معرفی منابع کمک آموزشی روانشناسی

معرفی منابع کمک آموزشی روانشناسی

معرفی منابع کمک آموزشی روانشناسی

منابع کمک آموزشی روانشناسی

در سری مطالب معرفی منابع کمک آموزشی موجود در بازار کشور، این بار به سراغ درس “روانشناسی” رفته و قصد داریم تا نگاهی اجمالی به کتب کمک آموزشی این درس داشته باشیم.

 

آبی کانون (قلم چی) 

کتابی با تست های استاندارد که هم چون سایر کتب آبی کانون به علت دارا بودن سوالات آزمون های سال های گذشته قلم چی، می تواند یک بانک تست قابل قبول باشد. خلاصه ها و درس نامه هایی که در ابتدای هر فصل آمده است نیز می تواند به عنوان یک مرور کننده خودکار و فوری مورد استفاده قرار گیرد؛ هر چند که در درسی به مانند روانشناسی که تمامی خطوط کتاب درسی دارای اهمیت اند، نباید به این خلاصه ها اتکا داشت.

در مجموع کتاب آبی کانون در درس روانشناسی کتاب خوبی است که می توانست با تست های تالیفی نکته دار، کامل تر و بروزتر باشد.

 

مهر و ماه 

انتشارات مهر و ماه برای درس روانشانسی داوطلبان علوم انسانی، سه کتاب را تدارک دیده است که عبارت اند از:

  • کتاب لقمه: هم چون سایر کتب لقمه مهر و ماه، کتابی است جمع و جور و خلاصه که برای مرور سریع مهم ترین نکات تهیه شده و استفاده از آن در یک ماه مانده به آزمون سراسری منطقی است.
  • کتاب روانشناسی کنکور: کتابی با تست های تالیفی بسیار و درس نامه هایی نه چندان جذاب که اشتیاق زیادی برای خواندن برنمی انگیزند و در مجموعه باعث شده که این کتاب آن طور که باید و شاید از پس کار بر نیاید.
  • کتاب سطر به سطر: کتابی که با وجود دارا بودن سوالات تستی، تکیه بیشتری بر درس نامه های خود داشته و درصدد آن است که مفاهیم را به صورت جامع و در عین حال روان به خواننده انتقال دهد.

در مجموع سه کتاب روانشناسی انتشارات مهر و ماه نتوانسته اند آن طور که انتظار می رود، خواسته های داوطلبان را برطرف کنند جا دارند تا کار بیشتری روی آن ها صورت بگیرد.

 

خیلی سبز 

کتابی جامع و کامل که ویژگی بارز آن، درس نامه های بسیار آموزنده و جذاب است. این درس نامه ها که درصدد است تا مطالب کتاب درسی را به صورت طبقه بندی شده و منظم و به همراه مثال هایی کاربردی به فراخور متن، به خواننده انتقال دهد، باعث شده است که کتاب روانشناسی انتشارات خیلی سبز به یکی از پرفروش های بازار کتب کمک درسی تبدیل شود.

در این کتاب سعی شده است که نکته ای جا نمانده و داوطلب با خواندن آن تا حدودی از کتاب درسی بی نیاز شود؛ هر چند این ویژگی باعث می شود کسانی که در بازه زمانی اندک باقی مانده به کنکور، به دنبال دوره های سریع و مرورهای فوری هستند به سراغ این کتاب نروند.

تست های قوی که جنبه آموزشی داشته و احتمال دارد در کنکورهای آتی مطرح شوند نیز، از دیگر خصوصیات این کتاب است.

 

گاج 

کتاب گاج نقره ای شامل درس نامه هایی مفصل بوده که به همان شکل نوشتاری کتاب درسی به رشته تحریر در آمده اند. هم چنین این کتاب شامل تست هایی پر تعداد است که هم سوالات سال های قبل کنکور سراسری را در خود جای داده است و هم سوالات تالیفی. در هر دو نوع این سوالات، هم تست هایی قوی و نکته دار و هم تست هایی ضعیف، وجود دارد.

در مجموع کتاب گاج نقره ای روانشناسی، کتاب خوبی است که جا داشت و می توانست بهتر از این ها باشد.

 

نشر مشاوران

انتظارات از انتشارات تخصصی علوم انسانی همواره بالا بوده است. این انتظارات در کتاب روانشناسی نشر مشاوران تا حدودی برآورده شده است. درس نامه هایی خوب (که البته میتوانست جذاب تر و هم چنین خلاصه تر باشد)، در کنار تست های تالیفی پر تعداد که به سه بخش کنکاشی، حافظه ای و مفهومی تقسیم شده و هر کدام از آن ها با پاسخ نامه های تشریحی مطلوبی همراه شده اند، می تواند یاری کننده داوطلبانی باشد که درصدند تا به درصدهای بسیار بالا در این درس دست یابند.

 

کتاب پیشنهادی

هر چند که هر فردی، به تناسب نیازی که دارد، می تواند کتابی را انتخاب کند که برایش مفیدتر باشد و هم چنین از طرفی تمامی کتبی که اسم آن ها در این مطلب آمد معتبر بوده و مورد تایید کارشناسان امر می باشند و بخصوص در درس روانشناسی تمامی انتشارات به خوبی از عهده کار برآمده اند، اما به صورت کلی، کتاب پیشنهادی ما به شما مخاطبین عزیز، ” کتاب روانشناسی کنکور خیلی سبز ” می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *