مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی شیمی کنکور

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی شیمی کنکور

مقایسه بهترین کتاب های کمک آموزشی شیمی کنکور

کتاب های کمک آموزشی شیمی

خیلی از دانش آموزا وقتی که میخوان درسی رو شروع کنن به مطالعه، همون اولش دنبال یه منبع خوب و کامل و جامع میگردن که بتونه بیشترین کمک رو بهشون داشته باشه. ولی بیشتر دانش آموزا این اطلاعات رو ندارن و از روی کم بودن آگاهیشون میرن کتاب هایی رو میخرن که از نظر علمی و سطح آموزشی اصلا مناسب نیستن و فقط کاغذ رو حیف و میل کردن.

ولی اصلا نگران این موارد نباشید، مشاورای تیم تخصصی کنکور کمک با توجه به تجارب چند ساله در زمینه کنکور و اشراف بر کلیه کتاب های آموزشی کنکوری برای شما، دسته بندی انواع کتاب ها رو با نقاط ضعف و قوتشون توضیح میده که امیدواریم بتونه کمک حال شما عزیزان باشه.

در این قسمت تمرکزمون روی کتاب شیمی هستش که در رشته های کنکوری دروس عمومی بسیار مهم و کاربردی و رتبه آور هستش این درس. پس لطفا با دقت متن پایین رو دنبال کنید و برای دوستای خودتون هم این مطلب رو انتشار بدید.

 

١. کتاب شیمی نشر الگو

این کتاب، کتابی هست که حرفی برای گفتن داره و میتونه به دانش آموز خییلی کمک بکنه در مطالعه و تست زنی، هم برای دانش آموزایی که پایه میخوان بخونن و هم برای کنکوری ها و حالا بزارید تفاوتش رو با کتاب مبتکران و الگو بگم، اینه که خیلی خلاصه تر و مفیدتر هست. آخه خیلی از دانش آموزا همون طور که اوایل متن گفتم نمیتونن برسن همه مبتکران رو بخونن و ازش زده میشن وسط راه، پس میتونیم کتاب الگو رو بهتون معرفی کنیم اگر وقت زیادی هم برای کنکور ندارید میتونه خیلی کمکتون بکنه در ضمن با این که خیلی خلاصه و مفید هست، اصلا لطمه ای به کیفیت مطالبش خورده نشده و عالی هست.

 

کل تست های این کتاب 4 دسته اند:

۱- تست های بسیار با اهمیت، مهم.
۲- تست های مطالبی که حفظی هستند.
۳- تست های پر تکرار.
۴- تست های بخش مخصوص با عنوان نوادگان مندلیف.

 

با توجه به این قسمت بندی ها هر دانش آموزی با هر سطحی که داره میتونه بره سراغ تست ها و نیازی نیست وقتی که زمان زیادی ندارید برای همشون زمان بزارید، قسمت هایی رو که لازم میدونید رو فقط بخونید.
با این تقسیم بندی، خواننده این کتاب، با توجه به وضعیت درسی خود، طوری هدایت می شود که بتواند استفاده بهینه از این کتاب را ببرد. برای نمونه داوطلبی که به دلایل مختلف، وقت و حوصله کافی برای حل و بررسی همه تست های این کتاب را نداره کافیه که تست های مربوط به مطالب حفظی کتاب درسی را حل کند که در مجموع چیزی حدود یک سوم تست های این کتاب را شامل می شوند. پس حتی با خواندن آن نیز می توانید به درصد مناسبی در درس شیمی کنکور برسید. باید بگم که این کتاب در ۴جلد (دوم، سوم و دوتا هم پیش دانشگاهی) در بازار موجود هست.

 

٢. کتاب تست های تکمیلی شیمی مبتکران

این کتابم خیلی عالیه، تست های بسیار سنگین و سختی هم داره که با این که تازگیا یه مشکلات کوچیکی هم داشته، بازم می تونیم از کتاب های خوبی بدونیمش که میتونه خیلی کمک دانش آموز کنه.

بازم تاکید می کنم روی تست های سختی که داره و هر کسی از پسش برنمیاد و فقط زمانی برید سراغش که مطالب رو کاملا مسلط شده باشین.

کتاب حاضر که معرفیش کردم خدمتتون شامل آموزش کامل درس به زبانی ساده و قابل فهم برای همه دانش آموزا هست، حل و بررسی تمرین های کتاب درسی، حل و بررسی نمونه سؤالات امتحانات پایان ترم به صورت تشریحی و ساده، حل و بررسی پرسش های چهار گزینه ای است که میتونه خیلی به دانش آموز در تست زنی و درک مطالب کمک بکنه.

 

۳. گاج نقره ای

در درس شیمی انتشارات گاج نتونسته خودش رو خیلی نشون بده و خودنمایی بکنه و دلبری بکنه، استقبال زیادی نکردن دانش آموزا از این کتاب و نتونستن باهاش راحت باشن و متاسفانه باید بگیم که موفق نبوده البته این رو هم بگیم که چاپ های اخیر این کتاب بهتر از قبل شدنا ولی هنوز نمیتونه با رقبایی که بالا اشاره کردیم رقابت بکنه و عقب تر هست ازشون و الان من به شما نمیگم این کتاب رو مطالعه بکنید یا این که نه، ولی اگر میخواید میتونید به عنوان کتاب تست یا کتاب دوم و سوم به صورت کمکی و تکمیلی ازش استفاده بکنید، ضرر نداره که.

 

۴. خیلی سبز

یکی از بزرگترین رقبای اصلی شیمی مبتکران همین انتشارات خیلی سبز هست که آن قدر روان و ساده توضیح داده که دل خیلی از دانش آموزا رو با خودش برده و راحت میتونن بخوننش، به نظر من وقتی این کتاب رو با توضیحات و درسنامش میخونید انگار سر کلاس استاد خصوصی نشستید و دارید یاد میگیرید. روند طراحی تست های این کتاب به این صورت هست :

تست های سری A

تست های سری Z

سری A: بر مبنای روند آموزشی کتاب درسی مرتب شده و ترتیب خاصی داره.
سری Z: برای افرادی که میخوان خییییلی درصد بالایی بزنن تهیه شده.
این کتاب رو به کسایی که میخوان رتبه خوبی بیارن و با درس شیمی آشتی بکنن یا نتونستن با مبتکران ارتباط برقرار بکنن معرفی می کنیم.

 

۵. کتاب پرسش های چهار گزینه ای مبتکران

یکی از پر فروش ترین کتاب های کنکوری هستش، باید بگم که 178 بار مجددا چاپ شده و از هر کسی که مطالعش کرده میتونید بپرسید، مطمئن باشید از این کتاب رضایت کافی رو داشته. مهمترین ملاک متمایز کنندش هم درسنامه قوی و تست های بسیار عالی ترش هست که باعث شده یه سر و گردن از سایر رقبا بالاتر باشه.

یه ایرادی که نمیشه هم بهش ایراد کتاب گرفت اینه که دانش آموزا میگن ما نمیرسیم همه کتابو بخونیم. اگر هم دیدید که خیلی وقت گیر شده خوندن شما یا برای تست زنی، نگران نباشید چون تست های این کتاب طبقه بندی شده و بر اساس اولویت میتونید برید مواردی رو که خودتون تمایل دارید رو بزنید.

 

جمع بندی و مقایسه نهایی 

با توجه به مطالبی رو که براتون توضیح دادم برای انتخاب کتاب شیمی، سلیقه مهم ترین ملاک برای انتخاب هست یعنی هر کسی با شخص دیگه متفاوت هست انتخابش، ولی به نظرم به میزان سطح اطلاعاتی خودتون نگاه کنید و بعد از اون کتاب مناسب با شرایط خودتون انتخاب کنید. ولی برای این که خیالتون کمی راحت تر باشه باید بگم دانش آموزای پایه بهتره که مبتکران رو بخونن که پایشون قوی بشه و به دانش آموزای کنکوری هم گاج رو پیشنهاد میدیم که تمرکزش بیشتر بر روی مطالب کنکوری و تست زنی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *