مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی ریاضی کنکور تجربی

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی ریاضی کنکور تجربی

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی ریاضی کنکور تجربی

کتاب های کمک آموزشی ریاضی

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع بکنن به مطالعه، همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه. ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتاب هایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن.

ولی اصلا نگران این موارد نباشید، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتاب های آموزشی کنکوری برای شما، دسته بندی انواع کتاب ها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه.

در این قسمت تمرکزمون روی کتاب ریاضی تجربی هستش که در رشته های کنکوری دروس تخصصی بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش. پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید.

١. کتاب جامع ریاضیات خیلی سبز

از بهترین کتاب هایی که میتونه جزو گزینه های اولی و بهتر از گاج باشه، خیلی سبز هست. یه سر و گردن از بقیه کتابا بالاتره و تمام نقایص کتاب اولشو تصحیح کرده از ویژگی ها و تغییرات این کتاب میشه به موارد زیر اشاره کرد، این که همه مطالب ریاضیاتی که تجربی ها لازمش دارن توی یه کتاب جمع شده و کامل هست براشون. ویرایش قبلی هم خوب بوده ها ولی این جدیده خیییلی بهتر شده مثلا تغییراتی مثل :

1)  نحوه چیدمان تست ها کاملاً آموزشی شده و باعث راحتی دانش آموزا شده.
2) تست های خیلی سخت که بچه ها رو اذیت می کرد با تست های بهتر جایگزین شدن و راحت تر میشه باهاشون کنار اومد.
3) سوالات کنکورهای خارج از کشور رو هم اضافه کردن به کتاب.
با این تغییرا حالا دیگه با اطمینان قاطع و میشه 100 درصدی بگیم که به بهترین کتاب در این زمینه تبدیل شده و جای هیچ نگرانی ای نداره خوندنش و تبدیل شده به بهترین کتاب کمک آموزشی برای تجربی ها. ولی یه نکته اونم این که یکم سطح این کتاب بالاست و واسه اونایی که معلم خوبی ندارن یا کلا ریاضی شون داغونه توصیه نمی شود.

 

٢. کتاب جامع ریاضیات نشر الگو

اینم یه کتاب خوبه که سطح نسبتا خوبی داره در واقع میشه گفت تستاش یکم از مهر و ماه سختتره و از خیلی سبز آسون تر، از ویژگی های این کتاب میشه به درسنامه خلاصه و خوب این کتاب اشاره کرد که تیپ های مختلف سوالی که از هر فصل میادو معرفی میکنه بعد هم نحوه حل و حالات مختلفشو میگه این کتاب برای اونایی که میخوان سریعتر ریاضی رو بخونن و سطح درسی نسبتا خوبی هم دارن عالیه.

 

٣. کتاب جامع ریاضیات مهر و ماه

برخلاف سایر کتابایی که این موسسه داره، این بار انصافا یه کتاب عالی رو جمع و جور کردن به طور قطعی میشه گفت درسنامه بهتری داره نسبت به خیلی سبز، اما بعضی جاهای درسنامه اش زیاده گویی کرده و چیزایی که اصلا برای تجربی ها لازم نیستو گفته چهره خندان با چشمان دارای لبخند، بنابراین باید این موارد رو در درسنامه اش تشخیص بدید و از خوندنش صرف نظر کنید.

از نظر تست و پاسخنامه هم خوبه اما از خیلی سبز سطح پایین تری داره، بنابراین خواندنشو به اونایی که معلم خوبی ندارن یا کلا ریاضی شون ضعیف هست توصیه می کنیم، این رو هم اشاره بکنم که برای اونایی که ریاضیشون خوبه هم کتاب مناسبیه ولی اونا ترجیحا خیلی سبز بخونن بهتر هست و بیشتر میتونه کمکشون بکنه.

 

۴. کتاب جامع ریاضیات مبتکران (کتاب آموزش)

یه کتاب آموزشی فوق العاده خوب و بسیار سطح بالا و ویژه برای دانش آموزایی که پایه ریاضی خوبی ندارن و میخوان به صورت ریشه ای و پایه ای ریاضی رو بخونن. از ویژگی های این کتاب میشه به موارد زیر اشاره کرد:

1- شامل صدها نکته مهم کنکوری و مثال های متنوع آموزشی با پاسخ تشریحی کامل می باشد و تمام مطالب کتاب های درسی را پوشش می دهد. ترتیب ارائه مطالب به گونه ای است که یک نظم فکری در دانش آموز ایجاد می کند.

2- در این کتاب تا جایی که امکان داشته ترتیب مباحث کتب درسی رعایت شده است.

3-به منظور جمع بندی مطالب هر فصل، یک آزمون جامع با پاسخ های تشریحی دقیق در پایان آن فصل ارائه شده است.

 

۵. کتاب جامع ریاضیات انتشارات مبتکران (کتاب تست)

مبتکران ٢ تا کتاب مجزا برای ریاضیات چاپ کرده اولیش کتاب جامع پرسش های ۴ گزینه ایه که تستای نسبتا خوبی داره اما درسنامه اش خیلی خلاصه هستش و کوتاه، در کل تا وقتی خیلی سبز و مهر و ماه رو می تونید انتخاب بکنید سمت این کتاب نیایید.

 

6. کتاب های ریاضیات گاج نقره ای

این دسته کتاب های گاج واقعا سطح خوبی دارن و میشه بگی که عالی هستن، در ۶ جلد تنظیم شدن که شامل ریاضی٢، ریاضی٣، ریاضی پیش١، ریاضی پیش٢، آمار و هندسه 1 هستن که همه مطالب رو خیلی خوب توضیح داده.
به دانش آموزای تجربی که رتبه خوب میخوان هم پیشنهادش می کنیم که بخوان از پایه قوی بشن و مشکلی در دوران جمع بندی و مرور نداشته باشن.

از ویژگی های اصلی این کتاب

درسنامه‌ها: در درسنامه‌ها تمام نکات کنکوری لازم و مهم و پرتکرار به همراه مثال‌هایی برای درک بهتر مطلب ارائه شده اند.

تست‌ها : در کتاب حاضر تمام سؤالات منتخب کنکورهای سراسری و آزاد که منطبق با دانسته‌های دانش‌آموز هر مقطع باشند، آورده شده است. هم‌چنین تست‌ها با دقت و وسواس بسیاری طرح و چیده شده و در هر فصل تست‌های متنوع و جدید بسیاری آمده است. در جلوی برخی تست‌ها چندین آدرس دیده می‌شود که نشان از اهمیت بالای مطالب مربوط به آن تست را دارد که دانش آموز خیالش راحته از بابت سطح تست ها.

پاسخ‌های تشریحی و تحلیلی: پاسخ‌های کتاب به صورت کاملاً تشریحی بیان شده‌اند تا دانش‌آموز سال دوم هیچ مشکلی احساس نکند. هم‌چنین در بسیاری از پاسخ‌های تست‌ها، راه‌حل‌های مختلف و متنوع آورده شده‌اند تا آن‌هایی که خود را برای آزمون مهیا می‌کنند دارای منبعی قوی باشند.

مروری بر خلاصه

1) ارائه‌ درسنامه‌های جامع منطبق با آخرین تغییرات کتاب درسی و کنکور به همراه پرسش و پاسخ صدها دانش‌پژوه‌.

2) ارائه‌ تمام پرسش‌های چهارگزینه‌ای کنکورهای سراسری آزاد داخل و خارج از کشور.

3) بیان نکات تستی مهم و پرتکرار در درسنامه‌ها و پاسخ‌ها.

4) ارائه‌ پرسش‌های چهارگزینه‌‌ای تألیفی و تعیین سطح تست‌های دشوار برای دانش آموزای سطح بالا و پایین.

5) تحلیل پرسش‌ها، مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی در قالب تست.

 

جمع بندی بخش کنکوری و معرفی منابع به داوطلبای کنکور

می خوایم داوطلب های کنکوری رو به 3 دسته تقسیم کنیم:

اولین گروه اون دانش آموزایی هستن که سطح درسی خوبی دارن و استاد خوبی هم دارن و میخوان یه درصد خوب بزنن، کتاب خیلی سبز یا مهر و ماه رو بهشون توصیه می کنم که سطح درسنامه ای خوبی داره.

دوم اونایی که سطح درسی خوبی ندارن و صرفا میخوان به یه درصد ٢٠ تا ٣٠ برسن و فقط میانگین درصدهاشون رو خراب نکنن این ها مهر و ماه بخونن خیلی میتونه کمکشون بکنه.

سوم هم اونایی که سطح درسی خوبی ندارن و میخوان کلی وقت بذارن و ریاضی رو با درصد بالایی بزنن اینا اول کتاب آموزش مبتکران بخونن بعد هم تستای خیلی سبز یا مهر و ماه رو بخونن به ترتیب.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *