همسر بی نظیر و نمونه باشیم

همسر بی نظیر و نمونه باشیم

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

همسر بی نظیر و نمونه باشیم

راه هایی برای همسر بی نظیر و نمونه شدن

در این مقاله ترفندهایی برای این که همسر بی نظیر و نمونه و روش ابراز علاقه به افراد کمتر رمانتیک بیان شده که در ذیل به بحث و گسترش آن می پردازیم

فدریکو فدرینی روانشناس ایتالیایی اعتقاد دارد که یکی از سخت ترین کارها برای انسان ابراز علاقه است. خیلی از ما در خانه هایی بزرگ شده ایم که پدر و مادر در جلوی چشمان ما قربان صدقه یکدیگر نمی رفتند. همدیگر را بغل نمی کردند و به هم جملات محبت آمیز نمی گفتند. این دلیلی است که بیشتر ایرانی ها از ابراز علاقه عاجز هستند و نمی توانند آن را به خوبی بیان کنند.

 

برای این که همسر بی نظیر و نمونه  باشید خوش مشرب باشید

یکی از راحت ترین راه ها برای ابراز علاقه خوش مشرب بودن است. برای این که در مرحله اول بتوانیم راحت ابراز علاقه کنیم ابتدا باید خودمان را قانع کنیم. اگر ما خود را آماده نکنیم و علاقه خود را ابراز کنیم آن طور که باید و شاید خوب از آب در نیاید و به نظر می رسد ما در حال فیلم بازی کردن هستیم. با خوش مشرب بودن می توانیم ابتدا به این خود باوری برسیم که ما می توانیم ابراز علاقه کنیم.

 

از همسر خود سوال کنید چه چیزی می خواهد

خیلی ساده است. قبل از انجام هرکاری از همسر خود سوال کند آیا او هم می خواهد یا نه. به این صورت که اگر به آشپرخانه می روید تا آب بخورید از او بپرسید آیا او هم آب می خواهد یا نه. همین رفتار ساده به همسرتان می گوید که شما به او اهمیت می دهد و به نوعی علاقه خود را ابراز می کنید.

 

به والدین همسرتان تکریم بورزید

هر از گاهی حال و احوال والدین همسر خود را بپرسید یا در مناسبت های خاص مثل روز پدر یا مادر برای آن ها کادو بخرید و به دیدن آن ها بروید. مهربان بودن با والدین همسرتان یکی از راحت ترین راه ها برای نشان دادن علاقه شما به همسرتان است.

 

به همسرتان گوش فرا دهید

برای این که همسرتان را خوشحال کنید حتما نباید برای او کادو بخرید یا او را به صفر ببرید. گاهی با یک مکالمه ساده می توان عمق صمیمیت را به همسر نشان داد. واقعیت امر این است که انسان ها بیشتر به رضایت قلبی نیاز دارند و شما می توانید با روزی 1 یا 2 ساعت حرف زدن با همسرتان حتی در مورد چیزهای ساده به آن رضایت قلبی برسید.

 

بدون منظور پیش داوری کنید

هر از گاهی پیش می آید که شما مجبور می شوید با همسر خود مخالفت کنید. این موقعیت می تواند راجع به مسائل کلان باشد هم چون: بچه دار شدن یا نشدن، یا حتی می تواند در مورد مسائل جزئی باشد مثل خرید یک قاب عکس. باید بدون پرخاشگری یا توهین مخالفت کنید. سعی کنید با آوردن دلایل منطقی به او بفهمانید که نظرش درست نیست.

 

کمک کردن در کارهای روزمره

انجام دادن کارهای روزمره مثل ظرف شستن کارهای خسته کننده و دوست نداشتنی هستند. گاهی بهتر است با همدیگر ظرف ها را بشورید. این کار چند مزیت دارد. اول این که کارها سریع تر انجام داده می شوند. دوم این که کارهای روزمره هم چون تفریح می شوند و سوم این که رابطه شما محکم تر می شود.

 

همیشه رابطه برایتان ارجعیت داشته باشد

در نظر داشته باشید که مثلا یک شب بیرون رفتن با دوستان فقط به اندازه یک شب خوش می گذرد ولی شما باید تا آخر عمر با همسرتان زندگی کنید. پس با خود فکر کنید آیا ناراحت کردن همسری که قرار است تا آخر عمر با او باشید مهم تر است یا ناراحت کردن دوستانی که شاید در طول ماه اصلا آن ها را ملاقات نکنیم.

 

کارهای روزمره را مانند تفریح انجام دهید

مثلا یکی از کارهایی که همیشه باعث عذاب است فرش شستن است. ولی اگر شما در حال فرش شستن با یکدیگر شوخی کنید و روی یکدیگر آب بریزید تبدیل به تفریح می شود.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *