مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی کنکور

بررسی کتاب های کمک آموزشی دین و زندگی

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه، از همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه. ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتاب هایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن.

ولی اصلا نگران این موارد نباشید، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتاب های آموزشی کنکور برای شما، دسته بندی انواع کتاب ها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه. در این قسمت تمرکزمون روی کتاب دین و زندگی هستش که در رشته های کنکوری دروس عمومی بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش. پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید.

 

١. کتاب دین و زندگی راه اندیشه

شاید تعجب کرده باشید که چرا اسم گاج رو اول نیاوردیم! علتش هم کیفیت فوق العاده بالای این کتابه، مجموعه پیام های آیه ای که دقیقا با پیام های مدنظر کنکور تطابق داره و بسیار عالی و خوب گردآوری شدن از ویژگی های بارز این کتابه تست هایی هست که به دو نوع آورده شده که نویسندگان این کتاب از طراحان به نام کنکوری هستن و دستی بر آتش دارن و بسیار عالی کتاب رو تهیه کردن که بر اساس تست های کنکوری تهیه شده و غنی هست:

1- تست های معمولی و سطح پایین تر که ابتدای هر درس بیان شده و یکمی آسونه و میشه راحت زدشون.
2- هر درس هم ٢۵ تا تست طلایی ویژه داره که خیلی خوب و عااالی هستن و خیلی خیلی شبیه سوالات استاندارد کنکوری هستن.

 

٢. گاج نقره ای دین و زندگی

این کتاب هم مثل کتاب های دیگه موسسه گاج خیلی خوب کار شده و یه شوک بوده برای کنکوری ها  منبع خوبی رو براشون تهیه کرده که میتونه جوابگوی نیازهای خیلی از دانش آموزا باشه. این کتاب مزایای زیادی داره مثل :

1- پیام آیه های خیلی خوبی که بسیار شبیه تست های کنکور و روش های طراحی تست هستن.
2- نکات مربوط به هم رو بسیار قشنگ به همدیگه ربط داده از 3 کتابی که در کنکور میاد.
3- ارتباط ایجاد کردن بین آیه ها، احادیث و ابیاتی که در کتاب وجود دارن به زیباترین نحو ممکن.

 

٣. کتاب آیات و نکات گاج

برای این که بخواید 100 درصد بزنید واقعا میتونه بهتون کمک بکنه البته به شرطی که خیلی خوب بخونیدش و تکرارش کنید، چون مطالب کنکوری و بسیار غنی ای داره و فقط ایرادی که داره اینه بعضی جاها خیلی طولانی کرده مطالب رو و میشه گفت مطالب اضافی آورده و باعث خستگی دانش آموز میشه و وقت گیر هم هست.

 

۴. آبی قلم چی

واقعا این انتشارات قلم چی خیلی از دروس رو اصلا خوب کار نکرده ولی در درس دین و زندگی که میشه گفت یکی از معدود کتابای خوب آبی کانون هست و بهتون پیشنهاد می کنم برای منبع مکمل و تست میتوید ازش استفاده بکنید. بذاریدش کنار و سراغ کتابایی که بالا گفتم خدمتتون برید. فقط یه نکته که در مباحث پیام آیه ها اصلا خوب کار نکردن و اصلا بک کنکوری نداره و نمیتونه دانش آموز رو برای کنکور سراسری آماده بکنه و فقط جنبه این رو داره که در آزمون های قلم چی میتونید درصد خوبی بزنید همین و بس.

 

۵. دین و زندگی جامع خیلی سبز

اینم کتاب خوبیه ولی به پای قبلیا مثل خیلی سبز و گاج نمیرسه ولی خیلیا هنوزم ازش استفاده میکنن که بهشون پیشنهاد می کنم که در انتخابشون تجدید نظر بکنن و روششون رو تغییر بدن. از ویژگی های این کتاب میشه به موارد زیر اشاره کرد:

1- پیام آیات بسیار بسیار روان و مفهومی عنوان شدن و توضیحات کافی داده شده و اصلا مبهم و کلی صحبت نکرده.
2- چون که خیلی از آیه ها دارای چند بعد و تفسیر و پیام هست و شاید چندین پیام در یک آیه باشد، در این کتاب برای هر کدام تیتر جداگونه زده شده به این صورت که حتی شما به یک نگاه می تونید متوجه بشید که در مورد چه موضوعی در آیه بحث شده است. راستی اینم بگم که برای این که بهتر بتونید مطالب رو به خاطر بسپارید مطالبی رو که مهمتر هستن رو به صورت بولد و پر رنگتر مشخص کرده.
3- هر نکته مهمی که در هر قسمتی از کتاب ها اشاره شده رو در هر مقطعی چه در آیه ها و چه متن ها و شعرها و … که ذکر شده به قشنگی هر چه تمام تر به همدیگه ارتباطشون داده.

 

جمع بندی

به نظر من برای این که سریع تر به نتیجه برسید می تونید از بین کتاب راه اندیشه و گاج یکی رو انتخاب بکنید، البته خیلی سخته بگم که کدومشون برای شما بهتره، به نظرم دو تا کتاب رو مطالعه بکنید، ببینید که با کدومش راحت تر میتونید بخونید و انتخابش بکنید و این نکته که در مبحث پیام آیه از هر دو تا کتاب استفاده بکنید که هیچ چیزی از قلم نیفته و هم با انواع برداشت از پیام آیه در کنکور آشنا می شید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *