معرفی رشته دبیری فیزیک

معرفی رشته دبیری فیزیک

رشته دبیری فیزیک

آشنایی با رشته دبیری فیزیک

اگر شما هم جز دانشجویانی هستید که به شغل مقدس معلمی علاقمند هستید رشته دبیری فیزیک یکی از رشته هایی است که شما را وارد این شغل می کند و لازم است برای پذیرش در این رشته در دانشگاه فرهنگیان قبول شوید؛ که پذیرش در دانشگاه فرهنگیان با توجه به مناطق مختلف شرایط متفاوتی دارد. برای قبولی در این رشته لازم است در دروس پایه ریاضی و فیزیک قوی باشید.

ناگفته نماند که با توجه به سیاست های کلی که در مورد شغل معلمی وجود دارد در کشور ما آن طور که مناسب مقام و جایگاه معلمی است عمل نشده است بنابراین کسانی که وارد این رشته می شوند باید قلباً به این شغل علاقمند باشند و برای مشکلات عدیده ای که به خاطر حقوق نه چندان مناسب این شغل با آن مواجه می شوند آماده باشند.

دبیری فیزیک از آن دست رشته هایی است که در دانشگاه فرهنگیان در طول مدت 4 سال ارائه می شود و دانشجویان این دانشگاه طبق قانون از بدو تحصیل در این دانشگاه هزینه کمک تحصیلی با عنوان حقوق دانشجو معلم دریافت می کنند. این حقوق در سال حدود 450 هزار تومان می شود. بعد از اتمام تحصیلات دانشجویان این رشته رسما جذب آموزش و پرورش شده و در محلی که آموزش و پرورش تعیین می کند مشغول به کار می شوند.

 

مقاطع و گرایش ها

برای رشته های دبیری فیزیک و امثال آن برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در حال حاضر می توان در آزمون دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد شرکت کرد. چرا که بعضی رشته ها در مقاطع بالاتر در دانشگاه فرهنگیان یا دیگر دانشگاه های دولتی ارائه نمی شوند.

 

دبیری فیزیک

 

آینده شغلی

همان طور که گفته شد فارغ التحصیلان رشته دبیری فیزیک بعد از اتمام تحصیلات رسما مشغول به کار می شوند و خاطری آسوده برای آینده شغلی خود دارند. این معلمان در تدریس درس فیزیک مشغول می شوند.

 

دروس و واحدهای دانشگاهی

در زیر می توانید تعدادی واحدهای دروس این رشته را ببینید:

دروس کارشناسی دبیری فیزیک

دروس عمومی                 20

دروس پایه                       33

دروس تخصصی : الزامی     39

دروس تخصصی: انتخابی     9

دروس گرایشی                24

دروس اختیاری                  6

جمع      131 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *