هنوز شروع نکردم، اگه از حالا شروع کنم احتمال این که موفق بشم هست؟

هنوز شروع نکردم، اگه از حالا شروع کنم احتمال این که موفق بشم هست؟

هنوز شروع نکردم، اگه از حالا شروع کنم احتمال این که موفق بشم هست؟

هنوز فرصت دارم. امروز رو میرم بیرون و می گردم و از فردا حتما شروع می کنم.

تازه امتحانات نهایی یازدهم تموم شده. تابستونو استراحت می کنم و میرم مسافرت از مهر ماه حتما شروع می کنم.

این هفته عروسی دختر داییمه و باید برم خرید لباس و آرایشگاه. بعد از عروسی حتما شروع می کنم.

آزمون تعیین سطح رو که دادم از بعدش قوی شروع می کنم.

امروز که پنج شنبه ست. از شنبه همه چیزو میزارم کنار. حتی گوشی رو.

جملاتی که در بالا گفته شده بارها و بارها خیلی از داوطلبین کنکوری به خودشون گفتند و حتما شما هم شنیدید. ولی حالا که تقریبا نیمی از پاییز گذشته به ما نشون میده زمان برای بهونه های ما بهمون وقت اضافه نمیده. زمان داره می گذره و اگه زودتر به خودمون نیایم و شروع نکنیم از دستش دادیم.

مسئولیت اوضاع الانت رو به گردن بگیر و دنبال بهونه تراشی نباش

دقت کردی که تابستون تموم شده و به اواسط پاییز رسیدیم و تو هنوزم منتظر یه روز گرم و آفتابی هستی تا همه چیز بر وفق مرادت باشه تا شروع به خوندن کنی؟!

تا به حال به این موضوع دقت کردی که اگه همه چیز بر وفق مراد بود دیگه رسیدن به موفقیت معنی نداشت؟ وقتی که همه چیز جوریه که می خوایم دیگه انگیزه و انرژی برای رسیدن به موفقیت وجود نداره.

تو هر مرحله ای که هستی، تهیه کتب کمک درسی، تست های مناسب و باقی مواردی که برای خوندنت لازمه، مهم اینه که شروع کنی. هر چه زودتر بهتر و دیگه به تاخیر نندازی.

کنکور رقابت خیلی بزرگیه که خیلی ها تا حالا شروع کردن و جلو افتادن. حتی کسایی هم که تا حالا دست و پا شکسته چیزهایی خوندن، از کسایی که اصلا مطالعه رو شروع نکردند جلوترند.

شاید چون تا حالا برای خوندن اقدامی نکردی همه چیز رو غیر ممکن میبینی و زمان از دست رفته رو عاملی برای شکست می دونی.

این یک اشتباهه محضه. باید سعی کنی تا وقتی که زنده ای از لحظاتت استفاده کنی. نه این که شروع نکرده ناامید بشی. یادت باشه که کنکور فقط 4 ساعتی نیست که توی جلسه کنکور هستی بلکه از حالا و وقتی که برای کنکور شروع به خوندن کردی کنکورتو شروع شده.

گذشته ها گذشته

بهتره که دیگه به روزهایی که گذشته فکر نکنی. اون زمان ها دیگه قابل برگشت نیست. با فکر به گذشته فقط زمان حال رو از دست میدی و خودت رو ناامید می کنی. قطعا شروع کار سخته ولی مطمئن باش با گذر زمان کم کم رو روال میوفتی و میفهمی که چیکار کنی.

کنکور نیاز به آدمی داره که اعتماد به نفس بالایی داره، نه این که با یکی دوبار تراز پایین همه چیز رو رها میکنه. باید محکم باشید و اهل رقابت.

راه کار مناسب برای فرار از این اوضاع

برای این که بتونی سریع تر شروع کنی و از این وضع سردرگمی نجات پیدا کنی باید یه سری موارد رو رعایت کنی.

اول این که توی یکی از موسسات کنکور آزمایشی شرکت کن. این طوری می تونی به دفعات خودت رو مورد سنجش قرار بدی که کجای کار هستی و اشتباهاتت رو پیدا کنی و هم این که خودت رو توی شرایط آزمون تصور کنی. هم چنین انگیزت رو برای درس خوندن بیشتر می کنه و باعث میشه هدف دار درس بخونی.

مورد دیگه این که برای هر درس یک منبع کمک آموزشی تهیه کن. نه بیشتر. بیشتر از یکی فقط وقتت رو هدر میده.

برای خودت برنامه ریزی کن. سعی کن یه برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشی تا هم بتونی به درس های مدرسه برسی و هم به منابعت برای کنکور، تا بتونی تراز و رتبه خوبی رو در کنکور های آزمایشی کسب کنی. اگه فکر می کنی نمی تونی برنامه دقیقی رو تنظیم کنی که تمام جوانب توش رعایت بشه حتما از یک مشاور که خودش این مسیر رو با موفقیت طی کرده کمک بگیر.

زودتر کارت رو شروع کن. منتظر نباش اتفاق خاصی بیوفته. کنکور 98 هم قرار نیست که حذف بشه. پس سعی کن تا زودتر شروع به خوندن کنی و رو دور خوندن بیوفتی تا بیشتر از این زمانت از دستت نره.

صبر داشته باش. قرار نیست یهو به ساعت بالایی از مطالعه در روز برسی و یا این که تراز بالایی به دست بیاری. باید کم کم این مسیر رو طی کنی و یادت باشه که با هر شکست عقب نشینی. رسیدن به موفقیت نیاز به تلاش زیادی داره. هیچ چیزی راحت به دست نمیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *