همه چیز در مورد آزمون شبیه ساز کنکور | آزمون آزمایشی جامع

همه چیز در مورد آزمون شبیه ساز کنکور | آزمون آزمایشی جامع

همه چیز در مورد آزمون شبیه ساز کنکور | آزمون آزمایشی جامع

 

آزمون شبیه ساز کنکور چیست و از چه زمانی باید شروع شود و چگونه بررسی شود؟

 

آزمون شبیه ساز کنکور آزمونی است که در آن فرد خود را در شرایط کنکور قرار داده و به سوال های کنکورهای سراسری سال های قبل و یا سوال های شبیه سازی شده پاسخ می دهد. در این آزمون ها لازم است تا فرد از هر نظر خود را در شرایط آزمون قرار دهد. مثلا از لحاظ زمان آزمون بهتر است ساعت ۸ صبح (دقیقا ساعت شروع کنکور) آزمون را شروع کند و تا ساعت 12:15 دقیقه آن را پایان دهد.

به منظور شبیه سازی هر چه بیشتر توصیه می شود اگر داوطلب آزمون را در منزل برگزار می کند، لباسی را که قرار است در آزمون بپوشد به تن کند و از صندلی های تک نفره آزمون ها استفاده کند حتی مفید است در صورت امکان بعضی از آزمون ها را در خارج از منزل و در محیطی در کنار سایر داوطلبان برگزار کند. بسیار مفید است که داوطلب در صورت امکان حداقل یک بار، آزمون در محل اصلی برگزاری آزمون سراسری را تجربه کند تا تمام شرایط را قبل از آزمون اصلی تجربه کرده باشد و این امر در کاهش استرس داوطلب در روز کنکور سراسری بسیار اثر گذار می باشد.

 

این روش از روش های مهم جمع بندی درس ها قبل از کنکور می باشد که می توان آن را هر ۳ یا ۲ روز یک بار اجرا کرد.

 

زمان شروع آزمون ها

حدود یک ماه پیش از آزمون سراسری یا کمی زودتر می تواند زمان مناسبی برای شروع این کار باشد، البته باز هم بستگی به شرایط دانش آموز دارد که کمی زودتر یا دیرتر هم برگزار شود.

آزمون ها را به ترتیب سال از سال های دورتر به نزدیک برگزار می کنیم.

 

منابع آزمون

آزمون های سراسری داخل و خارج کشور در ۷ یا ۸ سال گذشته منبع اصلی این آزمون ها هستند.

با توجه به تغییر نسبتا قابل توجه درجه سختی و نوع سوالات در سال های اخیر و هم چنین بررسی تست های کنکورهای سراسری در طول سال، سوالات کنکورهای سراسری نمی توانند به تنهایی منبع کافی برای برای این کار باشند، لذا مفید و حتی لازم است تا آزمون هایی با سوالات شبیه سازی شده کنکور نیز در دستور کار قرار بگیرند چرا که بالاتر بودن سطح دشواری آزمون سراسری نسبت به سال های گذشته موجب اضطراب و آشفتگی داوطلب در جلسه آزمون می شود و لذا داوطلب نمی تواند عملکرد مطلوب و مورد انتظار را داشته باشد.

پس ضروری است تا داوطلب پیش از آزمون اصلی، تجربه آزمون دشوارتر از سطح انتظار یا متفاوت با آن را داشته باشد تا بتواند در آزمون اصلی آرامش و تمرکز خود را حفظ کند و عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد.

بدین منظور لازم است تا داوطلب این مرحله از کار را زودتر شروع کند و یا آزمون ها را هر ۲ روز برگزار کند.

 

بررسی آزمون

پس از تصحیح آزمون و تعیین درصد و تخمین رتبه با توجه به درصدهای کسب شده در سایت های مربوطه و خود ارزیابی، در فاصله میان دو آزمون می بایست به بررسی و مطالعه مباحث مورد نیاز بر حسب آزمون داده شده پرداخت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *