کلیپ انگیزشی – سال جدید، من جدید

کلیپ انگیزشی – سال جدید، من جدید

سه شنبه 1 تیر 1395 مهندس امیر مهدی اسلامی دسته ها

کلیپ انگیزشی – سال جدید، من جدید

 

کلیپ انگیزشی – سال جدید، من جدید

درسال 2016 در دانشگاه میشیگان آمریکا تحقیقی انجام شد که طی آن تعدادی دانشجوی مضطرب، انتخاب شدند و به آن ها گفته شد قرار است وظیفه مشخصی را انجام دهند، ولی پیش از شروع کارها توسط دانشجویان، ابتدا فرصتی 8 دقیقه ای برای نوشتن به آنها داده شد.
از یک گروه دانشجویان درخواست شد که در خصوص نگرانی هایشان در مورد وظیفه ای که قرار بود در این آزمایش به آن ها محول شود، بنویسند.

از گروه دیگر نیز خواسته شد که کارهایی که دیروز انجام داده بودند را یادادشت کنند. سپس وظایف به همه آن ها سپرده شد و همزمان نیز دقت، عکس العمل و فعالیت مغزی آنها زیر نظر بود.
نتیجه تحقیق پس از انجام وظایف، بسیار جالب بود؛ در حالی که دقت و سرعت انجام وظایف هر دو گروه یکسان بود، ولی گروهی که از نگرانی های وظیفه پیش روی خود نوشته بودند، به طرز بسیار کارآمد تری کارها را انجام دادند و در عین حال کمتر از مغز خود کار کشیده بودند.

هانس شرودر دانشجوی دکترای روانشناسی دانشگاه میشیگان که در این تحقیق دخیل بوده، معتقد است که افراد نگران، برای دستیابی به نتایج مطلوب، نیاز به تلاش مضاعف دارند؛ زیرا مغز آن ها همواره در حال پردازش چندین وظیفه است؛ برخی از این وظایف، که به نگرانی ها مربوط هستند، بخشی از پردازش مغز را به صورت بیهوده به خود اختصاص می دهند. اما آن دسته از دانشجویانی که نگرانی های خود را یادداشت کرده اند، مانند خودرویی هستند که بار اضافه ای را خالی کرده و حالا شبیه به یک خودروی کم مصرف و چالاک می توانند به صورت بهینه تری به مسیر پیش رو ادامه دهند.

در حالی که گروه مقابل شبیه به خودروهای پر مصرف قدیمی آمریکایی هستند که نیاز به سوخت بیشتر دارند.

مشاهده برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *