مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی زیست کنکور

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی زیست کنکور

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی زیست کنکور

کتاب های کمک آموزشی زیست

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه. ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتاب هایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن.

ولی اصلا نگران این موارد نباشید، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتاب های آموزشی کنکوری برای شما، دسته بندی انواع کتاب ها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه.

در این قسمت تمرکزمون روی کتاب زیست هستش که در رشته تجربی بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش. پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید.

 

۱. زیست شناسی جامع گاج

یکی از بهترین و مناسب ترین کتاب های موجود در بازار همین کتابه. بسیار بسیار کمک کننده هست برای همه داوطلبا خصوصا دانش آموزای باهوش و حرفه ای. چون سوالاتش خیلی خیلی شبیه کنکور هست و به صورت ترکیبی هم عنوان کرده که هر کدوم از موارد به صورت جداگونه مطرح شده و دانش آموزا در هر سطحی که هستن میتونن کتاب رو بخونن و خیلی بهشون میتونه کمک بکنه.

این کتاب هم برای داوطلبایی که میخوان پایه بخونن خوبه و هم پیش دانشگاهی، خلاصه بگم که همه چی تمومه. هر فصلی هم مبحث خاص خودش رو برای تست زنی داره و می تونید هر مبحثی رو که خوندید در مورد همون تست هاش رو هم بزنید.

روش طراحی سوالات کنکور دیگه مثل قبل نیست که یک یا دو کلمه ای باشه، الان دیگه بیشتر جواب ها ترکیبی از مجموعه جواب ها هستن که متن طولانی ای هست. این کتاب گاج به خوبی تونسته این تست ها رو در کتاب تدارک ببینه و با خیال راحت میتونید به این کتاب خوب اعتماد کنید. سطح علمی این کتاب واقعا عالی و مناسب بچه های کنکوری هست و معدل بالاها و کسایی که میخوان رتبه خوب بیارن.

ویژگی های اصلی این کتاب 

۱- دارا بودن سؤالاتی با فرمت‌های متنوع و متناسب با کنکور سراسری سال‌های اخیر (مانند سؤال شمارشی، همانند و برخلاف، به جز، می‌توان گفت و نمی‌توان گفت و …)

۲- دارا بودن گزینه‌های طولانی و برخورداری از سطح دشواری مناسب کنکور سال‌های اخیر.

۳- در برگیری قیدهای کتاب درسی (مانند: همه، بسیاری، اغلب، برخی، هر و …) نکات شکل‌ها و مواردی مانند تفکر نقادانه، فعالیت‌ها، خودآزمایی‌ها و …

۴- پوشش همه‌ قسمت‌های مورد نیاز برای کسب درصد مناسب در کنکور سال‌های اخیر.

۵- به‌روز بودن سؤالات و در برداشتن همه‌ سؤالات کنکورهای داخل و خارج از کشور (از سال ۸۴ تا ۹۳) و سؤالات مناسب قبل از کنکور سراسری ۸۴ و استفاده از سؤالات آزمایشی سنجش که متناسب با کنکور سال‌های اخیر طراحی شده بودند.

۶- میکروطبقه‌بندی بودن سؤالات بر اساس تیترهای کتاب درسی، به طوری که سؤالات تیتری بتوانند در عین برخورداری از سطح دشواری مناسب، نیاز دانش‌آموزان عزیز را در افزایش توانایی پاسخ دهی به سؤالات مفهومی و ترکیبی برطرف نمایند.

هر فصل از کتاب به سه بخش اصلی می‌شود

بخش اول: سؤالات میکرو طبقه‌بندی: در این بخش سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر و آزمایشی سنجش تا سال ۹۲ و سؤالات تألیفی را که متناسب با سطح کنکورهای سال‌های اخیر طراحی شده‌اند بر اساس تیترهای کتاب درسی طبقه‌بندی کرده‌ایم.

 

بخش دوم:‌ آن‌چه تاکنون خوانده‌ایم: سؤالات این بخش از ترکیب مطالب تیترهای مختلف همان فصل با یکدیگر و یا با فصول پیشین طراحی و انتخاب شده‌اند در این بخش سؤالاتی که با علامت * مشخص شده‌اند تنها از ترکیب مطالب تیتر‌های همان فصل و سؤالات بدون علامت از ترکیب مفاهیم آن فصل با فصول گذشته هستند.

 

بخش سوم: آن‌چه از این پس خواهیم خواند: در این بخش با سؤالاتی مواجه می‌شوید که از ترکیب مطالب آن فصل با فصول بعدی طراحی و انتخاب شده‌اند.

 

٢. زیست شناسی نشرالگو (انرژی اتمی)

کتاب زیست الگو در مقطع پایه جدا جدا هستن و جامع چاپ نشدن، خیییلی کتاب خوبی هست، البته باید چاپ جدیدش رو خریداری بکنید چون چاپ قدیمش کیفیت آن چنانی نداره.

این بار برخلاف گاج که یک کتاب جامع بود، این جا کتاب هر پایه جدا می باشد.

باز هم با یک کتاب عالی و لاکچری مواجهیم، یک کتاب فوق العاده که تمام ویژگی های گفته شده برای گاج در مورد این کتاب نیز صدق می کند یعنی سوالات بسیار مشابه با سبک جدید کنکور را در بر دارد اما ذکر ٢ نکته در مورد آن الزامی است اول این که حتما ویرایش جدید این کتاب را خریداری کنید (هنوز در بازار ویرایش قدیم و بی کیفیت این کتاب موجود می باشد) و دوم این که تست های این کتاب اندکی سختتر از سوالات گاج است بنابراین توصیه می شود این کتاب به عنوان کتاب دوم، پس از زدن تست های گاج، مطالعه شود.

ویژگی های مهم این کتاب شامل

– ویرایش جدید، شامل سؤالات ترکیبی متناسب با رویکرد کنکور سراسری سال های اخیر

-کتاب حاضر کامل‌ترین کتاب جامع و مرجع کنکور است که شامل سؤالات سال‌های اخیر کنکور سراسری، آزمایشی سنجش،گزینه دو، تست‌های تألیفی و … است

-در تألیف این کتاب نیازهای تمام دانش‌آموزان در هر سطح و مدرسه‌ای در نظر گرفته شده است

-این کتاب به گونه‌ای تالیف شده است که هم برای دانش‌آموزان سال دوم دبیرستان و هم برای کنکوری‌ها قابل استفاده است

-چندین هزار تست درس به درس و مبحث‌بندی هر درس به همراه پاسخ‌نامه‌های تشریحی

-در سؤالات و پاسخ‌های تشریحی این کتاب، درسنامه و ایستگاه‌هایی گنجانده شده است که تمام متن کتاب درسی را خلاصه کرده است و نیازی به خلاصه‌‌نویسی توسط دانش‌آموز نمی‌باشد

-تمام شکل‌های مهم کتاب به‌صورت تست مورد بحث قرار گرفته است

 

٣. زیست شناسی خیلی سبز

یک کتاب بسیار عالی با درسنامه فوق العاده (در واقع بهترین درسنامه کتب موجود در بازار)، بنابراین خواندن آن به ویژه مطالعه کامل درسنامه آن به بچه های پایه توصیه می شود، از نقاط ضعف این کتاب تست هاش بود که بسیار ساده و سطحی طراحی شده بود که خوش بختانه در ویرایش جدید کتب خیلی سبز این تست ها بازنویسی شده و به سبک کنکورهای سال های اخیر، مفهومی و حرفه ای شده اما از نظر کیفیت تست ها، گاج و نشر الگو کتاب های بهتری هستن.

 

۴. زیست شناسی مهر و ماه

یک کتاب فوق ضعیف، با طراحی ضعیف، تست های ضعیف، متن ضعیف و پر اشتباه که فقط یه مجموعه شکل در هم و برهمو کنار هم گذاشتن.

 

۵. زیست شناسی آبی قلمچی

این کتاب رو هم میشه جزو کتابای خوب و مطرح کنکور بیان کرد، تستاش طوریه که دانش آموز پسنده، پاسخنامه قوی ای نداره ولی بازم میگم تستای به نسبت قوی داره و برای دانش آموزایی که توی آزمون قلمچی شرکت میکنن یه منبع خوب برای تسته.

 

جمع بندی پایانی

درپایان به دانش آموزای کنکوری توصیه می کنم اگه سطح درسی پایینی دارن با کتابای خیلی سبز شروع کنن و سپس برن سراغ گاج
اما اونایی که در ایام پایه خیلی سبزو خوندنو سطح درسی بالایی دارن اول تستای گاجو بزنن بعد هم برن سراغ انرژی اتمی
اما در خصوص بچه های پایه بهتره سنگ بزرگ برندارن و فقط همون خیلی سبزو بخونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *