معرفی منابع کمک آموزشی اقتصاد

معرفی منابع کمک آموزشی اقتصاد

معرفی منابع کمک آموزشی اقتصاد

منابع کمک آموزشی اقتصاد

در سری مطالب معرفی منابع کمک آموزشی موجود در بازار کشور، این بار به سراغ درس “اقتصاد ” رفته و قصد داریم تا نگاهی اجمالی به کتب کمک آموزشی این درس داشته باشیم.

 

آبی کانون (قلم چی) 

این کتاب به علت دارا بودن حجم قابل توجهی از تست های با کیفیت و استاندارد که شباهت زیادی به سوالات آزمون سراسری دارند، یک منبع مناسب در درس اقتصاد برای داوطلبان رشته علوم انسانی به شمار می رود؛ هر چند که می توانست با درس نامه هایی جامع تر، به کتاب قابل اتکا تری تبدیل شود؛ در واقع این کتاب هم چون سایر کتب آبی قلم چی بیشتر تست محور است تا درس نامه محور.

 

مهر و ماه

انتشارات مهر و ماه در زمان نوشتن این مطلب دو کتاب در دست چاپ در رابطه با درس اقتصاد داشته، که قول انتشار آن ها را در آینده ای نزدیک داده است.

فعلا اما تنها کتابی که در رابطه با درس اقتصاد از این انتشارات به چاپ رسیده است، کتابی است که ذیل مجموعه مرور و جمع بندی دروس در 24 ساعت تدوین شده و بیشتر حالت جمع بندی دارد و کاربرد اصلی آن در مدت زمان نزدیک به کنکور است و قصد دارد تا در کمترین زمان بیشترین مطالب را به مخاطب ارائه دهد و شاید برای بازه بلند مدت کتاب مناسبی نباشد؛ در نتیجه داوطلبانی که علاقه دارند تا اقتصاد را از ابتدای سال و به صورت پایه ای بخوانند، یا بایستی تا چاپ دو کتاب در دست انتشار مهر و ماه صبر کرده و یا به کتب سایر انتشارات مراجعه کنند.

 

خیلی سبز 

شاید اگر این کتاب سوالات با کیفیت تر و قوی تر را جایگزین برخی از سوالات پر شمار نه چندان آموزشی می کرد (به عبارتی کیفیت خود را هم چون کمیت افزایش میداد)، می توانست کتابی بسیار مطلوب در عرصه درس اقتصاد باشد؛ هر چند که همین الان نیز با وجود پاسخ نامه های جامع که درس نامه هایی بسیار خوب و نکته محور را در خود جای داده اند، کتاب مناسبی به شمار می رود. در مجموع به نظر می رسد که کتاب اقتصاد خیلی سبز کتابی بسیار خوب برای داوطلبان ضعیف و متوسط بوده و به علت درس نامه های مفهومی اش توصیه خرید آن را توسط این طیف از داوطلبان داریم.

 

گاج 

کتاب میکرو طبقه بندی گاج نقره ای در درس اقتصاد سعی کرده است تا با جادادن مجموعه ای از تست های آزمون سراسری و تالیفی، نیاز تمامی داوطلبان را برطرف کند؛ اما با این حال به علت وجود برخی سوالات نه چندان بروز و مشابه کنکور که در بخش تالیفی قرار داشته و در واقع دوره آن ها به سر آمده و سادگی بیش از اندازه دارند، چندان کتاب دلچسبی از کار درنیامده است؛ هر چند که سعی شده است تا با درس نامه هایی مختصر که مطالب را به صورت نکته ای منتقل می کنند، این ضعف پوشش داده شود. در مجموع بایستی گفت که از انتشاراتی هم چون گاج این انتظار می رود که کتاب بهتری را روانه بازار کند.

نشر مشاوران

در این کتاب سعی شده است درس نامه ها به صورتی بیان شود که خواننده نهایت استفاده را برده و به عبارتی بتواند مطالبی را که می خواند در ذهن خود جا بیندازد.

این کتاب جدید التالیف پاسخ نامه مقبولی نیز داشته و شاید بتوان برخی از سوالاتش که بعضا تکراری بوده و نه چندان مشابه با سوالات آزمون سراسری طرح شده اند را، تنها نقطه ضعفش دانست؛ قیمت کتاب نیز می توانست کمتر از 32 هزار تومان باشد.

 

پیشنهاد ما 

تمامی کتبی که معرفی کردیم، مورد تایید نگارنده بوده و هرکدام از آن ها نقاط مثبت خود را داشته اند که به اقتضای نیازهای داوطلبان هر کدام از آن ها می تواند نسبت به سایر کتب برتری داشته باشند.

در مجموع اما پیشنهاد ما به شما کتاب ” اقتصاد جامع نشر مشاوران ” می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *