امتحانات نهایی سال سوم | توصیه و راهکار

امتحانات نهایی سال سوم | توصیه و راهکار

امتحانات نهایی سال سوم | توصیه و راهکار

 توصیه هایی برای امتحانات نهایی سال سوم

طبق تغییر روال و روش سیاست های آموزش و پرورش، در سال های اخیر امتحانات نهایی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کرده اند و همین باعث تکاپو و اضطراب در خیلی از دانش آموزان شده است. این اهمیت از جنبه های مختلفی است، اولین و مهمترین آن ها تاثیر معدل این امتحان ها در نتیجه نهایی کنکور است. اهمیت دیگر این امتحان ها مهلتی است که این آزمون ها برای مبحث جمع بندی سال سوم در زمان کوتاهی می دهند که خیلی به دانش آموز کمک کننده هست. تمام این اهداف فقط با یک برنامه ریزی درست و انگیزه بالا و پشتکار قوی بدست می آید، پس با این تفاسیر نباید دست کم بگیریمشون و به راحتی ازشون بگذریم.

روش مطالعه برای امتحانات نهایی

روش درست و صحیح مطالعه خوب برای این امتحانات از جمله ملزومات خیلی مهم و ضروری است که اگر اجرا نشه خدایی نکرده پیامدهای خوبی به دنبال نخواهد داشت. چون که این دسته از امتحانات توسط اساتیدی به جز معلم های خودمان تصحیح می شوند و لازم هست که پاسخ کامل، درست، دقیق و بدون حاشیه بدهیم تا بهانه ای برای کم شدن نمره باقی نماند و اعتراضی به وجود نیاید.

اولین کاری که باید بکنید اینه که کتاب درسی رو به خوبی مطالعه بکنید و جایی از کتاب نمونه که خونده نشده باشه، شاید شما بگید خب بعدش باید چه کار بکنیم، آیا کاری دیگه هست که انجام بدیم؟ بله هست، الان عرض می کنم خدمتتون.

پیشنهاد ما این هست که، با استفاده از نمونه سوالات سال های گذشته و مطالعه دقیق و کامل پاسخ نامه آن ها به تبحر لازم برای پاسخ دهی برسیم. چون مشاهده شده که برخی با این که خیلی خوب کتاب را خوانده اند اما نمی توانند نمره کامل را بگیرند و دلیل این اتفاق عدم توانایی در نوشتن کامل و صحیح پاسخ است و دانش آموز فقط مفهوم را رسانده است که در این امتحان این نوع پاسخ دهی کافی نیست.

جمع بندی برای کنکور

برای جمع بندی نهایی همون طوری که گفتم این آزمون ها زمان مناسبی هست برای جمع بندی مباحث سال سوم که در کنکور هم از اهمیت بالایی برخوردار هستن و کلی تست ازشون میاد. معمولا زمان مطالعه که برای این امتحان ها می دهند نسبتا طولانی تر از زمان مورد نیاز است و می توان از این زمان بهترین بهره را برد و تمام مطالب رو مطالعه و مرور کنیم اما چگونه؟ چقدر خوب میشه که بعد از مطالعه کافی و حل نمونه سوالات لازم با زدن تعداد مناسب تست و تمرین تست زنی خودمان را بری کنکور آماده کنیم و با شرایطش آشنا بشیم.

تاثیر این امتحانات در کنکور

این امتحانات چقدر در کنکور اهمیت دارند؟ خیلی ها فکر می کنن که این امتحان ها تاثیر چندانی ندارد و بی اثر هستن یا چون تاثیر مثبت دارند فقط نیاز نیست خیلی برای آن ها آمادگی کسب کنند اما باید به این دانش آموزها بگوییم که آیا مطمئن هستند که کنکور نتیجه لازم را می گیرند؟ آیا تضمین می کنند که کنکور را خیلی عالی بدهند؟ باید در نظر داشت که هر چه بیشتر برای خود امتیاز کسب کنیم نتیجه نهاییمان بهتر خواهد بود. اما چه میزان تاثیرگذاری دارد؟ طبق آخرین اخبار معتبر تاثیر معدل به حالت تاثیرگذاری به صورت مثبت، بیشترین حد 25% می باشد. البته باید بگم که این قانون برای امسال هست و شاید برای سال آینده تغییراتی داشته باشه ولی فکر نکنم خیلی هم بیشتر بشه، پس این رو یادتون باشه که حداکثر 25% تاثیر داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *