معرفی دانشگاه شهید بهشتی

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

به افتخار تمام رفقایی که بهشتی رو یه جور خاص (شینش بزنه) تلفظ میکنن و تمام دنیاشونه !

خالقی که عشقشو در قلبتون قرار داده ؛ توانشم در دست هاتون گذاشته !

 

تاریخچه دانشگاه شهید بهشتی

انگیزه تاسیس: جلوگیری از فرار مغزها! که این پیشنهاد توسط علی شیخ السلام (نماینده دانشجویان) به شاه داده شد. از 1333 تا 1338 سیر مطالعاتی من باب دانشگاه های غیر دولتی توسط علی شیخ السلام در اروپا انجام شد. نامبرده در ابتدا با دانشگاه ملی نام برده میشد …! مهر فعالیت رسمی دانشگاه ملی (در مکانی استیجاری البته!) از نیمه دوم مهرماه 39 زده شد. پتانسیل مالی سال های اولیه فعالیت دانشگاه فقط از شهریه دانشجویان تامین میشد. که البته بعدها یک زمین درست و حسابی برای کلنگ زنی ساختمان اصلی آن در نظر گرفته شد. جناب شیخ السلام از همون اول دانش آموخته های فرنگ رفته (دانش آموختگان آمریکا) را بعنوان جامعه علمی دانشگاه برگزیدن. این در حالی بود که نخبگان جامعه که غالبا از قشر متوسط جامعه بودند که جناب شیخ السلام سعی در کشاندن آن ها به دانشگاه ملی را داشتن. دانشکده اقتصاد و معماری نخستین فضاهای علمی ایجاد شده در این دانشگاه بودند! که حدود 5 سال بعد دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و زبان های خارجی هم به مجموعه دانشگاه ملی اضافه شدن!…

 

دانشکده ها و رشته های مورد پذیرش

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

دانشکده علوم زیستی

دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی

دانشکده علوم تربتی و روانشناسی

دانشکده علوم ریاضی

دانشکده علوم زمین

دانشکده مدیریت و حسابداری

دانشکده معماری و شهرسازی

دانشکده مهندسی انرژی و فناوری‌های نوین

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

دانشکده مهندسی هسته‌ای

دانشکده الهیات و ادیان

 

جایگاه جهانی و افتخارات

مو لای درز آمارم نمیره هاااا….

اینک با افتخار، از تریبلون رسمی کنکور کمک اعلام میکنم:

دانشگاه شهید بهشتی تهران با 178 گام صعود در پله 484 جهانی جای گرفته است و در سطح کشوری با نمره حدودا 88 از 100، جایگاه ششم را به خود اختصاص داده. (دوستانی که به عشق ولنجک شهید بهشتی رو دوست دارن لطفا سر در جیب گریبان فرو برده و تفکر کنید که جایگاه و سطح علمی بالای این دانشگاه در خور شماست، نه …!! لا اله الا الله)

 

ویژگی های خاص

پس از پرسه های زده شده اندر خصوصیات خاص نامبرده دریافتم که، توانایی ساخت دانشکده هایی که در فناوری نوین به آن ها نیاز است را داشته و تیم علمی این دانشگاه متشکل از افرادی است که هم از پیشینه ای پر افتخار و هم از پژوهش های علمی درخشان و برگزیده در سطح بین الملل برخوردارند.

 

(تسهیلات و وام ها)

صندوق رفاه دانشجویان به منظور ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم بضاعت کشور و جهت تأمین بخشی از هزینه های دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی هر ساله برابر ضوابط و مقررات و اعتبارات تخصیص یافته، تسهیلاتی را به صورت وام (تحصیلی، مسکن، ازدواج، ضروری، خوابگاه، بیمه خدمات درمانی) و ودیعه مسکن به دانشجویان دوره روزانه و وام ضروری به دانشجویان دوره شبانه ارائه می نماید. دانشجویان متقاضی دریافت وام با مراجعه به مدیریت امور دانشجویی دانشگاه و تکمیل فرم های مربوطه می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده صندوق رفاه دانشجویان در طول سنوات تحصیل بهره مند شوند. گفتنی است بر اساس مصوبه های موجود تسهیلات ویژه ای نیز برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته شده است.

 

موقعیت مکانی و خوابگاه ها

تهران – اوین – دانشگاه شهید بهشتی

naghshe shahidbeheshti

از سال 1370 با احداث مجتمع خوابگاهی برادران و متعاقب آن احداث مجتمع خوابگاهی خواهران در سال 1371 (که این امر با کمک های افراد نیکوکار و مشارکت مالی برخی سازمان ها و مؤسسات صورت گرفت) مشکل سکونت دانشجویان شهرستانی تا حد زیادی برطرف شد. ضمن آن که خوابگاه های استیجاری و واگذاری سابق نیز هم چنان برای این امر استفاده می شود و در پی جلب همین کمک های مردمی و با سرمایه گذاری مشترک پزشک کهنسال ایرانی مقیم فرانسه و دانشگاه، برجی 13 طبقه با کاربری خوابگاهی به منظور اسکان دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی با 7200 متر مربع مساحت نیز در تاریخ 19 آبان 82 تأسیس و به بهره برداری رسید. هم چنین کلنگ افتتاح فاز دوم طرح خوابگاهی متأهلی نیز در همان تاریخ و با حضور مقامات علمی و سیاسی کشور در ضلع شمال غربی دانشگاه به زمین زده شد.

فقط یادمون نره، بهترین جای دنیا هم که باشه، بعد یه ماه عادی میشه !

این مسیر زیبای تلاش و جنگ مثبت به امید رسیدن به هدف هامونه که شیرین، زیبا و لذت بخشه !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *