چگونه می توان ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم ؟

چگونه می توان ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم ؟

یکشنبه 2 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونه می توان ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم ؟

ادبیات کنکور را 100 درصد بزنیم

چگونه می توان در درس ادبیات به همه سوالات پاسخ گفت: با بررسی دفتر آزمون سراسری درس ادبیات درمیابیم که درس ادبیات به چهار دسته تقسیم می شود معنی کلمات و نکات املا برای افزایش مهارت در این بخش اموری را باید انجام دهیدکه عبارت اند از:

 

 1. کلمات و واژه های ضروری که دارای اهمیت بیشتری هستند را هایلایت کنید

 2. واژه های مهم املایی و معنی لغات مهم را در یک دفترچه جداگانه جمع آوری کنید 

3. درکل هفته وقتی به صورت مستمر زمانی را برای مرور لغات و واژه های املایی اختصاص دهید 

 

نکته مهم: واژه ها آخر کتاب درسی را با تمرکز بخوانید، تاریخ ادبیات این بخش نیاز به مطالعه مستمر و حفظ مطالب را دارد. بخش های تاریخ ادبیات با دقت مطالعه کنید و کتب و تاریخ زیستن طبقه بندی کنید، سعی کنید برای فراموش نکردن مطالب تاریخ ادبیات آن را به صورت رمزگردانی یا با خلاصه برداری و نوشتن با رنگ ها زیبا مرور کنید نکات مرتبط با تاریخ ادبیات موجود در آخر کتاب را هرگز فراموش نکنید زبان فارسی و آرایه های ادبی تو این بخش به خاطر تشابه در یک بخش بررسی می کنیم.

 

هر دو دارای قوانینی هستند که باید این قوانین را بخاطر سپرد ولی حفظ این نکات تنها به ما کمک نمی کند یک زنگ را به آرایه ها اختصاص دهید که هنگامی مورد مطالعه قرار می دهید یا استاد مربوطه به آن اشاره کرد در کتاب درسی مشخص کنید. جمله هایی که دارای اهمیت بیشتری هستند تمام آرایه های ادبی و لغات را بررسی کنید، بعد از انجام این دو نکته و بررسی تست های سنوات گدشته می توانید به این بخش مسلط شوید.

 

در زمینه زبان فارسی نیست همین نکات را انجام دهید و از تست های سنوات گذشته غافل نشوید و هیچ گاه این درس را از مطالعه حذف نکنید،  قرابت معنایی آخرین بخش و شاید به عبارت دیگر پراهمیت ترین بخش است. اکثر دانش آموزان با نحوه مطالعه قرابت معنایی مشکل دارند ولی رفته رفته می توانند با استفاده از متد صحیح پیشرفت کنند قرابت معنایی بخشی است که مسلما به فهم شما از ادبیات بستگی دارد. شاید ضروری ترین کار در فراگیری این بخش افزایش فهم ادبی شماست سعی کنید معنا و کاربرد و هدف اصلی شعر را درک کنید و میان آن ها و ابیات کتاب خود ارتباط معنایی ایجاد کنید. نحوه مطالعه در زمینه قرابت معنایی باید مستمر و در طول هفته برای مثال 40 دقیقه باشد بعد از مطالعه نیز حتما تست ها سنوات مختلف کنکورهای سراسری را بررسی کنید و با نحوه این سوالات آشنا شوید.

 

روش مطالعه ادبیات عمومی
مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *