مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

مقایسه برترین کتاب های کمک آموزشی فیزیک کنکور

کتاب های کمک آموزشی فیزیک

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه. ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتاب هایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن.

ولی اصلا نگران این موارد نباشید، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتاب های آموزشی کنکوری برای شما، دسته بندی انواع کتاب ها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه.

در این قسمت تمرکزمون روی کتاب فیزیک هستش که در رشته ریاضی و تجربی مشترک هستن و بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش. پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید.

 

1- اولین کتاب معرفی شده، کتاب رمزینه هست با عنوان “کتاب کلاس رمزینه ” 

به احتمال زیاد اگه به خیلی از دانش آموزای کنکوری این اسم رو بگید بهتون میگن که نشنیدن و باهاش آشنا نیستن چون زیاد مطرح نبوده و متاسفانه کتاب های دیگه ای که به چاپ رسوندن سطح علمی بالایی نداشته و ضعیف بوده ولی از قضا در درس فیزیک کتاب بسیار خوبی رو جمع آوری کردن و میشه ازش برای کنکور به عنوان منبعی معتبر استفاده کرد. ولی باز هم نقطه ضعفی داره که تست های مناسب و خوبی برای این کتاب تهیه نشده و بهتون پیشنهاد نمی کنم که بخونید تست هاش رو چون اصلا سطح علمی خوبی نداره. این کتاب چون خیلی سخت گیر میاد خیلیا اصلا پیگیرش نمیشن که مطالعش بکنن اما لازمه که بگم برای دانش آموزایی که میخوان از پایه شروع بکنن مناسب هست.

 

2- دومین کتابی که معرفی میشه، کتاب “فیزیک خوشخوان” هست 

یکی از سخت ترین و غول ترین کتاب های کنکوری فیزیک هست که به افرادی که روی مباحث مسلط هستن کامل و کتاب های فیزیک پایه رو از کمک آموزشیای گاج و … مطالعه کردن پیشنهاد می کنیم، چون هم تست های سنگینی داره و هم درسنامه های سخت و در بسیاری موارد طاقت فرسا. به دانش آموزای تیزهوش و با تسلط بالا پیشنهاد می کنیم که این کتاب رو هم به صورت تخصصی مطالعه داشته باشن که میتونه خیلی کمکشون بکنه.

 

البته ملاک ها و ویژگی اصلی این کتاب، این موارد هستند 

 1. مسائل موجود رو با راه حل های موجود به صورت تشریحی و با تنوع بالا توضیح میده.
 2. تشریح منابع و مسائل به صورت گسترده و در سطح المپیادهای سرسخت علمی.
 3. تمرین هایی با توجه به توانایی دانش آموزان تیزهوش و سطح بالا ارائه میده.
 4. پاسخ های کلیدی تست ها رو بهم به صورت چهارگزینه ای داره.
 5. یه مشخصه دیگش هم اینه که سوالات داخلی المپیاد فیزیک رو قید کرده برای دانش آموزا با جواب های تشریحی.

 

3- سومین کتاب پیشنهادی که معرفی خواهیم کرد ” گاج ” هست 

از بهترین و مناسب ترین و کم نظیرترین انتشاراتی که واقعا خوب کار کرده همین گاج هست، مخصوصا در همین درس فیزیکی که داریم در موردش صحبت می کنیم. مزایای اصلیش درسنامه خیلی خوب و داشتن تست های عالی ترش هست، یکی از مزایای اصلیشم اینه که هم برای دانش آموزای متوسط مناسبه و هم دانش آموزای قوی، منظورمون این نیست کسایی که قوی نیستن نخونن این کتاب را نه اصلا، به نظرم کتابی هست که همه سطحی میتونن ازش به نحو احسن استفاده بکنن و کمکشون بکنه.

 

مزایایی هم که داره به این شکله

 1. پرسش هایی که 4 گزینه ای هستن رو غیر تکراری کنکورهای سراسری چه داخل کشور باشه و چه خارج کشور ذکر کرده.
 2. پرسش های 4 گزینه ای گلچین شده آزمون سراسری گاج و کنکور آزمایشی های سازمان سنجش رو در کتاب آورده.
 3. مفاهیم و تمرین ها و مثال ها به خوبی عنوان شدن که در قالب پرسش های 4 گزینه ای ذکر شدن .
 4. بخشی رو با عنوان “یک قدم تا 100 ” در هر فصل داره که بیشتر از 643 تا تست 4 گزینه ای داره که بیشتر مخصوص دانش آموزای قوی هست که میتونه بسیار کمکشون بکنه.

 

 

4)- چهارمین کتاب پیشنهادی که معرفی می کنیم ” فیزیک نشر الگو ” هست 

اگه بخوایم رتبه بندی بکنیم اهمیت کتاب ها رو، میتونیم بعد از گاج کتاب نشر الگو در فیزیک رو به شما پیشنهاد بدیم، نشر الگو تو این چند سال اخیر کتاب های خوبی رو منتشر کرده خصوصا همین درسی رو که خدمتتون معرفی می کنیم.

این کتابم مثل کتاب گاج د وتا بخش اصلی داره که پایه و پیش رو شامل میشه که دارای ویژگی های خاصی مثل است :

 1. خلاصه های درس و درسنامه به اضافه تست و مطالب مروری برای یادآوری مطالب کتاب که اهمیت بیشتری دارند.
 2. تست های تالیفی زیادی داره که تعدادش به 6000 سوال هم میرسه که هم تالیفی هستن و هم کنکوری.
 3. پرسش های 4 گزینه ای رو دسته بندی کرده و هر فصل به دو بخش که اولیش برای تسلط بیشتر دانش آموز روی مباحث پایه هست و دومیش برای مدت زمان مرور کردن در نظر گرفته شده .

 

5- پنجمین کتاب پیشنهادی که معرفی می کنیم ” فیزیک خیلی سبز ” هست 

از دانش آموزایی که از این انتشارات کتاب دارن میتونین بپرسین و مطمئنا بهتون میگن که خیلی سبز همیشه طرفدارای خودشو داشته و داره و ازش رضایت کافی داشتن، انصافا کتابای خوبی رو هم به بازار ارائه داده. ولی با توجه به این که کتاب خوبی هست بهتون پیشنهاد میدم گاج و الگو رو مطالعه کنید، این کتاب بیشتر روی حواشی تاکید کرده و به اصطلاح زیاده گویی بیهوده داره و کمک زیادی نمیتونه بهتون بکنه.

 

6- ششمین کتاب پیشنهادی که معرفی می کنیم ” فیزیک قلم چی ” هست 

اصلا بهتون پیشنهادش نمیکنم، اصلا سمتش نرید . بیخیالش بشید . پولتون رو خرج این جور کتابا نکنید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری نهایی 

دانش آموزای مسلط و قوی لازمه که با گاج شروع بکنن و کامل بخونن ، و اگر کتاب دومی رو هم میخواستن انتخاب بکنن در کنارش میتونن از نشر الگو کمک بگیرن یا تیزهوشان خوشخوان استفاده بکنن . اولویت با گاج و بعدش الگو هست.

و دانش آموزایی که پایه ضعیفی دارن و قوی نیستن هم از خیلی سبز میتونن شروع بکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *