چگونگی داشتن جذابیت در ارتباط با دیگران

چگونگی داشتن جذابیت در ارتباط با دیگران

شنبه 29 مهر 1396 دکتر محسن محمدی دسته ها

چگونگی داشتن جذابیت در ارتباط با دیگران

راهکارها و چگونگی داشتن جذابیت و محبوبیت در ارتباط با دیگران

یکی از دغدغه های روزمره انسان ها در سطح جامعه به هنگام ایجاد ارتباط با دیگران این است که، زمانی که در حال تعامل با دیگران هستیم دیگران نسبت به ما چه تصوری دارند و در مورد ما چه تفکری دارند. برای اثبات این که انسان ها به صورت روزمره دغدغه دارند چند مثال را بیان می کنم. مسلما شما زمانی که به یک مهمانی می روید سعی می کنید آراسته باشید یا بهترین عطر را استفاده می کنید. چون برای شما مهم است که دیگران چه چیزی در موردتان تصور می کنند.

یکی دیگر از دغدغه های هر انسان امروزی این است که جذاب باشد و داشتن جذابیت در نظر دیگران برای ما مهم است. یکی از اتفاق های رایج هر انسان این است که برای اولین بار وقتی با شخصی رو به رو می شویم سعی می کنیم در همان ابتدایی ترین دیدار در تصوراتمان او را قضاوت کنیم. این قضاوت دیگران نسبت به ما در اولین دیدار ممکن است مسیر زندگیمان را تغییر دهد. ممکن است اگر در برخورد اول فردی با شخصیت قضاوت شویم به ما یک کار خوب همراه با یک موقعیت عالی پیشنهاد شود و یا فردی که به او علاقه داریم به ما پاسخ مثبت بگوید. نکته ها و توصیه هایی وجود دارد که با استفاده این نکات و توصیه ها می توانیم به یک فردی که از دیدگاه دیگران فوق العاده با شخصیت و دوست داشتنی است در همان ابتدایی ترین برخورد توسط دیگران ارزیابی شویم. توصیه می کنم به هیچ وجه این مقاله که می تواند کمک شایان به روابط اجتماعی شما بکند را از دست ندهید و به خوبی توصیه های این مقاله را جدی بگیرید و در کسب این مهارت ها کوشا باشید تا در ارتباطاتتان در جامعه مفید باشد و جایگاه اجتماعی شما را ارتقا بخشد.

مهم ترین گام در جهت داشتن جذابیت

مهم ترین و اصلی ترین گام در راه رسیدن به این گونه مهارت ها و دوست داشتنی تر شدن در همان برخورد اول این است که از چهره صمیمی و شادابی که نشاط را می توان احساس کرد برخوردار باشید. برای مثال بعد از یک سلام و احوال پرسی صمیمی اگر کت یا پالتو به تن دارید سعی کنید آن را در بیاورید و یا حداقل دکمه ها آن را هنگامی که در یک جمع هستید باز کنید تا این صمیمیت را به دیگر افراد مقابل القا شود. مسلما شما نیز اگر کسی با صمیمیت بیشتر با شما ارتباط برقرار کند این حس را در میابید.

قدم دوم

قدم  دوم برای رسیدن به مهارت دوست داشتنی تر شدن این است که ارتباط با قدرت بینایی با فردی که می خواهید با او ارتباط برقرار کنید را شروع کنید. سعی کنید صمیمیت و شخصیت خوبتان را قدرت بینایی شما به طرف مقابل بازگو کند. در واقع فردی که می خواهید با او تعامل کنید باید حس صمصیت و راحتی را از قدرت بینایی شما در یابد اگر شما در این مهارت قدرت بینایی ضعیف هستید سعی کنید با نگاه به تلویزیون رنگ ها و تصاویر را بخاطر بسپارید و آن ها را بازگو کنید. این امر باعث می شود که در هنگام دیدار و جلسات و یا تعاملاتتان راحت تر از قدرت بیناییتان استفاده کنید. البته توصیه می شود این گونه ارتباطات چشمی نباید گستاخانه یا بیش از حد طولانی مدت باشد. چون شما با دید طولانی مدت در واقع نگرش منفی به طرف مقابل القا می کنید که این امر می تواند در ارتباطات شما بسیار مضر و یا حتی در برخی از موارد خطرناک نیز باشد.

قدم سوم

قدم سوم در راه رسیدن به هدفتان این است که سعی کنید در هنگام تعاملاتتان اولین فرد باشید که صحبت خود را با لبخند و نشاط و شادابی آغاز می کند. این امر باعث می شود تا طرف مقابل با صمیمیت و راحتی بیشتر با شما صحبت کند و یا در واقع حس صداقت را به طرف مقابل القا می کنید. اگر شما در هنگام صحبت کردنتان اولین نفری باشید که با کلمه سلام یا هر گونه کلمه دیگه شروع کننده باشید این پیام را به طرف مقابل می دهید که از این ارتباط یا تعامل بسیار خوش حال هستید.

یکی دیگر از راه ها مهم نیز این است که اگر طرف مقابل به شما اسمش گفت شما سعی کنید در هنگام صحبت چندین بار اسمش را صدا بزنید مثل این که اگر اسمش سپیده بود بگویید سپیده فوق العاده خوشحالم که امروز در کنارت هستم.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *