کلاس ریاضی برم یا نه؟

کلاس ریاضی برم یا نه؟

کلاس ریاضی برم یا نه؟

کی باید بریم کلاس ریاضی؟

همه دانش آموزان میدونن که درس ریاضی از درس های اختصاصی کنکور سراسری است و دارای سختی های خاص خودش است و هرکسی نمی تونه به راحتی از پسش بر بیاد. نحوه طراحی و چیدمان سوال از این درس در کنکور به گونه ای هستش که فقط خواندن کتاب درسی برای اون کافی نمی باشد هم چنین در مورد دروسی مثل ریاضی و فیزیک خود آموزی برای دانش آموز مشکل است (البته این رو هم بگم که برای اکثر دانش آموزان نه همه آن ها) و دانش آموز به دبیر خوب برای این دروس احتیاج دارد یا این که کلاس های آموزشی خصوصی خوبی رو شرکت بکنه.

روش درست و صحیح یادگیری ریاضی و اهمیت کلاس ریاضی

این موضوع خیلی بدیهی و واضح هست که ریاضی درسی مفهومی است که برای جواب دادن به سوالات آن در کنکور، دانش آموز باید آن را از پایه به خوبی متوجه بشه. هم چنین دانش آموز نباید فقط به تمرین های کتاب تکیه کند بلکه برای بهتر یادگیری هر مطلب باید تمرین های بیشتر (از کتاب ها و روش های مختلف) و متنوع تر و سخت تر حل کند. برای یادگیری بهتر این درس چند نکته طلائی و کلیدی توصیه می شود:

۱. هر دانش آموزی که دنبال موفقیت هست:

باید سر کلاس به دقت به معلم و دبیر خودش گوش کند و تمرین های کتاب را حل کند تا مفهوم درس را دریافت کند. هم چنین متوجه اشکالاتش شده و از آن ها نترسد تا آن ها را با کمک دبیر یا حتی کتاب های کمک آموزشی معتبر رفع کند.

۲. روش دیگه ای که میشه عنوان کرد این هست:

بعد از کلاس همان روز دوباره این مبحث را مطالعه کرده و تمرین های بیشتری از آن حل کند (به صورت تشریحی و آموزش محور) تا این مفهوم در ذهنش تثبیت شود که بیشتر در حافظه کوتاه مدت او قرار دارد و با تمرین میشه مطالب رو به حافظه میان مدت و حتی بلند مدت تبدیل کرد.

۳. لازمه که چند روز بعد از مطالعه:

دوباره به سراغ این مطلب بیاید و تست های آن را حل کند ترجیحا هم تست های کنکور یا تست های تالیفی استاندارد.

اگر دانش آموزی این 3 مرحله رو به درستی انجام بده، این سه مرحله باعث تثبیت مطلب در ذهن دانش آموز می شود و دانش آموزان را هم به صورت تشریحی و هم تستی به خوبی فرا می گیرد که هم میتونه برای امتحانات کلاسی آماده باشه و هم برای کنکور سراسری.

 

دانش آموز چه زمانی به کلاس ریاضی برود ؟

خیلی از دانش آموزان از مشاورین می پرسن که آیا نیاز هست به کلاس ریاضی بروم؟ باید بگم خدمتتون که اگر تمام مراحلی که در بالا گفته شد به درستی طی شود دانش آموز این درس را به خوبی یاد می گیرد در غیر این صورت مشکلی وجود دارد که باید ریشه یابی شود که یکی از روش های مقابله با این مشکلات ریشه ای، شرکت در کلاس های ریاضی یا دروس تخصصی که احتیاج به آموزش ویژه تر دارند می باشد.

این نکته رو یادتون باشه که اگر دانش آموز نتوانسته با توجه به توضیحات معلم سر کلاس این درس را یاد بگیرد یا تصور کند که برای یادگیری این درس به توضیحات بیشتری نیاز دارد که در زمان کلاس معلم قادر به ارائه آن ها نیست، توصیه می شود که در این مواقع دانش آموز حتما از معلم خصوصی یا کلاس های خارج از مدرسه برای یادگیری بهتر مطلب استفاده کند چون در کلاس های خصوصی وقت بیشتری برای یک موضوع گذاشته شد و مثال های بیشتری از آن حل می شود، اگر هم این امکانات برای شما مقدور نیست می تونید با موسسه کنکور کمک تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن و مشکلاتتون برطرف بشه.

به خاطر داشته باشید که توصیه می شود که دانش آموز مشکلاتش را حل کرده و آن ها روی هم تل انبار نکند چون حل کردن تعداد زیاد آن ها با هم مشکل تر است مثل شکستن چندین چوب در برابر یک تکه چوب 

تقریبا همه ما میدونیم که در کلاس درسی مدارس مطالب به گونه ای تدریس می شود که در سطح همه دانش آموزان کلاس باشد و فقط یه نوع رفع تکلیف محسوب میشه برای مدرسه و معلم، حال اگر دانش آموزی سطحش از کلاس بالاتر باشد و بخواهد مطالب بیشتری از یک مبحث یاد بگیرد و سوالات سخت تر از آن حل کند در این حالت با توجه به وقت اندک کلاس های مدرسه به دانش آموز توصیه می شود برای رفع نیازش از کلاس های خصوصی استفاده کند یا منابع کمک آموزشی مکمل سطح بالا استفاده بکند.

به طور کلی توصیه می کنیم که دانش آموز بیشتر وقت خود را روی خواندن بهتر و با کیفیت تر درس گذاشته و کمتر وقتش را صرف کلاس های خصوصی کند اما هنگامی که دانش آموز مشکلی دارد که به تنهایی قادر به حل کردن آن نیست بهتر است از کلاس های خصوصی استفاده کند یا کتاب کمک آموزشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *