40 جمله انگیزشی برای کنکور

40 جمله انگیزشی برای کنکور

واژه کنکور همیشه با استرس همراه بوده است. در حالی که مرحله ای از زندگی است که خواسته یا ناخواسته باید از آن گذر کنید. برای برخی دانش آموزان درس خواندن به خودی خود سخت است و وقتی هم که زمان کنکور می رسد و با حجم زیادی از کتاب و جزوه مواجهه می شوند درس خواندن سخت تر هم می شود. به عنوان یک دانش آموز تنها داشتن جزوه و کتاب کافی نیست بلکه باید انگیزه لازم برای شروع و ادامه راه را نیز داشته باشید. به نحوی که هر زمان اراده کردید به سراغ درس بروید و به راحتی از آن جدا نشوید. در ادامه جملات انگیزشی را برای شما قرار داده ایم که به شما در پیمودن بهتر این مسیر کمک می کند. به امید این که این نوشته ها به شما کمک کند تا هر زمان که از درس خواندن خسته شدید بتوانید با امید و پشتکار مسیر خود را ادامه دهید.

1- تا وقتی خودتان به خودتان کمک نکنید هیچ کس و هیچ چیز دیگر نمی تواند در این دنیا به شما کمک کند.

2- شاید حالا برای مسئله خود نتوانید راه حلی پیدا کنید اما یادتان باشد که هر راه حلی یک زمانی یک مسئله بوده است.

3- درست است که تجربه بهترین معلم در زندگی است اما این نکته را به یاد داشته باشید که تا زمانی که چیزی را یاد نگیرید نمی توانید تجربه ای نیز به دست آورید.

4- در زندگی واقعی دوم شدن وجود ندارد. یا برنده می شوید یا بازنده.

5- نمره خوب راه شما را برای یک دانشگاه خوب و بعد یک شغل خوب و بعد از آن آینده ای خوب و عالی هموار می سازد. بنابراین به نمرات 18 و 19 راضی نشوید و هر روز برای نمره 20 تلاش کنید.

6- وقتی معلم ها از شما می خواهند کاری را انجام دهید به حرف آن ها توجه کنید، ولی بعد از آن با خود فکر کنید که به چه دلیل از شما خواستند تا آن کار را انجام دهید.

7- شاید موفقیت نسبی باشد ولی برخی چیز ها در زندگی مطلق هستند. مدرک، مدرک است. شغل، شغل است و سخت کوشی نیز سخت کوشی است. کاملا ساده و مستقیم.

8- زندگی بر اساس شانس و فرصت است که ساخته می شود. هیچ گاه فرصت ها را از دست ندهید و همه چیز را به شانس واگذار نکنید.

9- به گونه ای درس بخوانید که انگار فردایی وجود ندارد. اگر همه درس ها را برای فردا بگذارید فرصت ها را از دست خواهید داد.

10- افراد برنده هر کدام برای رسیدن به موفقیت استراتژی خاص خود را دارند؛ اما همه آن ها در یک چیز مشترک هستند. تلاش؛ هیچ گاه دست از تلاش برندارید.

11- خستگی را کنار بگذارید اما هیچ گاه امید را رها نکنید. شکست هایی که در گذشته داشتید را فراموش کنید اما اهداف خود را فراموش نکنید. فکر کردن به گذشته را رها کنید اما آینده را به حال خود وا نگذارید.

12- هر کسی استعداد خاص خود را دارد. بگذارید استعداد شما خود را نشان داده و راهتان را روشن نماید.

13- به دلیل تفاوت داشتن با دیگران ناراحت نباشید زیرا همین تفاوت می تواند شما را به یک ستاره تبدیل کند. شخصیت خود را قبول کنید و نیروی درونیتان را رها کنید. این موضوع را فراموش نکنید که ویژگی مشترک همه افراد موفق این بوده است که با دیگران تفاوت داشتند.

14- اگر انتظار دارید که بدون خواندن درس موفق شوید مانند این است که بخواهید بدون دویدن در دوی ماراتن برنده شوید.

15- موفق بودن در زندگی به راحتی دانش آموز خوب بودن است. فقط کافی است تا حواس خود را جمع کنید، سخت کوش باشید و همه تلاش خود را به کار بگیرید.

16- تحصیلات گیره ای است که زندگی شما را هنگام سختی ها یک پارچه نگه می دارد و مانع از هم پاشیدن آن می شود.

17- شکست در کارها گذرا است و تنها چیزی که باید ثابت باشد اراده شما در کارها است.

18- تبدیل شدن به یک دانش آموز خوب بیش تر از آن که بستگی به انجام کارهای تکراری و از روی عادت داشته باشد به علاقه و اشتیاق شما بستگی دارد.

19- اگر هنوز نتوانستید راه زندگی خود را پیدا کنید و نمی دانید که قرار است چه کاری انجام دهید نگران نباشید. اگر هنوز کار اشتباهی انجام نداده اید این موضوع هیچ اشکالی ندارد. ادامه مسیر درست بهتر است افتادن در یک مسیر اشتباه و ادامه آن است.

20- در مسیر زندگی تان خیلی اوقات با افرادی روبه رو می شوید که شما را نصیحت می کنند و می گویند که چه چیزی برایتان بهتر است. حرفشان را گوش کنید ولی در نهایت کاری را انجام دهید که ته قلب خود احساس می کنید درست است.

21- وقتی می خواهید کاری را انجام دهید سعی کنید بهتر از دیگران آن را به انجام برسانید.

22- هر مسئله ای، مهارتی در لباس مبدل است که منتظر است تا شما آن را یاد بگیرید.

23- به این موضوع فکر نکنید که چه اتفاقی قرار است بیوفتد به این فکر کنید که شما چه کاری می توانید انجام دهید.

24- موفقیت در مدرسه و هم چنین دانشگاه مانند آماده شدن برای یک ماراتن است که بعد از فارق التحصیل شدن شروع می شود. روی اهدافتان تمرکز کرده و سخت کار کنید ولی یادتان باشد که بدترین کار این است که قبل از این که به پایان کار برسید خسته شوید.

25- عظمت را می توان در توانایی شما دید. در باور داشتن خود و نادیده گرفتن هر کسی که می گوید شما نمی توانید به موفقیت برسید.

26- درس نخوانید تا بتوانید پول بدست بیاورید، درس را برای یادگیری بخوانید. زیرا چیزی که امروز یاد می گیرید شما را تبدیل به آدمی می کند که قرار است فردا باشید.

27- سعی نکنید در زندگی میان بر بزنید. همین میان برها بعدها زندگی شما را به بیراهه می کشاند.

28- به تک تک کسانی که روزی شما را در میان جمع مسخره کرده و خندیدند فکر کنید. با تجسم آن ها در خود این حس را ایجاد کنید که باید بیشتر تلاش کنید. تصور کنید که چقدر خوب خواهد بود که بیست سال بعد سوار بر یک فراری از کنار پراید آن ها عبور کنید و برایشان دست تکان دهید.

29- شما می توانید همیشه دنبال جملات انگیزه بخش بگردید اما تا وقتی که یاد نگیرید خودتان الهام بخش خود باشید این جملات کمکی به شما نخواهد کرد.

30- ستاره را هدف قرار داده اید؟ عالی است ولی ابتدا باید در این پایین سفینه خود را بسازید.

31- زمان، بسته به این که چطور از آن استفاده می کنید می تواند بهترین دوست و یا حتی بدترین دشمنتان باشد.

32- شغل ها و رئیس ها تغییر می کنند. چیزی که ثابت می ماند و به رشد شما کمک می کند تحصیلات شماست.

33- زندگی مسیری است که باید از آن عبور کنید. اهدافتان مقصد و کار و تلاشتان وسیله رسیدن به مقصد است.

34- بزرگترین اعداد نیز با یک شروع می شوند بنابراین ابتدا قدم اول را بردارید و به تلاش خود ادامه دهید تا به موفقیتی که می خواهید برسید.

35- مهم ترین مسئله ای که به عنوان یک دانش آموز باید بدانید این است که سخت کوشی بهترین دوست و تنبلی بدترین دشمن شما است.

36- زندگی آن قدرها هم که تصور می کنید سخت نیست. عادات خوب و تلاش مداوم مهم ترین مواردی است که برای موفقیت به آن احتیاج دارید.

37- ممکن است هزاران لایک در فیسبوک خود داشته باشید اما این لایک ها قبض ها را پرداخت نمی کنند. یا این که هزاران فالوور در اینستاگرام خود داشته باشید ولی هیچ کدام آن ها اجاره خانه شما را پرداخت نمی کنند. پیام های درون واتس آپ برایتان ماشین نمی خرد و با توییت زدن نمی توانید خرج زندگی خود را بدهید. به دنیای واقعی برگردید و با تلاش کردن زندگی خوب و عالی برای خود بسازید.

38- با بهانه آوردن شاید بتوانید دیگران را راضی کنید اما خود را چطور؟

39- همه آدم ها اشتباه می کنند اما در آخر تنها کسانی برنده می شوندکه زل میزنند به اشتباه خود و می گویند “درستت می کنم.”

40- تحصیل شما را ضد ضربه نخواهد کرد. تحصیل موشکی است که شما سوار بر آن به سمت هدف خود حرکت می کنید. تمام کاری که باید بکنید این است که هدف خود را مشخص کنید و از هر چیزی که در رسیدن به این هدف کمک کننده است کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *