معرفی رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی

معرفی رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی

رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی


آشنایی با رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی

یه دانشجو تربیت معلم زمانی که موفق می شه دوره کاردانی آموزش زبان انگلیسی رو با موفقیت بگذرونه، به خاطر پاس کردن دروس عمومی و تربیتی توانایی خواهد داشت که : تسلط نسبی به مهارت های چهارگانه زبان آموزی شامل گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن داشته باشه، با روش های مختلف تدریس زبان بر اساس اصول زبان شناسی و آشنایی با روش های مختلف تدریس و کسب مهارت ها در تدریس زبان انگلیسی دوره راهنمایی تحصیلی، آشنا شده باشه، شوق به ادامه مطالعات انگلیسی داشته باشه و بتونه دانش آموزان رو برای یادگیری زبان انگلیسی تشویق و ترغیب کنه.

هدف دوره کاردانی تربیت معلم رشته آموزش زبان انگلیسی، تربیت معلمانی هست که در دانشگاه مهارت های نظری و عملی کسب کرده باشن و در دوره دو ساله کاردانی توانایی و تسلط نسبی در تدریس زبان انگلیسی دوره راهنمایی رو کسب نموده و به نحو مطلوب از عهده آموزش زبان انگلیسی در دوره راهنمایی تحصیلی بر بیان و دانش آموزان رو به فراگیری این زبان علاقمند کنن.

 

دروس اصلی رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی

خواندن و درک مطلب 1:

در این درس یکی از چهار مهارت مورد نیاز در یادگیری زبان یعنی درک مطلب با خوندن متون و متفاوت تقویت می شه.

دستور و نگارش 1:

در این درس شیوه های دستوری و ساختار و قواعد انگلیسی آموزش داده می شه (درس پیش نیاز هستش).

گفت و شنود 1:

این درس برای تقویت مکالمه و توانایی حرف زدن در زبان انگلیسی فراهم شده که تعدادی مکالمه در موقعیت های متفاوت به دانشجو ها آموخته می شه و دانشجو ها با مکالمه در مباحث مختلف توانایی حرف زدن خودشون رو تقویت می کنن (درس پیش نیاز هستش).

خواندن و درک مطلب 2:

این درس برای متون پیچیده تر از واحد پیش نیاز خودش رو داره

نگارش و دستور 2:

قواعد پیچیده تر در این درس گنجونده شده

گفت وشنود 2:

مکالمات در سطح های بالاتر در این درس موجود هستند.

روش تدریس زبان انگلیسی دوره راهنمایی 1:

یک درس کاربردی برای یادگیری فنون تدریس برای دانش آموزان مقطع راهنمایی هستش به نحوی که به اندازه کافی دانش آموزان ترغیب و تشویق به یادگیری زبان انگلیسی  بشن نحوه تدریس در واقع با اصول روان شناسی و آموزشی در ارتباطه و در این درس بخشی از این اصول و طبق نیاز به دانشجو ها آموخته می شه.

 

بررسی کتاب های زبان  انگلیسی دوره راهنمایی :

بررسی کتاب هایی که در دوره راهنمایی برای یادگیری زبان گنجونده شدن و این که چطور باید آموزش داده بشن در واقع در این درس دانشجو بر نحوه ی تدریس کتب درسی دوره ی راهنمایی مسلط می شه.

 

رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی

 

 

چه دانشگاه هایی این رشته رو دارند

این رشته بر طبق دفترچه انتخاب رشته کنکورهای آزمایشی زبان های خارجی تنها در برخی دانشگاه های غیر انتفاعی یعنی: موسسه غیرانتفاعی تابران – مشهد، موسسه غیرانتفاعی حکیم طوس – مشهد (ویژه خواهران)، موسسه غیرانتفاعی شرق گلستان – گنبدکاووس موجود هست و متقاضیان این رشته نمی تونن در دانشگاه های عالی و دولتی این رشته رو پیدا کنن .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *