبق پرسه های زده شده اخیر، متوجه شدم که: خوابگاه اصلی دانشگاه امیر آباد شمالیه! … امکانات و فضا هم خوبه و دانشجوها راضین (خدارو شکر!) البته کم و کاستی هایی در سال های اخیر در خوابگاه وجود داشته که نسبت سال های قبل (اعتراض دانشجوهای پزشکی به وضعیت خوابگاه در سال 93) بهبود پیدا کرده.

توصیه دوستانه

خوشبختی فقط پزشکی، دندان، دارو نیست! با رتبه 6 هزار میشه مدیریت روزانه دانشگاه تهران رو خواند و دیده شدن کسایی که موفق تر و خوشبخت تر از پزشک ها بودن، MBA با مدیریت دانشگاه تهران و ارشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *